Očkování do Vietnamu?

Od: Datum: 07.04.15 21:23 odpovědí: 6 změna: 11.04.15 23:03

Ahoj chystám se tři dny pobýt v Ho-Chi-Minhově městě. Chci se zeptat, zda je záhodno mít nějaké očkování nebo postačí opatrnost, případně vlastní jídlo a pítí a nějaký ten antibakteriální gel. Je tu nějaký cestovatel?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.04.15 21:49
avatar

Nejsem cestovatel , našla jsem doporučené očkování http://www.ockovani.cz/vietnam/ to vy jistě víte, já bych se držela tohoto:

Rutinní očkování – před cestou do Vietnamu si nechte překontrolovat platnost očkování proti dětské obrně, záškrtu, spalničkám a tetanu.

Hepatitida A - očkování se doporučuje všem cestovatelům, přičemž k nákaze nejčastěji dochází skrze infikovanou vodu či potraviny.

Mějte se tam krásně a po návratu dejte vědět.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: odpoved*
Datum: 07.04.15 22:05

Ahoj. Řeknu ti to tak, do HCM jezdím skoro každé dva roky a nikdy jsem se neočkoval. Pobývám tam většinou celou dobu platnosti víza. Do teď se mi nic nestalo a to tam funguji jako místní lidé, jelikož mi tamější strava velice vyhovuje oproti stravě české. Jediné, co jsem tam za celou dobu co tam jezdím měl, byl úpal. Pokud se chceš ještě na něco zeptat, rád ti odpovím.

doplněno 07.04.15 22:21:

Ještě jsem si vzpomenul, že ještě jednu lékařskou pomoc tam vyhledávám. Nechávám si tam při každé návštěvě opravovat zuby. Jelikož místní zubaři, kteří vesměs studovali v americe, jsou oproti těm našim odborníci. I ceny jsou úplně jinde za stejné úkony než v čr.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.04.15 22:31
avatar
Já jsem teď pár týdnů cestovala po Indii a nechávala jsem si dát pouze vakcínu proti břišnímu tyfu (kvůli vodě) + platná tetanovka. Ale popravdě nevím, jestli kvůli třem dnům má vůbec smysl řešit očkování...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: webbiecz*
Datum: 07.04.15 23:11

No... tři dny je krátká doba a pokud si ohlídáš jídlo a pití a budeš cestovat tak nějak "civilizovanějc" mělo by to být OK. Já cestuju docela dost a na delší dobu, takže já žloutenky A+B mám, břišní tyfus taky. Obě ta očkování mi přijdou jako takový fajn základ.

Otázkou taky je, kdy tam odlétáš. Je totiž docela dobře možné, že třeba některé to očkování ani reálně nemůžeš stačit. Břišní tyfus bys dal v pohodě, ale třeba ty žloutenky bys stihnout nemusel.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mameluk
Datum: 11.04.15 11:17

Díky za reakce. Pokud jsem to dobře pochopil, pro vstup do Vietnamu nejsou povinná žádná očkování. V pondělí ještě zavolám doktorce na ty žloutenky a tyf. Třeba se mi tam bude líbit a budu chtít pobýt podstatně déle...

Od: odpoved*
Datum: 11.04.15 23:03

Ne, očkování nejsou povinná pro vyřízení víza. Osobně bych to opravdu neřešil, jsou to zbytečně vyhozené peníze. Kolik je Vám přibližně let? Pokud jste staršího věku, tak bych si být Váma před odletem zašel alespoň na celkovou prohlídku k lékaři.

Jen pro informaci připomínám, že je více způsobů, jak si vizum vyřídit. Z vlastní zkušenosti bych to ale neřešil přes ambasádu v Praze. Je to banda podvodníku, která Vás akorát připraví o více peněz, než jaká je reálná cena víza. Už se o tom u nás vedly nejedny spory (i ze strany vietnamců zde žijících) a stále je vše po tolika letech při starém.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.