Koloidní roztoky - rizika

Od: Datum: 09.04.15 21:01 odpovědí: 5 změna: 11.04.15 06:53

Zajímalo by mne, zda koloidní roztoky, např. Gelmodel (na klouby) či Multistar od Starlife (minerály) mají i nějaké vedlejší účinky - ty nikde nejsou uvedeny, ale někteří lékaři je prý nedoporučují. Nevíte proč?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.04.15 22:09
avatar
Nevim duvod proc je nekteri lekari, ale asi ho tusim. Jsou to volne prodejne pripravky, ktere pomahaji. Jen mezi nami, sam jedny z koloidnich latek uzivam vnitrne a vim ze pomahaji. A nejsem sam.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.04.15 07:41
avatar

Vím proč mi můj revmatolog a pak i ortoped nedoporučil ani roztoky, ani potravinové doplňky, když jsem to po nich chtěla. Pravili, že žaludeční šťávy a trávení vůbec, zničí naprosto všechno a do kloubů se nedostane ani gram. Ale jestli mocímermo na tom trvám, ať si koupím cokoliv. Výjde to nastejno. Stejně tak, jako když miluji tlačenky a sulcy a aspiky a gumové medvídky a chrupavky z kuřecích kloubů. Nic z toho trávení do kloubů nedopraví. :-D Asi nejspíše mají pravdu, protože kdyby pomohlo cokoliv jiného, neměli bychom tolik umělých kloubů. Náhradních dílů, bez kterých se neobejdeme. *zed*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: qt
Datum: 10.04.15 08:38

Těžko říct, nejelpší je se zeptat lékaře, proč ne nebo jo. Jedna věc je ta, že spousta přípravků obsahuje účinné látky (minerálů) nula nula nic nebo toho obsahují tolik, jako ovoce za pár korun, takže to jsou vyhozené peníze. Imo ta propagace na oficiálních stránkách na mě působí příliš bio a "všeléčivě", takže bych byl s takovými věcmi opatrný.

doplněno 10.04.15 08:41:

Taky se to dá samozřejmě zdůvodnit proradnou farmalobby a doktory coby jejími pěšáky, kteří nechtějí léčit, ale prodávat léky, protože po tomhle každý doktor po tolika letech studia touží.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.04.15 22:31

Tak to je strašné, babkazov, komu a čemu má dnes člověk věřit? No ale nemůže přece být tělu jedno, co jíme, nebyly by choroby z nedostatku třeba železa, které se zlepší, když se železo dodá a na tomto principu musí pracovat to tělo dost často, ne?

Datum: 11.04.15 06:53
avatar

Jasněže máte pravdu. Jen to bude asi složitější. Někdy se stane to, že tělo si z potravy neumí vzít potřebnou složku. Někdy se stane, že když dodáváme něco jiného, tak zabráníme vstřebání něčeho jiného. Např. kdo jí často mléčné výrobky, nedokáže jeho trávení vstřebat to železo, které vzpomínáte. Já se v tom moc nevyznám, na to je Štíreček moc dobrý. *hej* Je zajímavé, že když jsem byla rok na onkologii, tak mě všichni doktoři varovali před vitamíny. Zvláště pak před těmo od A až po Z. Prý, když už musím, abych měla dobrý pocit, tak ať si koupím ty nejlevnější, s jedním prvkem. Ty ostatní, že projdou a nezanechají po sobě ani stopy. Když budu jíst pestře, že je to naprosto dostačující. :-D Já vím, co člověk, co doktor, to jiný názor. Ale asi nemá cenu poslouchat všechny ty reklamy, budeme-li jíst pestře, nebudeme se zbytečně stresovat, budeme se umět hýbat a budeme si umět užívat každé hezké chvilky, každého hezkého zážitku. Když už tak všichni vzpomínají naše předky, ti nějaké vitamíny a geladrinky neznali vůbec. Při vší robotě, bídě, nepohodlí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.