Mám astma nebo sníženou imunitu?

Od: Datum: 10.04.15 11:47 odpovědí: 17 změna: 13.04.15 14:56

Beru se za velmi choulostivou, protože lehce chytám nemoce. Stále mívám hlavně respirační nemoci a nemohu se pak kašle zbavit. Kašlu přes den třeba dva měsíce v kuse, ani ATB nezabírají - popsala bych se jako neléčitelná. Dá se říci, že prokašlávám celý svůj život Moje mamka kašlávala třeba půl roku, doktora nikdy neviděla. Za dva měsíce jdu na alergologii/imunologii na nějaké testy, protože doktorka mě řekla, že to bude spíš astma než snížená imunita. V mé čerstvě nové práci (po mateřské) jsou všichni pořád zdraví a já pořád na neschopence - bojím se, že mě vyhodí! Do práce chodím tedy i nemocná. Nevím, co bude dál - byla by možnost třeba získat nějaké to ZTP či jak se to jmenuje, abych byla i přes svou zvýšenou nemocnost trošku zaměstnatelná díky státním příspěvkům? Je jistý, že s mým tělem něco není v pořádku. Snad pomohou nějaké léky. Štve mě, jak všichni jsou v práci zdraví a já pořád na hromadě - kolegové si pak myslí, že jsem po víkendě doma, protože simuluji, ale já bohužel nesimuluji! Jsem pořááááád nemocná - pomóooc!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 10.04.15 12:39

Nechci zlehčovat váš problém, vím o čem píšete. Ale proč jste doma s kašlem bez horeček? Já to u sebe beru tak, že kašel není nemoc. Čím více budete zavřená v domácím zakašlaném prostředí, tím více budete kašlat. CHce to ven a ven, za každého počasí, k tomu se řádné obléci proti prochladnutí, chodit plavat a do sauny, vitamíny, otužovat se a dobrou životosprávu.Neříkejte, že to nejde, jen to musíte přehodit v hlavě. Pokud nevykašláváte hnisavý hlen, tak ATB jsu na dvě věci.

Jezdila jsem na školky a školy v přírodě, pořádané pro děti z průmyslových oblastí. Děti celoročně ukašlané, usmrkané. Pokud neměly teplotu, byly denně venku, třeba i pláštěnkách a gumákách, v mrazu atd. . Po 10 dnech asi 75% děti přijelo domů bez kašle a rýmy. Doma by je maminy zavřely a cpaly prášky a výsledek žádný.

Na astma to nevidím, možná chronická obstrukční plicní nemoc, ale ta je obyčejně z kouření.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.04.15 14:45
avatar

Problém je prach a svinstvo ve vzduchu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.04.15 15:35
avatar

Dobrý den, vy si jako myslíte, že vám dá na kašel někdo ZTP a ještě i státní příspěvek? Ale to se velmi mýlíte. To, že jste velmi choulostivá a chytnete kde co, je způsobeno tím, že holt nejste otužilá. Na astma se invalidní důchod nedává, tolik astmatiků chodí normálně do práce. A imunitu si můžete i zvýšit, když budete vy sama chtít - změnou životního stylu, jídla, začít se otužovat, méně stresovat, sportovat - prostě cokoliv dělat. A né jen hořekovat nad tím, jak jste pořád nemocná. V první řadě by to ale chtělo vynechat užívání antibiotik, lékaři je předepisují stále a stále, ale k užitku pacienta to většinou není.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 10.04.15 20:05
avatar

Nezlobte se,ale já jsem si nevšiml,že by tazatelka psala něco o nějakých výhodách typu ZTP. Píšete,že by to chtělo na prvním místě vynechat ATB,ačkoli neznáte diagnozu.To je rada nad zlato.Lékaři je sice asi předepisují i když nejsou nutná,ale to tady přece nebudeme hodnotit u případu,kdy nevíme o jaký problém jde.Ostatně i kdyby tady byl náhodou nějaký lékař,tak pochybuji,že by určil o co jde,takhle na dálku.

doplněno 10.04.15 20:10:

Aha,zmínka o ZTP tam je-pardon.Nicméně tady to těžko posoudíme.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.04.15 21:32
avatar

Pro Gamapolis: Jestliže tazatelka je pravidelnou návštěvnicí obvodní lékařky s kašlem a ta jí vždycky předepíše antibiotika, aniž by např. zjišťovala, jestli se jedná o bakteriální infekci...je tu něco špatně. Antibiotika jsou primárně určena pro léčení onemocnění bakteriemi. Jenže - víme, jak to běžně u obvoďáků chodí. Pacient kašle, vypadá bídně, tak šup - dáme antibiotika. A spousta lékařů se ani nenamáhá zjistit, jestli se jedná o bakteriální onemocnění. A lidi vesele slopou tabletky s atb, i když jsou jim při nemoci kolikrát nanic, když je napadl vir. Tazatelka je u lékařky pečená vařená s kašlem, a obvodní lékařka dělá co? Proč jí už dávno neposlala na podrobnější vyšetření?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.04.15 23:04
avatar

