Přítelkyně a byt

Od: Datum: 09.04.15 07:13 odpovědí: 25 změna: 02.11.15 16:01

Dobrý den. Žiji s přítelkyní v bytě. Známe se více jak 5 let. Dřive jsme bydleli v mém bytě v OV, Později abychom to měli k její rodině bliže tak jsme byt v OV prodali a koupili jiný. Veškeré vyřizování ohledně koupi bytu vyřídila přítelkyně já jsem u ničeho nebyl ale přítelkyně si byt napsala na sebe. Poslední dobou vznikají mezi námi hádky atd. Z mé strany jestli to bude pokračovat jsem rozhodlý odejít. Jak to bude s bytem když nejsme manželé? Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: au1
Datum: 09.04.15 07:17

moment, chcete říct, že jste měl svůj byt, nastěhovala se k vám přítelkyně, byt jste prodal, a za utržený peníze jste koupili byt, který je psaný na přítelkyni? V kupní smlouvě bytu je napsaný kdo, pouze ona? Jen se ujišťuju, že ještě nespím :)

Ohodnoceno: 5x

Datum: 09.04.15 07:20

no jak - byt je přítelkyně -jestli je mrcha... nebudete mít nic

doplněno 09.04.15 07:24:

nechce se mi věřit, že jste tak zafungoval ...hmmmmm dosti velkoryse...neuvěřitelné

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.04.15 07:22
Pokud Au1 opravdu ještě nespí a já také ne..tak je to pro Vás velmi jednoduché.
Zabalíte si batůžek s košilí a tričkem a půjdete.Takže žádné komplikace..vyřízeno to bude za 10 minut.
Ohodnoceno: 5x

Datum: 09.04.15 07:33

Udelal jste velkou chybu.. Co to mate za pritelkyni, ktera vyrizuje koupi bytu alias z vasich penez z puvodne vaseho bytu v OV a ted si ten novy co platite vy klidne napise na sebe.. Taky jsem kdysi nyni uz s manzelem nejak zacinala, ale tahle vycuranost by me nikdy nenapadla.Co pripadne ted?Nic, sbalite si kufr a muzete odejit, nemate totiz nic, byt je pouze jeji, protoze je psany na ni..

Ohodnoceno: 4x

Datum: 09.04.15 07:40

Přítelkyně vás sprostě okradla. Využila přitom vaší velkorysosti (nepozornosti, důvěřivosti, hlouposti). Dá se předpokládat, že to takhle plánovala od chvíle, kdy jste původní byt prodával. Pokud jste si byl vědom, že v katastru nemovitostí bude jako vlastník bytu uvedena přítelkyně, nelze to kvalifikovat ani jako podvod.

Ohodnoceno: 7x

Od: ben®
Datum: 09.04.15 08:15

Dobrý den, jak to bude s bytem je zde již popsáno - Vy žádný nevlastníte, tak si s tím ani nemusíte dělat starosti. Odejdete a budete zbaven povinností uživatele bytu, nebudete přispívat na domácnost, nebude Vás zajímat žádná údržba bytu, nebude Vás zajímat daň z nemovitostí - budete zcela svobodný a začnete zase od začátku (tedy, s tím bydlením). Zdravím!

Ohodnoceno: 4x

Datum: 09.04.15 08:38

Další bezdomovec. Možná jsem naivní, ale nemusel to být od přítelkyně úmysl. Třeba i ona měla strach, že jí podvedete a vyhodíte a takto se chtěla pojestit. Třeba vás vyplatí, nebo vám byt přepíše. Ale vsadil bych to tak 1:1000

Od: dammand
Datum: 09.04.15 09:57

V lepším případě odejdete "s batůžkem". Pokud jste však byt kupovali na hypotéku (nebo alespoň část byla z hypotečního úvěru na Vaše jméno), tak odejdete z bytu a navíc budete dále platit, platit a platit...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 09.04.15 11:27

Nechci moralizovat, každý dělá chyby, i já. Ale není to tak dlouho, co jsem tu psala, že manželství není jen papír. A věřte, že byste tohle jinak neřešil. Oni paragrafy opravdu k něčemu jsou. Hlavně byste měl bydlení...i když mnooo poněkud?

