Ochranná známka v názvu domény?

Od: Datum: 07.04.15 15:16 odpovědí: 3 změna: 07.04.15 16:37

Dobrý den, napadla mě následující otázka otázka. Když budu chtít psát o nějaké firmě články nebo provozovat třeba i eshop, řekněme třeba se zbožím značky Puma.., mohu si založit vůbec stránku jmenem, střelim priklad: obchudek-puma.com? Je tohle legální nebo je to porušení autorského práva? Řeči typu, puma by se na vás vykašlala nebo neřeš to nepotřebuju. Jde mi o to jestli reálně mi tohle použití slova, které je vlastně registrovanou ochrannou známkou může tato firma zakázat nebo se dožadovat třeba i pokut...?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mot
Datum: 07.04.15 15:38
Nedelal bych to, parazitujete na jejich znacce...
Ohodnoceno: 0x

Od: petrol
Datum: 07.04.15 15:43

Je to možné ale když se podívám na internetu, takových obchůdků, které mají v doméně jméno značky kterou prodávají je mraky a pokud bych se bavil o subdoménách, tam je to vlastně každý druhý, první obchod. Jak lepe vystihnout nazev domeny, kdyz ne znackou kterou prodavate...

Datum: 07.04.15 16:37

Asi bude velký rozdíl, jestli prodáváte zboží s jejich značkou mezi několika jinými nebo v názvu firmy máte název chráněné značky. A budete se snažit vypadat jako jejich prodejna, případně jejich smluvní partner.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.