Bolest po masáži?

Od: Datum: 06.04.15 13:16 odpovědí: 14 změna: 07.04.15 22:50

Přeji všem krásné sváteční odpoledne.Poradte prosím Vy,kteří chodíte na masáže,nebo je-li zde někdo,kdo sám masíruje. Minulou středu jsem dostala poukázku na masáž,kterou jsem tedy jako člověk sedavého zaměstnání uvítala. Paní masérka mi dělala reflexní masáž chodidel a celkovou masáž zad a šíje. Některá místa mě fakt dost bolela,ale říkala jsem si,že to k tomu patří. Hned druhý den jsem měla pocit jako bych vypadla ze ždímačky,bolelo mě celé tělo a trvá to dodnes ! Kam si sáhnu mám pocit,jako bych tam měla modřiny či naraženiny. Je to normální,skoro po týdnu? Je to známka kvalitně provedené masáže,nebo naopak? Podotýkám,že nejsem nějaká skleníkovka,sport ani fyzická práce mi není cizí,pár masáží už jsem za život absolvovala,ale takovouhle bolest po masáži poprvé. DĚKUJI .

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.04.15 13:49

Každý reaguje na masáž jinak. Bolet to opravdu může. Pro vás je to zkušenost, příště požádejte maséra a jemnější masáž, měl by vám vyhovět. Zejména pokud nejste na masáže zvyklá a máte hodně zatuhlá záda, chce to začínat trochu opatrněji.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.04.15 17:02

Bolest před masérem nemůžete skrývat. Musíte včas říci. On nebo ona zvolí jiný postup. Masáž nesmí bolet a druhý den už vůbec! Je nesmysl říkat, že bolest znamená správnost. Není tomu tak!

Datum: 06.04.15 18:12

Děkuji,samozřejmě jsem zaskučela a řekla,že to dost bolí.Masérka mi na to řekla,že ty zatuhliny se musí rozmasírovat,tak nevím...

Od: rybana
Datum: 06.04.15 22:29

Mně to nepříjde normální přijít z masáže s modřinami a s bolestí, určitě bych tam už nevlezla.To nebyla maserka, to byl ras.

Datum: 06.04.15 23:14

No to sice ano, ale ne každý je na takovou masáž stavěný. Někomu to zkrátka nedělá dobře. To ale nezjistíte, dokud to nezkusíte Teď už víte, že vám zrovna taková masáž nedělá dobře a budete pro příště vědět co a jak. Možná bych i zauvažovala o volbě jiné masérky, nebo maséra. Přeci jen by měli být trochu profesionálnější, měli by si zjistit, jestli jste na masáži poprvé, jestli nemáte nějaké zdravotní obtíže a v případě bolesti by se měli zeptat, zda mají snížit intenzitu.

Od: mp
Datum: 06.04.15 23:04

Je fakt, že moje první reflexní masáž chodidel (2006) byla docela zážitkem. Pak jsem se o to začal i zajímat. A bolest je docela častá reakce.

Od: fio
Datum: 07.04.15 00:53

Chodila jsem na reflexní masáž k p. Vrbovi na Těšnově. Ne, týden po masáži nemá již nic bolet, něco Vám rozbouřila, zaktivovala. Možná, byste potřebovala nyní všechno zklidnit jenom lehkým dotykem, hlazením. Udělejte si teplou koupel s uklidňujícími bylinkami a někdo doma ať Vás lehounce olejíčkem levandulový? hladí po kůži. Tichá hudba a relaxujte, teplo, slabá vůně. Ne čmoudící tyčinky.

Ohodnoceno: 2x

Od: abcyta
Datum: 07.04.15 11:48

Můj syn s kamarádkou a jinými s výpravy podstoupili masáže v Thajsku a jelikož on pravidelně chodí v čr na masáže bolesti neměl,ale té kamarádce se udělalo z toho špatně,zbledla z těch bolestí.

Já sama jsem si nechala v čr 10 masáží a po 6.jsem toho musela nechat.