Datum: 09.04.15 12:10

Tak teď si představte, že by si tu dotyčnou vzal a ona nasekala dluhy... Takhle možná odejde s holým zadkem.. kdyby si ji vzal a ona při své povaze nasekala dluhy, tak mohl přijít o byt stejně a ještě klidně pěkných pár let nějakou další sumu splácet a žít např. na životním minimu.. Pěkné to papírové manželství, že? Jen samé výhody, pozitiva a sociální jistoty *smich*

Nevíme, co má tazatel napsané v kupní smlouvě nebo zda o tom, že nebude zapsán jako spolumajitel v katastru nemovitostí věděl a zda byla např. alespoň část financována z hypotečního úvěru. Pokud by se podílel prokazatelně na jejím placení, mohla by být alespoň nějaká šance na alespoň nějakou část peněz nebo prokázat financování bytu z prodeje jeho bytu. Zašla bych se poradit za právníkem, zda je nějaká šance co dělat. Bez boje bych neutekla. Vždyť i dar se dá vzít zpět (přes soudy a ne jednoduše za daných podmínek, ale dá).

Datum: 09.04.15 12:55

Athenaise-Nevím co by změnilo to, že jsou manželé, myslím, jsem si téměř jistá,že vůbec nic. Zkusila bych pokud s přítelkyní jsem, dohodnout se na tom kolik kdo má podíl na bytě a nechala to rychle zapsat na katastru, pokud ovšem přítelkyně toto provedla úmyslně, nezbudou vám než oči pro pláč. Možná by dobrý právník dokázal, že vy jste měl finance a přítelkyně ne.

Dnes po zkušenostech jsem zásadně proti sňatkům, proti společnému SJM.

Datum: 10.04.15 16:11

Lidu, myslela jsem to hlavně kvůli tomu, že by měl kde bydlet. Nevím sice jak NOZ, ale když jsem se rozváděla já, nemohl mě nikdo vyhodit z bytu když jsme manželé. A vsadím se, že tento klouček to udělal jen kvůli pohodlnosti "ona je přeci tak hodná, že se o to postará" A já nemusím mít starosti. Mám jednoho takového doma, jenže asik jsem stará škola oproti mladé slečně, já bych to neudělala.

Datum: 09.04.15 18:23

Podobný problém řešil kolega v zaměstnání. Veškeré (jeho) úspory padly na rekonstrukci bytu, který však nebyl psán ani na něj, ani na manželku, ale na tchýni (už je to dlouho a v té době některé byty prostě přepsat nešly a bydlet se muselo). U rozvodu mu zbyla právě ta igelitka, z bytu byl vystěhován a (ex)manželka bydlela v pohodě dál (a v novém). Ač měl účty od kdečeho, nedostal ani korunu, neb mu byla o hlavu omlácena tříletá promlčecí lhůta. Nevím jestli je to správně, ale jak jsem koupil, tak prodávám. Protože tuším, že v tomto případě to bude od koupě bytu rovněž +/- 3 roky, tak to předkládám jako námět k zamyšlení po cestě k právníkovi.

Datum: 10.04.15 16:14

Coklit, to je ale podle NOZ a ten před 5ti lety neplatil. Bohužel, teď je to jiné...o tom žádná.:(

Datum: 09.04.15 12:06
Ono už stěhování blíže zrovna k její rodině mělo být podezřelé!

Datum: 09.04.15 17:32

Myslím, že v tom byl úmysl. Prodat Váš byt, stěhovat se blíž ke své rodině, nový byt následně na sebe a nazdar!

Asi jste o něj přišel, co je psáno, to je dáno a bude se to jen dost těžko prokazovat. Proč jste si po prodeji a koupi nového vše nezajišťoval sám? Své jste prodal, své jste získal. A ne ona. Ona přece neměla nic, ale když už padla na prosťáčka, dokázala toho náležitě využít. Měl jste trvat na tom, že i nový byt bude psaný na Vás, stejně, jako byl předchozí.

