Odstoupení od smlouvy - internetové připojení

Od: Datum: 09.04.15 21:28 odpovědí: 2 změna: 10.04.15 06:52

Dobrý den ,mám otázku jak řešit výpověd o ukončení služeb poskytování internetu když ve smlouvě není uvedena výpovědní lhuta, Je tam uvedeno, že výpověd začíná běžet 1 den nasledující měsíc po doručení výpovědi ,není ani uvedeno že je třeba doručit výpověd doporučeně jak tvrdí poskytovatel, ve smlouvě je vyloženě po " doručení" a jaká je pak výpovědní lhuta když se nikde nepíše a nebo píše že podle obchodních podmínek které jsem nedostal ani nepodepsal? Jaké jsou obchodní podmínky když nejsou součástí smlouvy?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.04.15 22:54
avatar
Obchodní podmínky jste si měl vyžádat při podepisování smlouvy, jinak koukněte na jejich web, tam budou určitě ke stáhnutí.
Ohledně té výpovědi, když jí pošlete doporučeně s dodejkou, máte jistotu, že jí druhá strana dostala a dozvíte se pak i přesný datum doručení, následující měsíc vám začne výpověď běžet.
Pokud jste jí poslal nedoporučeně, mohla se někde ztratit na poště a nemůžete prokázat, že byla opravdu doručena. Takže příště volte spíše jistotu.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: sos*
Datum: 10.04.15 06:52

Já bych trochu doplnil kolegu - podpisem smlouvy současně říkáte, že jste byl seznámen s jejich obchodními podmínkami. Je ale obvyklé., že Vám to nikdo neřekne a ani Vám je nikdo nedá do ruky. Když se pak někdo na ně zeptá, zpravidla jej odbydou - máte je na internetu. Je to špatné, ale je to tak. Spotřebitel se prostě musí starat sám.

Pokud se výpovědní lhůty nedopátráte, počítejte s obecnou zvyklostí, která říká, že může být maxímálně 3 měsíce.

Odesílání výpovědi je,jak říká kolega, vhodné na doručenku. Druhá možnost je doporučeně s oznámením pošty pomocí SMS,že příjemce zásilku převzal Takovou SMS si můžete uložit,popřípadě lze takovou zprávu v případě sporu dohledat. Pokud by byla výpověď podána obyčejným psaním, počítá se, že doručení proběhne do 3 dnů. jmhad@seznam.cz

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.