Finanční představa

Od: Datum: 08.04.15 10:38 odpovědí: 16 změna: 21.04.15 05:24

Ahoj,

chci vzít rodinu na dovolenou někam k moři, protože jsme nikdy nebyli.

Max 11.500 na osobu, all inclusive letecky. Už mám pár zájezdů vybraných, chci se však zeptat, co vše k té částce připočítat.

Vše bude 4x (4 dospělí).

11.500 zájezd
700 cestovní pas
600 pojištění
a k tomu nějaké 3.000 na koupení nějakých drobností na místě, takže cca 55.000...
Je ještě něco, co bych měl připočítat?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 08.04.15 10:52
avatar

all inclusive neznamená vždy "vše v ceně". Pořádně si nastudujte, co si platíte předem. Nesrovnalosti chtějte písemně vysvětlit.

Dejte si pozor na "letecky" - cena může zahrnovat letenku, ale ne poplatky. Očkování dle lokality. Počítejte s možností půjčovného (vůz, kolo, lehátko,... )

Je možné, že budete mít náhlou potřebu něco koupit (léky, oblečení, obuv, elektroniku, dárek...) - mějte k dispozici něco jako platební kartu s limitem. Já si pořídil kreditku na 10tis jen kvůli dovolené - jako rezervu. Po návratu jsem kreditku zrušil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.15 10:53
avatar

Ta částka 11.500 se mi zdá dosti malá. Pokud je tomu tak, buď to bude na méně dní, nebo okrajové termíny - květen či pak říjen. Ale na poslední chvíli se někdy nechá sehnat slušně.

Připočítejte si nějakou částku na výlety, na poznání. Určitě se nebudete placatit jen u moře a delegátka je ďábel našeptavač. Nejrůznější výlety - lodí do jeskyní, terénním vozidlem do nár .parku, pak pořádají i různé večery v duchu té země - s hudbou, tance, jídlem a pitím. Zvláště v Turecku vozí turisty do továren na kožené výrobky, na zlaté předměty, na koberce...a nekupte pak něco.

To AI se mi moc nelíbí. Člověk sedí či leží u moře, jí a pije a tuční. Zvláště my Češi máme takovou mentalitu, že co jsme si zaplatili, to musíme užít. Takže snídaně, oběd, večeře, mezitím nějaké mlsky a neustálý přísun na baru. Proč jezdit na výlet, když by nám propadl oběd?*ee*

Za mě - vybrala bych si polopenzi. Ráno a večer pojíst, celý den mít pro sebe. V poledne byste dostali jídlo zaručeně všude, pokud na tom budete trvat. Ale v těch vedrech na to ani nemá člověk chuť, stačí si někde koupit ovoce. Vychlazený meloun, nektarinky, hrozny - to je daleko lepší než v tom vedru těžký oběd. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.15 10:58
avatar

Snad už nic. Leda tak dobrou náladu a radost z hezké dovolené. Toho kapesného bych si ale vzala více. Buď utratím, nebo neutratím a přivezu domů. Je daleko nepříjemnější pak na místě litovat. Čtyři dospělí a tři tisíce pro všechny, se mi zdá dost málo. A pak, jak počítáte to pojištění? 600Kč na osobu, nebo jak? Ve Vašem výpočtu je to jenom jednou. A s pasy je to stejné. To nemáte ani jeden z Vás cestovní pas? Pak by to mělo být také 4x.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: fiala33
Datum: 08.04.15 11:14

Říkám že vše 4x - 11.500+600+700 = 51.200

Kapesného si klidně můžu vzít více, ale musím si to směnit a pak to zas měnit zpátky, mezitím blbci z NB budou hýbat s kurzem a zbytečně o peníze přijdu.