Ano s tím naprosto souhlasím.Také je mi s podivem,že už dávno neproběhlo nějaké vyšetření krve ap.Je fakt,že s ATB se to přehání a výsledky se už dostavují v podobě neúčinosti.Asi by bylo nejlepší odebrat krev a možná plicní,ORL nebo tak.Ale to tu nevyřešíme,tazatelka asi bude muset přitlačit na svého obvoďáka,aby jí někam odeslal a necpal ATB,která jsou jak sama píše neúčinná.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kaslik
Datum: 10.04.15 16:31

Děkuji všem za reakce! Tady by se dalo říct, že "sytý hladovému nevěří." Jde o zvláštní kašel, nevyléčitelný - trpím jím v dlouhá období již roky, tak vím, co říkám. Moje mamka měla něco podobného a jedna má dcera také vypadá, že to podědila. Astma je stále hodně věcí genetiky. Nekouřím, nepiji, sportuji asi jako každý. Otužování na mě nefunguje, mám špatnou termoregulaci, tak otužování se pro mě spolehlivě rovná ještě větším nemocem. Kdo nemá špatnou termoregulaci, ten to nepochopí. Ven chodím i do práce s kašlem, to bych jinak byla většinu roku na neschopence. Takže nejsem hypochondr, jen řeším skutečný problém. Nejde mi o to dostávat peníze od státu, měla jsem na mysli asi ZPS, tedy změněnou pracovní schopnost. V inzerátech zaměstnavatelé všude chtějí lidi s tím příspěvkem od státu. Nedivím se, že stát tyto lidi podporuje. Já jdu v pondělí do práce a ani po 10 dnech a ATB se mi kašel nespravil. Během několika dní se můj stav zase zhorší a zase budu marodit - a pak mě vyhodí. Buď na mou nemoc existují léky a já budu fungovat jako všichni nebo se můj stav jen zlepší a já budu v jakékoliv práci dále marodit. KTERÝ ZAMĚSTNAVATEL MĚ BUDE CHTÍT ZAMĚSTNÁVAT, když budu pořád nemocná? Na to myslím ty příspěvky od státu jsou, aby zaměstnavatelé byli s námi nemocnými trpělivější, ne? Jsem v tom laik. Já si tu nemoc nevybrala...

Od: xy
Datum: 10.04.15 20:17

určitě budete moudřejší po návštěvě alergologie . mě tam zrovna nedávno " naměřil i" astma, ačkoliv mám potíže s dýcháním od asi od sedmi let, ale nikdy mi to nikdo moc nevěřil u obvodního " nevypadáte jako dušná " .." saturaci máte dobrou " atd.. až když jsem nafoukala do přístroje a lékařka mi ukázala křivky, tak " přiklepla " astma. jsem ráda, ne kvůli diagnoze, ta sama k ničemu není, ale že konečně po mnoha letech mám sprej, který mohu přinejhorším v noci použít, a ne jen chodit hodiny po bytě.

lékařka mi říkala, že astma mívá různé projevy - někdo potíže s dechem, někdo stále kašle...

určitě tam zajděte, a třeba vám bude pomoženo od stálých antibiotik i absencí v práci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 11.04.15 01:25
avatar

Dobrý den, zkuste na pár týdnů, měsíců vynechat mléko a mléčné výrobky - na zkoušku třeba 3-4 týdny, to neuvěřitelně zahleňuje, já jsem astmatik - alergik na psy.., mám inhalátory a když mléko a mléčné výrobky vynechávám, nemusím inhalovat klidně půl roku a cítím se dobře, jakmile dostanu chuť na mléko třeba do cornfliků, do druhého dne mě vše svědí a nemohu skoro dýchat, na mléko ale prý alergická nejsem.. :)

doplněno 12.04.15 21:21:

Dobrý den, jen doplním - alergie může vzniknout v jakémkoliv věku a téměř na cokoliv - já si ve 20-ti letech pořídila myši a po asi dvou týdnech se mi spustila alergie - ne na myši, ale na psy.. myši prý byly jen "spouštěč" té alergie..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.04.15 16:53
avatar

A na plicním jste byla? To je při déletrvajícím kašli základ.

Dlouhodobější kašel může být z astmatu, to je pravda. Upravuje se inhalačními kortikoidy, bylinkami apod. Ale musí se vědět, co to je.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: webbiecz*
Datum: 10.04.15 19:29

No nevím, ale pokud dlouhodobě trpíte kašlem, chce to nějak řešit a ne vždy neschopenku a "chrchlinkat" si v klídku doma a papkat ATB. To není řešení. Nejraději byste byla, kdyby vás někdo "uznal tak moc nemocnou", že by vám z toho začaly plynout výhody a vy nemusela nic měnit... Sorry, ale takhle to fakt nefunguje.

