Mají lékaři profit z předpisů na léky?

Od: Datum: 08.04.15 05:50 odpovědí: 16 změna: 09.04.15 17:29

Aneb jak funguje ohodnocení lékaře, za co je placen? Pro mě velká neznámá, jen mám pocit, že někteří lékaři docela rádi předepisují léky. Vyznáte se v tom?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.04.15 06:45
avatar

Rybano, určitěje je lékař a lékař, jako v každé činnosti.

Nejsem odborníkem, ale již mnohokrát jsem četl, že někteří lékaři profitují na předepisování určitých léků. To je normální byznys. Placení lékaře, opět jak který. Obvoďák má paušál za pacienta, v nemocnicích za výkony.

Poslední dotaz, Vyznáte se v tom?, odpověň, ne nevyznám, jen co jsem si přečetl.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: au1
Datum: 08.04.15 06:57

měl jsem tu už napsaný dlouhý příspěvek, ale raději jsem ho smazal, protože bych tu asi některý lidi (zainteresované ve zdravotnictví) podráždil :) Jeden můj bývalý kolega se přiženil do rodiny, kde tchán vlastní farmaceutickou firmu, a tak šel k němu dělat. Jejich praktiky ke zvýšení prodeje zboží si můžete snadno domyslet.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.15 08:29
avatar

Jsem v tomhle nechápavý. Co tak nějaké praktiky sdělit světu?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: au1
Datum: 08.04.15 09:09

pozitivní motivace formou dárečků :) už?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.15 07:22
avatar

Můj pan dia doktor se mě při každé kontrole ptá: Chcete napsat nějaké léky? Nechá na mně, co chci a co ne. Kdyby z toho něco měl, nabouchá mi tam úplně všechno a nebude se mě ptát na to, co si jen sama vyberu.

V nemocnici na urologii - kontrola po operaci ledviny. Docházel mi lék /s tímto související/, požádala jsem pana doktora o napsání. Jen zavrčel: To nemáte svého obvoďáka? Ať vám to napíše on!

Takže kdyby to opravdu byl tak velký byznys, určitě by to urolog nenechal slíznout obvoďákovi, ale vystavil mi recept sám.

Takže, jak se tážete, opravdu se v tom nevyznám. Ale k potřebným lékům se dostanu vždycky. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.15 08:48

Myslím si, že jim něco kápne, protože jinak by mi lékařka nenabízela např. stále stejná ATB, která opakovaně špatně zabírajjí a je z nich pořádně blbě. Ten lék píše snad každému. Ale je pro mne nepříjemné, že mne i celou rodinu přesvědčuje k přestupu k jiné zdravotní pojišťovně. Tam asi o profit půjde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.15 07:25
avatar

Že by měl lékař třeba korunu z prodané krabičky, to asi ne. Ale odměny, když předepíše jisté léky, má. Mám jednoho pecialistu, lékaře, který velice často bývá v lázních, na dovolené, na lyžích, u moře, na kongresu. Ordinaci má plnou podivných přístrojů, které jsou mimořádné a funkční. A také takových, na kterých je vidět reklama. V čekárně se často setkávám s lidmi v kostýmcích a oblecích, s kvalitní koženou aktovkou, kteří mají s panem doktorem domluvenou schůzku, jak hlásí sestře. Pan doktor mi často mění léky. Ne léky, ale značku. Občas mě to mate a na krabičku si napíšu název toho původního léku. :-D Nestěžuji si, protože je to skvělý lékař, věnuje se mi a já jsem velice spokojená. Ikdyž je mimo, sestra vždy přítomna je a chybějící léky mi podá, případně navrhne dobu vyšetření. Takže jeho spojení s distributy mne nepobuřuje. Vím, že dostanu to nejlepší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.15 07:33
avatar

Zástupci a dealeři farmaceutických firem spolu s nabídkou produktů lékařům nabízejí i benefity, samozřejmě. Jedna reportáž v TV odhalila, že doktoři jezdí na luxusní dovolené například. Záleží ale na lékaři, jestli na toto přistoupí...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.15 08:55
avatar

Lékař je placen za výkony. Když se mrknu do svého přehledu ve zdravotní pojišťovně, zjistím, že obvoďačka za moje vyšetření + krevní testy dostala něco ke 3000,-. Od pojišťovny. Když k ní přijdu s infekcí horních cest dýchacích (ve škole klasika, pořád), tak mi řekne: "To víte, že bych Vám mohla dát antibiotika, ale jste zdravá mladá ženská, mazejte do postele, hodně pijte a šetřete se min. týden a bude to dobrý." Když jsem chtěla Detralex na žíly, dostala jsem kompresní punčochy, že to nejdřív zkusíme takto, léky jen kdyby to nestačilo.

Že existují doktoři, kteří si živí i jinak, o tom nepochybuji. Naštěstí ale, když u takového jsem, jej můžu změnit a jít k lepšímu - a to mi stačí. V každé profesi je lajdák a blbec.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.15 09:16

spíš mají nějaké odměny za očkování...

Lékař má stanoven určitý náklad na léky, který není dobré překročit. Když limit překročí, může mít tahanice...pak dokladuje, proč píše drahé léky apod...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 08.04.15 09:45

Obvodní lékař mi šel do důchodu. Přišel sympaťák asi 40 let a všechny troje léky co beru pravidelně mi změnil. Údajně stejná účinná látka, jen jiný název a světe div se, všechny léky byly od jedné firmy. Jedny léky mi nesedly, chtěla jsem ty původní. Velice se bránil, nechal mě ještě 3 měsíce na nevyhovujících lécích a až jsem byla nepříjemná jak vřed na zadku, tak mi začal předepisovat původní lék od starého obvoďáka. Ale pouze jeden druh. Ty zbylé léky mi ponevchal od jeho oblíbené firmy.

Ještě že už neexistují razítka v pasech neboť pan vedoucí naší lékárny by si pas musel měnit 3x do roka - nebyly by kam dávat razítka. Nyní je na semináři ve Švýcarsku od jedné firmy, 3 dny bude v práci a pak letí do Norska na pozvání druhé firmy atd.. Tak si to přeberte sami.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.04.15 09:55
avatar

Zdravím, ano, mnozí lékaři mají "dohody" s různými výrobci léčiv a samozřejmě poté předepisují daná léčiva.

Ve farmacii mám dvě dobré známé a všechno je jen a jen o penězích.

Ohodnoceno: 2x
 

 

Datum: 08.04.15 17:17

Mi za léky vracejí peníze jednou ročně...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rybana
Datum: 08.04.15 17:50

Nerozumím, kdo vám vrací za léky?

Datum: 09.04.15 07:47
avatar

Mi také pojišťovna vrací peníze, když zaplatím víc, než je zákonem určeno. Stát o mě pečuje, nenechá mě umřít hlady. Zvláště pak, když mi vloni na důchodu přidal 40 kče. :-D

doplněno 10.04.15 06:53:

Pojišťovna si to hlídá sama. Já vlastně ani nevím, jestli jsou v tom pouze a jen léky nebo všechny náklady. Pobyty ve špitále a lázních. Netuším. Bylo to radostlé překvapení, když mi přišlo třeba 90,-kč :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rybana
Datum: 09.04.15 17:29

Aha, tam je nějaký limit asi 5000,-? Ale to si musíte sami hlídat asi a požádat pojišťovnu nebo pošle přeplatek sama od sebe?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.