Jak napravit svoji chybu u HOLKY/kamarádky

Od: Datum: 08.04.15 18:13 odpovědí: 28 změna: 23.04.15 21:42

Dobrý den / Ahoj

Potřeboval bych něco rychle poradit.:( Mam jednu moc dobrou kamarádku, psali jsme si poslední rok, poslední dobou každý den, je to pro mě na světě moc duležitý člověk kterého mám strašně moc rád a stala se taková věc. Potkával jsem občas na diskotece jednoho kluka který o ní měl dlouhodobě zájem a sám nevím proč ale vždy jsem mu říkal at se na to vykašle že to nemá cenu že z toho vztah mít nikdy nebude když jí bude kupovat ruže atd. Ale až ted asi po pul roce se stalo to že on jí to řekl že jsem za ním s tímhle chodil víckrát a že on si myslí , že mě za ním posala ona abych ho odradil. Napsala mi včera večer jestli je to pravda že jsem mu tohle říkal. Tak jsem se přiznal ale chtěl jsem to vysvětlit jenže ona si mě hned zablokovala na facebooku a na SMS mi neodpovídá. Přitom je to moje strašně dobrá kamarádka kterou nechci ztratit takovouhle blbostí i když jo byla to moje chyba co jsem udělal. Ale ona mi ve všem rozuměla a já jí taky, podporoval jsem ji a věděla to že ji mam rád. Vždy když jsme se potkali na akcích tak jsme něco vypili pokecali atd ale já to ted nezvládám že po tom všem si mě jen tak zablokuje muselo jí to asi strašně ublížit to že ten kluk si myslí že mě poslala ona abych ho odradil, protože taková ona neni a nikdy by tohle neudělala a ted je to vše na ní. Poradte mi jak to mám napravit mě je z toho strašně smutno a nějak nic nezvládám nechci ji ztrati kvuli tomu. Kdyby jste měli nějaký dobrý nápad jak to co nejrychleji vyřešit protože mě to strašně mrzí všechno a pořás mi to připadá jak sen ze kterého se probudim přeci neni možné po tak dlouhé době psaní a všeho aby to takhle skončilo *plac*od dnešní noci co se to stalo tu skoro pořád brečim prostě je to na mě moc ještě včera v tuhle dobu bylo vše fajn a v pohodě. :( Vubec nevim co mam dělat. Mě připadá že už mi nevěří a věřit nebude po tomhle. Nechápu jestli jsem vážně udělal něco tak strašného :( Jak jí mam dokázat pravý opak. Já takový právě nejsem že bych někoho pomlouval nebo tak, tohle byl prostě z mojí strany úlet, nebo už nemám možnost to napravit a druhá šance není? Je to strašný pocit jestli si ted myslí že jsem jako všichni ostatní falešný a nějak jsem ji zklamal:( co mam dělat aby bylo vše jako dřív:( děkuju vám za přečtení

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.04.15 19:28

Piš prosím s interpunkcí a diakritikou,

čleň text do odstavců a vynech "smajlíky",

bude se nám to lépe číst.

Proč lžeš sám sobě? Úlet je něco, co´s udělal jednorázově bez přemýšlení. Ty ses však opakovaně snažil odradit kluka, který měl o tvou kamarádku dlouhodobý zájem. Kdybys byl dobrý kamarád, přál bys své kamarádce i vztah s dalšími lidmi. "Neházel bys jí klacky pod nohy" a už vůbec bys nic nepodnikal za jejími zády.

Nezlob se na mě, ale podle mne máš, co sis zasloužil ...

Jak to napravit? Obávám se, že nijak.

Můžeš se pokusit kamarádce osobně (!) omluvit, vysvětlit jí své jednání a slíbit, že nic podobného už neuděláš.

Ale pochybuji, že uspěješ.

Ohodnoceno: 1x

Od: zoufalyclovek
Datum: 08.04.15 20:29

Já si nelžu já si to uvědomuju že to bylo špatně ale osobně mě určitě nebude chtít vidět když mi neodepisuje.

Smajlíky píšu proto že mě to fakt strašně mrzí to má člověk v životě jen jednu šanci když něco špatného provede? Vážně je to tak strašná věc abych tímhle ztratil člověka kterého mam rád? Mě tolik lidí řeklo ať kašlu na někoho atd, bylo to pouze na akci že jsem za ním přišel řekl mu at na to kašle když už se snaží tak dlouho to je vše, žádné pomluvy o ní.

. Strašně rád bych se jí omluvil a udělal bych vše pro to napravit to .