A teď reálně - pokud trpíte dlouhodobým kašlem, musí se pátrat po příčině. Astma to být může i nemusí, je ale třeba hledat. Vyšetření na alergologii- imunologii je dobrý začátek. Pak pokračovat podle toho, jestli se najde nějaké vysvětlení, nebo ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.04.15 22:37
avatar

Kašlíku, já jsem na tom byla léta podobně, atb postupně přestávají zabírat, takže spíš teplo a odpočinek, resp. zvolit správný rytmus. Vždycky, když už toho "všeho" bylo příliš, tak mně zase můj kašel doběhl. Na vyšetření imunity jsem nikdy nebyla, tak nevím, ale vždy mi pomohlo jižní moře, Řecko, Tunis, dva týdny. Zkuste, nebudete litovat, pomůže to skoro na celý rok, do příští dovolené. Jinak je dobrý Orofar tbl., pomůže aspoň na chvíli, na noc taky Priznitz. Jinak jste možná měla na mysli zaměstnávání osob se zdravotním postižením, to dnes upravuje zákon o zaměstnanosti, takže zřejmě byste dostala info na úřadě práce, je to dost spletitá problematika, ovšem pokud tomu rozumím, tak zdravotně postižená oficiáoně nejste, zdravím, tif.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.04.15 23:57
avatar

Kde bydlíte – v jakém typu stavby?

Já jsem po několika letech bydlení v bytě s ústředním topením začala kašlat. Kašlala jsem téměř souvisle přes 10 let, kašel přešel vždy jen na pár týdnů v létě, kdy jsem nějakou dobu trávila v přírodě.

Kašel zmizel cca 4 měsíce po přestěhování do staré zástavby bez ústředního topení.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: esme*
Datum: 12.04.15 15:54

Nemáte náhodou doma plynové topení nebo něco jiného na plyn? Já to měla v jednom bytě a bylo to přesně jak popisujete - kašel bez jakékoli jiné příčiny, co nereagoval na žádnou léčbu. Pomohlo zrušit plyn.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kaslik
Datum: 12.04.15 17:22

Nene, plyn doma nevedem. Dříve jsme bydleli v paneláku, teď v cihlovém běžném bezproblémovém domku. Problémy s kašlem mám však už tak 15 let. Zvířata jsme měli vždycky, takže od nich to taky nebude. Když jsme jich před lety měli víc, tak tehdy jsem ještě nekašlávala. Mě nejde o to dostávat příspěvky pro sebe, ale PŘÍSPĚVKY ZAMĚSTNAVATELI. Pokud dál budu takhle marodívat, tak mě žádný stejně nezaměstná déle než na měsíc (než pozná, že jsem mu o svém zdravotním stavu lhala, abych práci získala) a budu pořád na ÚP. To se určitě musí dát nějak vyřešit...

Od: jjj
Datum: 12.04.15 23:10

Měla jste už jít dávno na alergologii.A taky na plicní tam změří dech-spirometrii,jestli máte astma.Já ho trochu mám a nic mi stejně nenaměřili.Kašlu taky někdy hodně dlouho.Hlavně po chřipce,třeba měsíc,dva.Zkusil jsem si koupit něco na suchý kačel v lékárně,zabralo to.Asi by hodně pomohlo koupit si inhalátor a inhalovat něco,to by poradili na plicním co inhalovat.To by dost určitě pomohlo.Najděte si v googlu:astma inhalace.Je tam dost věcí ke čtení.Používají se k inhalování inhalační antiastmatika i jiné

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fakirka
Datum: 13.04.15 14:56

Ahoj, určitě trvejte na tom, aby vás obvodní lékař poslal na plicní, tam vám mohou pomoci okamžitě...

Měla jsem to stejné, Roky jsem pokašlávala a když jsem něco opravdu chytla, tak se to vleklo. Ale já věděla, že je to astma, léčí se s ním syn, takže vím, o co jde.

Na podzim se to hrozně zhoršilo, kašlala jsem nonstop, celé dny a noci. Můj doktor mi furt něco psal, ale na plicní mě poslat nechtěl, Po měsíci už musel. Tam jsem popsala problémy, foukla do přístroje a bylo...jned mi dali foukací kortikoidy a změna byla téměř okamžitá. Během pár dnů zlepšení o 1000%. Od té doby je to mnohem lepší, jen troch kašel po ránu.

Určitě na tom trvejte. Imunologie a alergologie se vleče, krevní testy a tak...Plicní vám dají léčbu okamžitě.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.