Servis na silnici, na SK stačí dál. známka

Od: Datum: 07.04.15 14:09 odpovědí: 4 změna: 07.04.15 20:21

Co myslíte, proč by to nešlo u nás? Našel by se nějaký spolek, jak to třeba kdysik dělal Svazarm?http://www.novinky.cz/zahrani…ou-pomoc-ridicum-v-nouzi.html

Nebo jde vždy tvrdě o jen prachy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.04.15 18:16
avatar

Pokud si vzpomínám, tak ani vzpomínaný Svazarm neměl asistenční služby zdarma. Je však pravda, že by se podobná služba setkala s kladným přijetím i u nás.

Ovšem na Vaši otázku musím odpovědět - ano, jde tvrdě o prachy, takže předpokládám, že nějaká asistence hrazená z dálničních poplatků jsou u nás spíše utopie.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.15 18:24

Ahoj.Nějaký druh asistencí funguje už několik let. Třeba já to mám nasmlouvaný v povinným pojištění u Český pojištovny. Za 2100 Kč k Fávu. Asistence na silnici, Právní služby a pod. .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.15 19:29
avatar

Toto nevím ale na některých klubech to tak trošku podobně funguje,jako třeby bývalá RVHP na BXclubu.cz nebo Helpárna na comu.(RVHP není to co si mnoho lidí asi pomyslí,byla to Rychlá Vzájemná Hydraulická Pomoc!)Přičemž všichni co tam (na jednom,ale spíše na druhém ) jsme máme dojezd a odjezd zdrama a další na místě dle schopností,možností a dohody!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.15 20:21
avatar

Pokud by se měla dálniční asistenční služba platit z výtěžku z prodeje dálničních známek, platil by tu dálniční službu některým motoristům vlastně stát (podle schématu - stát postaví za státní prostředky dálnici a následně tyto prostředky opět do svého rozpočtu získává prodejem dálničním známek). A proč by měl stát platit vybraným jedincům (tj. těm, kteří si koupí dálniční známku) platit nějakou asistenční službu ze státního rozpočtu - prostředků nás všech (tj. i těch co po dálnicích nejezdí a tím pádem dálniční známku nemají - nepotřebují ji)?
Asistenční služba Svazermu fungovala na tom principu, že ji Svazarm platil z příspěvků členů a ze zisků ze svých aktivit. jestli byla veřejná (tj pro všechny nebo jen pro členy Svazarmu už si nepamatuju).
Takže pokud chcete nějakou zvláštní speciální službu (v tomto případě třeba tu dálniční asistenční), zaplaťte si ji - udělejte si třeba nějaký spolek, kde budete platit příspěvky a z těch ta služba bude pro vás hrazená apod. Ale nechápu, proč byste chtěli, aby vám ji platil stát?
Ono i samotné dálniční mýto (dálniční známky) v současném podání je pěkný bo*del - někdo jezdí po dálnici denně X km a zaplatí roční dálniční známku 1.500,-Kč, někdo jede 2x za rok a buď musí koupit předraženou 10 denní 2x po sobě nebo zaplatit celých 1.500,-Kč jako kdyby jezdil denně. Spravedlivé bylo platit od ujetého km - používáš - platíš, nepoužíváš - neplatíš. Tohle je jen zvýhodňování (dle mého názoru neoprávněné) některých jedinců nad jinými občany našeho státu (typicky obyvatel okrajových území - pohraničí našeho státu, kde dálnice vůbec nejsou)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.