NEMOCENSKÁ ...nechodí mi vůbec žádná

Od: Datum: 08.04.15 20:43 odpovědí: 3 změna: 09.04.15 07:22

Dobrý den prosím chci se zeptat ...

Má někdo nějaké zkušenosti s nedoručením neschopenky .Jsem z Brna - venkova a jsem dlouhodobě nemocný ted už asi 10 měsíců od listopadu 2014 do ted mi nepřišla neschopenka a jsem na pokraji konce ...Nemohu dál žít jsem bezradný . Posílal jsem na OSSZ stížnost několikrát jsem se šel i připomenout a bylo mi pokaždé řečeno že mi to už tento týden přijde a stále nic .Tak to pokračuje už několik měsíců bez jakékoliv odezvy...

Hledal jsem nějaký kontakt ,nějakou linku,která tento problém řeší a nikde nic není ...Poradí mi někdo :((

Děkuji za každou odpověd Z.P.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.04.15 21:38

Chodíte k lékaři pravidelně na kontroly? Dostáváte od něj potvrzení pro zaměstnavatele o trvání neschopnosti? Před tím listopadem Vám nemocenská chodila jak a kam? Co se tam událo za změnu? Již jste marodil do listopadu 5 měsíců a doručení výplata chodila v pořádku? Nechte si též zkontrolovat číslo účtu, jestli Vám chodí peníze přímo na účet, mohl se někdo překlepnout a posílá se to jinam.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.04.15 05:56

Komu předáváte "lístky na peníze"? Zaměstnavateli?

Předává je zaměstnavatel bez zbytečného prodlení OSSZ?

Nezapomínáte lístek podepsat na zadní straně?

doplněno 09.04.15 07:44:

Možností, kde mohl vzniknout nějaký zádrhel, je víc.

Podle mne by bylo nejjednodušší začít u zaměstnavatele – ověřit si u něj, jestli byly podklady v pořádku, a jestli/případně kdy podklady předal OSSZ. Pokud bude u zaměstnavatele vše v pořádku, pak teprve bych se obrátila na OSSZ.

Jako další možnost mne napadá neuvedení způsobu výplaty nemocenského nebo neuvedení čísla účtu, kam má OSSZ nemocenské zasílat, může chybět podpis na žádosti o výplatu nemocenského.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.04.15 07:22

Řekla bych Vám totéž co ivzez a pohanka, a ještě mě zaujalo, že jste nikde nenašel linku, která by řešila Vᚠproblém. Na stránce www.cssz.cz najdete jak kontakt na nemocenské pojištění obecně - 840 406 040, tak kontakty na místně příslušnou okresní (Městskou, Pražskou) správu, stačí, když uknete na Kontakty nebo na mapku vpravo nahoře, najdete kteroukoli OSSZ a zavoláte přímo vedoucímu oddělení nemocenského pojištění. Za předpokladu, že Vám lékař pravidelně ke konci měsíce vystavuje "lístek na peníze", že jej podepsaný odevzdáváte zaměstnavateli a že jej zaměstnavatel v souladu se zákonem neprodleně předkládá Okresní správě místně příslušné mzdové účtárně zaměstnavatele (když pracujete např. v Tescu, je místně příslušná Pražská správa), jsou splněny formální podmínky. Není možné, aby na kterékoli správě ležela nevyplacená dávka, u níž není co došetřovat, déle než 30 dní. Toto je předmětem velmi striktního sledování ze strany vedení.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.