Datum: 08.04.15 19:55
Ke kamarádce se nemůžete chovat, jako by byla vás majetek.
Pokud má někdo o vaší kamarádku zájem, dopřejte mu šanci. Ať sama kamarádka rozhodne, zda s dotyčným chce byt nebo ne.
Nevím, jak to napravit, zkuste třeba těm dvoum domluvit rande. Pak by možná pochopila, že to myslíte upřímně s tou omluvou. Do té doby totiž vaše omluva vypadá jen na obhajobu sobce, který je teď nouzi a chce jí jen pro sebe.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.04.15 20:31

Já ji nechci jen pro sebe ale nechci jí ztratit :(

Datum: 08.04.15 21:27

Myslím si, že jste ji už ztratil tímto svým chováním. Nemůžete druhým říkat, co mají dělat a plést se jim do života. Ale chybama se člověk učí, takže se poučte a již to nikdy nedělejte. Svoji chybu můžete napravit tím, že se omluvíte oběma za své chování. A ponecháte na té dívce, zda s Vámi bude chtít ještě kamarádit a komunikovat.

doplněno 08.04.15 21:52:

SMS poslat můžete, že na ní neodpovídá, nevadí. Prostě promluvte s tím chlapcem, pak napište tomu děvčeti, že jste si to s ním vysvětlil a omlouváte se i jí. Dál už je to na ní.

Datum: 08.04.15 21:40

Kde se jí mám omluvit když nemůžu napsat :(

Datum: 10.04.15 21:47

Poslal jsem jí dnes v noci dlouhou sms ale zatím neodpovídá no :(

Datum: 08.04.15 20:54
No, řekla bych, že kamarádi tohle nedělají. Pokud jsi to dělal, asi nejsi kamarád, spíš někdo, kdo si na ni možná podvědomě myslí. Vše, co se děje, má svůj důvod. K omluvě bude asi vhodné připojit pravdivé a rozumné vysvětlení. Pak už o není na tobě..

Datum: 09.04.15 19:15

Zkusím pro to něco udělat no:(

Datum: 08.04.15 21:58

Ahoj. Jsi mladé hloupé trdlo. Už nejste kamarádi. S tím se už můžeš jenom smířit. A dát ji pokoj.

Datum: 08.04.15 22:17

Nechci zahodit celé kamarádství kvůli tomu že jsem udělal takovou blbost a byla to jen jedna chyba :(

Datum: 09.04.15 05:48

Zdá se mi, že´s to nepochopil. Nebyla to "jen jedna chyba", ale hned několik.

Kamarádství jsi zahodil v okamžiku, kdy ses poprvé "pokusil odradit kluka, který o ni měl zájem".

Chceš-li se dívce i tomu chlapci omluvit, pak osobně (žádný FB nebo SMSky).

Ohodnoceno: 2x

Datum: 09.04.15 15:32

Ale jak se jí mám omluvit osobně, přeci nemůžu za ní jít domů nebo jí někde hledat když se se mnou nebaví ani písemně...

Datum: 09.04.15 16:53
Tak začněte u toho chlapce, omluvte se nejdříve jemu a až se to k ní dostane, třeba vás pak vyslechne i ona.
Ale upřímně, já bych se s někým, kdo ode mě odhání ostatní lidi, bavit nechtěl.
Ohodnoceno: 3x

Datum: 09.04.15 17:38

:(

Datum: 12.04.15 10:31

Tohle bych považovala za dobrý krok.

Od: junek
Datum: 11.04.15 00:33

akce...popili...tohle je život dospělejších lidí...ale Vy jak píšete mi připadáte tak mezi 13-14 let...hlavně svým vyjadřováním...

Nic proti...

Někdy je lepší chvíli nic nedělat...Nechte ji pár dní v klidu a pak se jí omluvte a přestaňte ji neustále psát kamkoliv, volat..či cokoliv vzkazovat...Dáte ji tak možnost, aby se jí také pročistila hlava...jinak si to ještě více zamotáte...

Popravdě Vaše chování nechápu..ale držím palce

Datum: 12.04.15 21:03
Já sám sebe taky dost často nechápu. Připadá mi že prostě dost často nepřemýšlím o tom, co v mezilidských vztazích dělám, vždy něco udělám v okamžiku a dojde mi to až později. Taky myslím že v tom hraje roli moje rodinné prostředí, které není zrovna přející ostatním lidem a v tomto jsem vyrůstal, proto jsem třeba takto jednal. Ale přitom o sobě vím že pro lidi které mám rád bych se i obětoval a taky jsem to už delal, tedy že nemyslím někdy vůbec na sebe ale spíš na druhé. Nejhorší je že mi vše dojde až pozdě :( Já si pořád myslím že lidi si dělají i mnohem horší věci než jsem udělal a i tak si pak odpustí, ale asi si to zase jen myslím a udělal jsem teda asi něco co patří k tomu nejhoršímu.
Tak díky za odpověď.
Datum: 20.04.15 19:55

Problém je, že vůbec nemáte odhad/náhled a přecházíte z extrému do extrému.