Ohodnoceno: 2x

Od: jmlc®
Datum: 07.04.15 12:02

Masáže dokáže dělat každý s papírem "certifikátem absolvování kurzu" - bez ohledu na zkušenosti, znalosti,... Ono 300 za hodinku práce je slušný plat...

Mé zaměstnání - 8-10 hod u PC - mi zkracuje život a masáž 1-2x za čtvrt roku mi pomáhá. Ale je velmi složité najít toho správného maséra. V sousedství jsem měl masérku, která nepochopila prosbu "jemněji" a tělo mne 2 dny po masáži bolelo. Jednou jsem dostal kupony na masáže k jedné zdravotní sestře - jednou mi "namasírovala" krk, udělalo se mi špatně a už jsem se u ní nikdy nezastavil..

Vyzkoušejte několik masérů, jeden vám sedne a můžete pak chodit k němu. Musí mít cit na každého člověka zvlášť - každý jsme jiný a jinak reagujeme, máme jiné zdravotní potíže...

Ohodnoceno: 3x

Datum: 07.04.15 20:29

Děkuji Vám všem,ještě mě napadá,když jsem se objednávala,tak jsem masérku upozornila,že mám rýmu. Ona mi odvětila,že má dobrou imunitu,ať přijdu .Dnes jsem se dočetla,že oslabený organismus byť jen rýmou,se masírovat nemá.Masérka ovšem nic neříkala,že by je to neučili? Divné...*nevi*.

Datum: 07.04.15 22:28

Já zase netušila, že se nemá masírovat při menses. Kamarádka - masérka mi odmítla namasírovat jen trochu ramena.

Ale k tématu: masáž (měkké techniky na šíji) mě v průběhu bolí mnohdy dost, ale jakmile dá fyzioterapeutka ruce pryč, nic necítím - kromě uvolnění, tepla a pocitu "konečně zase můžu hýbat hlavou".

Datum: 07.04.15 22:50

Pri menses se masírovat může, nemělo by se ale masírovat břicho. To platí u žen, které mají menses tak nějak v pohodě. U žen, které mají během těch pár dnů dost problémů samy se sebou by se k masáži mělo přistupovat opatrně. Některým, které trpí na bolesti beder, jemná masáž pomáhá. Pokud je ale tý ženský vyloženě zle a je ráda, že na masáž vůbec dojde, tak tam je opravdu lepší to odložit

Datum: 07.04.15 22:43

Platí, že kontraindikací pro masáž je horečnaté, nebo akutní zánětlivé onemocnění. Obecně se dá říct, že pokud se člověk necítí dobře, neměl by na masáž jít. Pokud jste měla pouze rýmu, není to samo o sobě důvod masáž neprovádět... přeci jen - jsou lidé, kterí mají rýmu skoro furt ) Takže zcela vyloučené to není, jen se vás asi měla zeptat, jak se jinak cítíte. Kromě toho se vás ale před masáží měla zeptat třeba i na to, jestli náhodou v současné době netrpíte nějakým onemocněním (ne vše je na první pohled vidět), zajímat by jí mělo třeba to, zda netrpíte vysokým krevním tlakem, zda se neléčíte s onkologickým onemocněním... Ne vše je nutně absolutní kontraindikací, ale masér by o tom měl vědět a masáž tomu přizpůsobit. Bohužel je to jako s každou jinou profesí - dá se dělat dobře a špatně. To, že jste po masáži zničená, se stát může, přeci jen to bylo poprvé, tělo na to nebylo zvyklé, atd... ale masérka s tou situací měla lépe pracovat.

Datum: 07.04.15 22:17

Zdravím, je sice pravda, že na masáž každý reaguje jinak a zrovna taková masáž Vám nemusela sednout, ale týden je dost dlouhá doba, aby se tělo vzpamatovalo, masáž by měla být "cítit" tak druhý, maximálně třetí den. Bolest opravdu není známkou dobře provedené masáže - pokud to nebyla masáž sportovní, která prostě bolí a bolet bude.

Nemáte nějakou chorobu, cukrovku, zánět v těle (rýma se moc nepočítá), křečové žíly apod.?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.