Datum: 20.04.15 09:37
avatar

Tak pokud by jste měnil na osobu 3000 Kč. tak to máte kolem 120 Euro na osobu. Určitě tam něco utratíte, tak jestli Vám zbyde pár Euro, a kurz se mezi tím změnil o pár halířů, tak prodělek bude opět v řádu několika korun. Já myslím že v tomto případě není vůbec co řešit. Nakonec si těch pár zbylých Eur můžete ponechta na příští dovolenou. Já bych si osobně vzala určitě víc. Člověk nikdy neví...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fex
Datum: 08.04.15 11:00

Nebo jeďte do Chorvatska, vyjde Vás to na polovinu a moře je tam jedno z nejkrásnějších..

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.04.15 11:00
avatar

11500 pro AI a letecky, to mi moc nepřipadá..tedy spíše málo.

Ovšem zejména v létě bych (já osobně) na AI netrval.., naopak mám vyzkoušeno, že PP bohatě stačí (i pro dítě ve věku 7let - pokud bude mít na oběd nějakou menší svačinu).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.15 11:25
avatar

Mě se taky zdá 11500 málo, ale snad víte co děláte. Vyměnte si peníze dle rozpočtu, ale mějte na kartě nějakou rezervu pro strýčka příhodu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kutululu
Datum: 08.04.15 11:56

Zálěží do jaké destinace se hodláte vypravit. Soudě dle toho, že si budete dělat pasy, tak tedy asi vyrážíte mimo EU. Pokud do afrických států, určitě bych si radši s sebou vzala více peněz (to né proto, že by tam bylo draho, ale přeci jen pro jistotu). Myslím si, že 3 tisíce jako kapesné pro 4 osoby nejspíš stačit nebudou, já vždy cca 100 Eur utratím sama na každé dovolené, i když mám AI. Ale tím, že využívám jejich motorizované sporty na moři a nebo si koupím něco na sebe plus suvenýry rodině.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marf
Datum: 08.04.15 14:00

Může přibýt: letištní taxa, na místě pobytová taxa. Pokud se nechcete všichni jen stále plážovat, fakultativní výlety nabízejí zájezdy nebo i jiné místní cestovky (mohou být levnější) až na místě. Pojištění nabízí cestovka v ceně. Doporučuji vézt potápěcí nebo jiné pomůcky pro zábavu z domova, pro "klienty" na místě mohou být dražší. Uvezete možná cestovní varnou 400ml konvici a máte mini - pohodu u kafe/čaje/svačinové polévky/grogu... (jen ji raději schovávejte) kdykoli zadara. Ovšem váha zavazadla v letadle je limitovaná čím dál víc, tak poslední 2 rady prosím s rezervou .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fiala33
Datum: 20.04.15 10:44

Tak jsme vzali rozum do hrsti, letadlo jsme vyškrtli a pojedeme busem (nějak to přežijeme) do Bulharska do Primorska. Máme domluvený 3 hvězdičkový hotel na 9 nocí s klimatizací a wifi, bez stravy (v Bulharsku jsou ceny jako u nás, tak si skočíme do restaurací a tak).

Celková cena zájezdu s pojištěním je 29.000, věci okolo (psí hotel když budeme pryč), 1 pas, doprava do místa odjezdu, apod... a jsme na 34.000. Takže 16-21 tisíc na kapesné musí stačit.

Od: mot
Datum: 20.04.15 11:26
Vemte rozum do hrsti a nejedte do bulharska a uz vubec ne busem...bude za trest a ne dovolena...
Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: mp*
Datum: 20.04.15 21:32

To si vůbec nemyslím, že by to mělo být za trest - autobusem do Bulharska. Samozřejně je to dlouhá cesta. Ale na druhé straně projedete celý Balkán. Autobus taky určitě někde staví, tak zas alespoň něco cestou uvidíte. Sám bych se do Bulharska rád zase po letech podíval (od roku 1980), jak se to tam změnilo. Rád ale jezdím autem a na to bych asi neměl odvahu (autobusem s C.K. je to jiné). Tak radši zůstanu věrný mé oblíbené Istrii. Jinak vždy začátkem září jsem za 10 až 14 nocí neplatil v apartmánu víc než 20 € na osobu a noc. Myslím, že i v Bulharsku by se dalo podobné ubytování za podobné peníze sehnat. Ale bude asi problém s cenou dopravy. Je to přeci jen dál. Tak si to v Bulharsku užijte. Primorsko je taky skoro nejjižnější část Bulharska a někde tam se už láme subtropický pás, pokud si dobře pamatuji z mapy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.04.15 05:24
avatar