Jste asi velice naivní a důvěřivý. A teď Vám zbyde igelitka s ponožkami a slipy.

Je to stejné, jako byste jí půjčil na projížďku své nové auto a ona se vrátila s tím, že si ho dala přepsat na sebe. Také byste souhlasil?

Nevidím řešení, ale pokud se v budoucnu zase na něco zmůžete, už si dejte pozor, pokaždé buďte majitelem. Napsat to na jinou osobu se tvrdě nevyplácí. *cert* Jaga.

Datum: 09.04.15 21:05
Zdravý selský rozum jste mel mít a ten snad i ted chapete.kdo Vám nyní dokáže ze peníze při koupi nového bytu jste ji dal a nekoupila to ze svého?Chyba byla v tom ze vůbec je v byte napsána jako jeho majitelka.Chytrá to holcina.
Takových už tu bohužel bylo.Hodně lidi řeší bydlení hypotékou a ponechat si zadní vrátka...vas byt v OV který stačil pronajímat a splácet hypotéku.Když to nevyjde vždy se může partner kam vrátit a prepsat hypotéku na jednoho z partnerů.

Od: pravnik
Datum: 10.04.15 14:49

Obraťte se na advokáta, ať zkusí žalobu na určení vlastnictví

Ohodnoceno: 3x

Od: ruze®
Datum: 10.04.15 18:40

Asi viděla v kině film,,Fotograf,, a vy jste udělal velkou chybu,že jste na to nešel s ní ! :--))

doplněno 10.04.15 18:41:

Ae jinak,k tomu se ani nedá vůbec nic dodat,prostě ,,Nebetyčná hloupost,,!

Od: nemamjmeno
Datum: 11.04.15 12:48

Ať Vám je útěchou že nejste sám, znám jednoho který takhle podobně přišel o dům, odešel s batůžkem a navíc cizím dítětem které adoptoval. Ty nejmazanější potvůrky to s chlapy umí.

A takový hodný člověk, co by za něj jiná dala ...

Od: pepe1
Datum: 12.04.15 20:41

Samčí demence je prostě zde. Jak tazatel mohl být takový jeliman je záhada. Pak že jsou muži sobci. Ne sobci ale blbci.

Datum: 22.04.15 19:56

tak se jeste jednou vsichni zamyslete ...

1. bud je on tak blbej a k bytu puvodne prisel ne vlastnim pricinenim a protoze si na to nevydelal, tak si toho nevazil a je to lidska tragedie, bejt tak blbej

2. nebo co kdyby tu na Poradte byly nejaky fiktivni profily a dotazy, aby generovaly na serveru aktivitu, potazmo vydelavaly penize? rozhodne nikoho nenarkavam, ale kdyz si clovek cte nektery dotazy, tak mi to proste prijde, ze je je to fejk a nekdo si dela legrraci

Od: standa22
Datum: 22.04.15 21:03

To není jistě fake... Jednoho takového pomatence znám. Svou přítelkyni miloval a pak po přepsání bytu ho ona vykopla a nastěhovala si tam jiného.

Od: esme®
Datum: 22.04.15 20:45

A tak to já tomu zase věřím, lidi jsou neuvěřitelně naivní, vím z vlastní zkušenosti.

Bývalý přítel měl problém v podnikání (rádobykamarád mu vytuneloval společnou firmu) a obával se exekuce; zcela vážně mne žádal aby mohl svůj dům na mne napsat. Odmítla jsem a ještě mu pomohla vyřídit zrušení firmy a srovnání všech financí. Škoda že jsem tak slušná, mohla mít nemovitost zdarma... *smich*

Od: pppp
Datum: 02.11.15 16:01

... už ho nechte - zajděte za dobrým advokátem, který se specializuje na občanské právo (tedy ne za takovým, který dělá úplně všechno). Takové předběžné opatření, zapsané do katastru, může pomoci...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.