Na jednu stranu jste ochoten "se pro někoho obětovat" a "nemyslet sám na sebe"

na druhou stranu se snažíte "kecat do života jiným" (dívce i chlapci).

Zkuste si představit, že by ta dívka měla zájem o Vás, a Vaše dobrá kamarádka by jí takto domlouvala a pokoušela se případný vztah zhatit dříve, než začal. Jak byste se asi cítil, až byste se o tom dozvěděl? Nepovažoval byste to za podraz a za snahu vstupovat Vám do života a vztahů víc, "než je zdrávo"?

Nesvádějte nic na rodinné "nepřející" prostředí a neohlížejte se na ty, kdo "dělají horší věci". Tohle je Váš problém a Vaše chyba. Nemůžete se dovolávat toho, že jiní dělají horší věci. Je potřeba pochopit, v čem jste chyboval, a začít se chovat tak, aby bylo jasné, že už podobnou chybu neuděláte. Dokud nepochopíte, v čem chyba spočívá (v čem/proč bylo Vaše jednání špatné), nemáte podle mne šanci na odpuštění (netušíte, co/jak napravit) ...

Datum: 22.04.15 00:06

Tak mi řekněte, co mám ještě udělat? Já na nikoho nic nesvádím a neohlížím se, ale copak když někdo něco udělá a skončí před soudem, neřeší a neporovnává se to s ostatními podobnými případy, kolik kdo dostal let atd.

Omluvil jsem se jí přes SMS, a už i osobně když jsme se potkali, působila odměřeně, sice se se mnou chvíli bavila ale pak už ne a na facebooku mi neodepisuje takže to vypadá špatně. I když jsem se upřímně omluvil za všechno.

Já se jen ptám. Pořád si myslím že ve mně je více dobrého než špatného , když to porovnám s lidma okolo sebe, čeho jsou schopni, a přesto si teď připadám jako největší odpad. To že jsem k ní byl pozorný při všech svátcích , narozeninách atd, nikdy bych se na ni nevykašlal a vždy jsem se snažil něco udělat, je najednou , i když moji chybou, ztraceno. Co mám ještě napravovat? Já v tom vidím to, že mám nejspíš tedy špatnou povahu a v dnešní době se více cení ti zlí ukecaní zmrdi kteří i když něco provedou třeba nevěru atd, tak jsou oblíbení a společensky výše postavení , že mají větší šanci se ze všeho vykecat, než já, který sice hodný ale udělal jsem chybu a už jsem najednou ztracený. To je můj názor na tohle.

Datum: 22.04.15 00:25

Nedělejte nic, protože si tím jen přitěžujete. Ona o Vaše omluvy nestojí. Vy se vidíte třeba jinak, než jak Vás vidí ona. Pro ni jste zřejmě podrazák, který neuměl jednat na férovku. I ona má své city a těch jste se zřejmě dotkl hodně. Špatnou povahu mít nemusíte, jen jste se projevil v této záležitosti ne zrovna dobře. Nejste ztracený, poučte se z toho a své chování vůči druhým zlepšete. Abyste nikomu nepodrážel nohy a myslel i na důsledky svého chování. Tuto záležitost už dál neřešte, hlavní aktéři o to nestojí a Vy se tím užíráte úplně zbytečně. Spíše se ze svých chyb opravdu snažte poučit a neopakovat je.

Datum: 22.04.15 00:39

Souhlasím s Kapkou. Nedělej nic a tiše se vytrať z jejich života. Čteš vůbec to, co napíšeš? Víš, co je z toho cítit? Já, já, jenom já. Já jsem ten hodný, já jsem dělal tohle a tohle ... Udělal jsem sice chybičku, ale přece za ni, já hodný, nemusím hned platit. Já z toho tvého projevu cítím jenom to, jaká křivda se ti děje, jak je ti vlastně ubližováno. Že vlastně očekáváš vděčnost za to, co jsi pro ni všechno udělal. Ani náznak respektu nebo citu.

Od: xenie
Datum: 22.04.15 00:55

Zdravím! Když si myslíš, že je v tobě víc dobrého, proč si připadáš jako odpad? Nemůžeš tu situaci posuzovat jen ze svého pohledu, ale i z jejího. Prostě jsou lidé, kteří umí odpustit, a jsou lidé, co to neumí. A i když odpustí, ztracenou důvěru to nevrátí. A ztráta důvěry nepřidá žádnému vztahu. S tím nic nenaděláš. Jak se říká - co nemůžeme změnit, tím se nemáme trápit. Ale třeba se to ještě časem vystříbří. Dej jí čas. A to co píše Kapka, pod to se můžu jenom podepsat.