Pokud nemáte zaplacenou stravu, obejdete se všude. V Primorsku je plno restaurací, hospůdek, taverniček, kde se v pohodě a ne draze najíte. Všude se točí kuřátka, griluje se...dělá se gyros, ryby...Pokud si dáte velkou porci a nedojíte, personál vám ochotně přinese krabičku a zbytek jídla zabalí. Máte z toho ještě druhý den.

Jinak v Primorsku je od CK Alexandria úžasná restaurace Alexandria Club Restaurant, speciálně pro turisty. Nemusíte být klientem této cestovky. Můžete si zaplatit kdykoliv snídani, oběd či večeři. Třeba jen na jeden den. V levách nebo i v korunách. Platilo se to v ČIC /českém informačním centru/.

Veškerá strava je podávána formou bufetu, záleží jen na Vás, co si vyberete a kolik. Vynášet jídlo pryč se ale nesmí, jen co zkonzumujete na místě. Pití se platí zvlášť.

Všude se domluvíte v pohodě i česky. Jela bych klidně do Primorska znovu, byla to krásná dovolená. A ten autobus by mi vůbec nevadil. Jezdíme totiž už několik let na Corfu autobusem a není to nic, co by se nedalo vydržet.

Tak pěknou dovolenou! Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mmm*
Datum: 20.04.15 20:45

Nebylo by lepší, aby jste počkali na zájezd last minute? Já takhle byla právě v Primorsku. Na 15 dní, letecky. Cena se vším všudy / zájezd, jídlo, kapesné / mi vyšlo na 15 tisíc.

Loni Tunis all in na 8 dní taky za 15 tisíc. Z toho zájezd 11 a kapesné 4 tisíce. A to jsem jezdila obden na výlety.

Mmch. těch 600,- kč za pojištění je moc.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: webbiecz*
Datum: 20.04.15 21:11

Já s cestovkou jela naposledy před... hodně lety Raději si zařídím vše sama. Ve výsledku se dá na zajímavých destinacích hodně ušetřit (Mexiko, USA, Kanada, Srí Lanka, Vietnam, Filipíny...). Ale chápu, že to není pro každého.

11 500 Kč na osobu je dost málo, all in mi až tak super nepřijde... Busem do Bulharska je podle mě neskutečná pruda...Pokud bych mohla radit, tak asi následovně:

Píšete, že jste ještě nikde nebyli, z čehož usuzuji, že zajišťovat si sami letenky a vše kolem by pro vás asi nebylo. Předpokládám také, že nechcete utratit příliš moc peněz. Destinace by měla být někde u moře. Být vámi, asi bych si na netu našla k pronájmu nějaký ten apartmán v Chorvatsku a dopravu vyřešila po vlastní ose - 4 lidi se do osobáku vejdou a není to závratně daleko. Pokud by navíc jelo v autě víc řidičů, můžete se pohodlně střídat ( i když jak říkám - není to daleko a dal by to i jeden).

Jídlo na místě pořešíte prostřednictvím restaurací a částečně třeba tak, že si na místním trhu něco koupíte a to si ukuchtíte (taková čerstvá rybka od rybářů... ) Ve výsledku to bude pohoda dovolená, žádný delegát vás nebude stresovat, budete si dělat co budete chtít a kdy budete chtít. Když máte k dispozici vlastní auto, můete podniknout nějaké ty výlety...

Tak asi tak

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.