Datum: 22.04.15 18:38

Všichni mi tu píšou že nemám dělat nic, tak jo no asi jsem udělal vážně strašnou věc která napravit nejde ani když to chci napravit.

Proč si tak připadám? Protože znám daleko větší svině kteří procházejí v pohodě dál, a já když něco provedu tak je vše dobré pryč a vlastně jsem skončil a nemůžu dělat nic , proto takhle píšu.

Datum: 22.04.15 20:13

Meleš pořád dokola jeden argument a pitváš se v tom, že ti bylo ukřivděno, protože jsi jenom jednou (!) šlápl vedle a to docela malinko, vždyť ostatní jsou takové svině a všechno jim projde... Nedokážeš si vůbec připustit, jak se asi cítí tvoje kamarádka. Zuřivě se snažíš omluvit a domníváš se, že tím se přece musí všechno napravit, jenom kdyby ti dala možnost. Nejsi schopen pochopit, že asi k tobě neměla takový vztah, jaký sis vysnil, a pořád máš pocit, že ji ztrácíš (jako kdybys ji snad někdy vlastnil!) a že ji musíš získat zpět. Působí to na mě už docela nepříjemně, ta tvoje umanutost, jako psychická porucha. Podle mě by pro tebe bylo opravdu dobré, kdyby sis promluvil s odborníkem - psychologem, který se specializuje na vztahy. Patrně by ti dokázal srozumitelněji než my všichni dohromady vysvětlit, kde je tvůj problém a jak z toho ven.

Datum: 22.04.15 23:07

Vezmu to na závěr už jen krátce, protože ani nemůžete znát všechny podrobnosti

1. jednou ne, ale to co popisuju v prvním příspěvku jsem udělal celkem 2x , poprvé po Vánocích a podruhé v březnu

2. Připustit si toho dokážu celkem dost, hlavně to že nejsem dokonalý a že dost věcí co dělám je špatně ale snažím se to měnit

3. Zuřivě - nemyslím si, napsal jsem 1x sms a jednou jsem vyslovil omluvu osobně, to bylo vše, podle vás všech je tedy nejspíš lepší, když někdo něco udělá, nedělat nic, a zmizet, OK, třeba právě to je dobrý způsob

4. Každý člověk je nějakým způsobem blázen

A to že ten vztah nebyl takový jak jsem si asi představoval je nejspíš realita, ale nehodlám to tu dále vysvětlovat, to je zbytečné. Já jsem prostě chtěl řešit problém, který jsem způsobil. Proto jsem to i zde napsal jako otázku. Podle většiny lidí je tedy lepší nedělat nic a protože když jsem dělal nic se nezlepšilo, nejspíš i všichni máte pravdu. Pokuď něco někomu provedu příště, i když doufám že už ne ale stát se může cokoliv, nemá smysl se k čemukoliv přiznávat, vždy bude lepší zatloukat, případně to přiznat ale pak rychle utéct a nic dál neřešit, asi takové je moje poučení do budoucna.

Tak vám všem děkuji za předchozí odpovědi.

Od: jednaholka
Datum: 23.04.15 07:56

To jsi nepochopil správně. Tvoje přítelkyně k tobě ztratila důvěru už ti nevěří a nechce už s tebou nic mít. Důvěra je ve vztahu dost zásadní věc, bez té žádný vztah nemůže fungovat. Ty po ní toužíš stále víc, protože je normální že nejvíc chceme právě to co mít nemůžeme. Většinou se ale stává že když to své vytoužené získáme, už si toho nevážíme, ztratíme zájem. To by nejspíš stalo i tobě. Proto ti tady radí nech to být, najdi si jinou.

Omluva až příště něco pokazíš je zcela namístě a jestli nepůjde o zásadní věc, ten kterému se omluvíš ti jistě odpustí.

Datum: 23.04.15 21:42

Jojo já to chápu ale i tak.. a nebyla to přítelkyně ale kamarádka ale i tak, byla pro mě nejlepší a i z toho jak píšu jde možná poznat to, že já zase až tak kamarádů nemám a z holek už vůbec ne, ona byla po dlouhé době někdo koho jsem měl fakt rád, jinak jsou kolem mě skoro všichni falešní atd, a chodí za mnou jen když něco potřebujou, bohužel u člověka který takový nebyl jsem udělal chybu kterou se vše zkazilo tak mi to patří, ale o hledání nějaké náhrady to není...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.