Účet zdarma

Od: Datum: 05.04.15 11:22 odpovědí: 9 změna: 06.04.15 14:56

Dobrý den. Hledám účet zdarma pro zbytkové prostředky z kulturních akcí, které pořádám, aby se peníze nemotali s rodinným rozpočtem. Pořádám 3 akce ročně. Já sám mám účet u Equabank a společný účet u mBank. Čímž tyto dvě vypadávají z výběru. Požadavky jsou vedení zdarma, příchozí a odchozí platby zdarma, platební karta a výběr z jakéhokoli bankomatu zdarma, by být mohlo, ale není podmínkou. A samozřejmě nějaké to úročení. Bydlím mimo větší město, takže jediný bankomat je ČSOB, funguje u nás i pošta. Peníze bych vkládal složenkou, v případě menších částek bych je mohl poslat ze svého účtu. Výběr bankomatu zdarma bych případně také mohl přes svůj účet.

Procházel jsem weby různých bank a přemýšlel jsem nad airbank. Je tam možnost více účtů. Takže by každá akce mohla mít oddělené prostředky.

Děkuji za rady a tipy.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.04.15 12:33
avatar

Mám účet u poštovní spořitelny - ERA online. Bez problémů. Poplatky takřka žádné, pouze 8 Kč měsíčně za vedení účtu. Což je zanedbatelné.

Pošty jsou všude a bankomat ČSOB je u Vás taky. Z toho má ERA výběry zdarma. Myslím, že by to bylo nejjednodušší a nejlevnější. Jaga.

doplněno 06.04.15 05:46:

Pro Fio: ano, s těmi 15 tisíci máte pravdu. Musí tam být pořád /na účtu/ minimálně tato částka, pak je to zdarma. To jsem zapomněla uvést.

Jinak těch 8 Kč, to není jen pro důchodce. Takhle jsem to od nich měla nastaveno, i když jsem důchodce ještě nebyla.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: fio
Datum: 05.04.15 15:36

pro babajaga - Era on line má nové podmínky, každý měsíc se tam musí otočit minimální vklad 15000 korun. Jinak není zadarmo.

8 korun není to poplatek za účet pro důchodce?

doplněno 06.04.15 14:45:

Doplňuji : *plac*To našňupne, je změna od dubna, těch minimálně patnáct tisíc je součet všech vkladů a příjmů v každém měsíci, nemusí to tam ležet, druhý den již peníze mohou odejít, jenom to tam nechat projet. Na průměrný zůstatek 15000 si již nehrajou. Jinak se bude platit 69 Kč. Již v březnu jsem tento účet zrušila a založila Fio, jinak jsou dobré i ty dvě ostatní uváděné banky. Fio jsem zvolila kvůli tomu, že je česká.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.04.15 06:51

8 Kč za vedení účtu jen pro důchodce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xy
Datum: 06.04.15 08:18

15000 musí být stále na účtu - tedy zůstatek, nebo musí být každý měsíc vklad 15tis?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fio
Datum: 06.04.15 14:56

xy - zůstatek patnáct tisíc již neplatí, nově tam musí být celkově příjem každý měsíc 15000 Kč, nemusí to tam ležet jako průměrný vklad, může to hned druhý den odejít. Platby mezi účty čsob/era klienta se do limitu nepočítají.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.04.15 14:18
avatar

Já to mám vyřešeno fiobankou. Jeden hlavní účet a pak podúčty. Na barák, na akce atd. Tím jsem to vyřešil jednou bankou a vše bez poplatků. Ani těch 8,- a za rok je to 96,- na výdaje. Naopak mi za rok naskočilo +130,-. A je to bez jakých koliv podmínek výběru apod. Převody mezi účty v reálném čase a to i převod do bankomatu.

doplněno 05.04.15 17:35:

Každý účet má své číslo. Takže já mám nazváno platební účet a z něho vše řeším. Tento hlavní účet není úročen. Pak mám další "podúčty" Píši v uvozovkách, protože mají svůj vlastní výpis, své vlastní úročení a chovají se jako samostatný účet. Nezkoušel jsem s ním platit převodem, ale asi to funguje. Já to řeším tak, že z hlavního účtu zaplatím materiál a z účtu na materiál si peníze převedu na hlavní účet. Nebo si částku mohu převést z daného účtu a pak zaplatím. Když obdržím peníze za fušku, tak si je převedu na materiál.

Možná se to zdá komplikované, ale na výpisu za hlavní účet mám veškeré pohyby a na účtu pro danou či nnost mám jen výpis s pohyby na danou akci. Je to i z toho důvodu, že máme společné peníze a rozhazujeme na různé rezervy. Jelikož je vše zdarma, tak za žádný převod nic neplatím.

Každému vyhovuje něci jiného. Takže záleží jak si to postavíš sám.

Při založení máš tuším 2 výběry z cizích bankomatů zdarma a pokud používáš kartu, tak ti za 4000 utracené nabězne další výběr z cizích zdarma. Jelikož utratím 2000 za benzín měsíčně, tak to není problém dosáhnout.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: moto®
Datum: 05.04.15 14:24
avatar

FIO je jasná volba. Nemá žádné ale ani kličky.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.04.15 17:20

Jak fungují podúčty, něco jako složka nebo to má vlastní číslo? Mě by se hodilo mít tak čtyři.

Je nějaké úročení uložených prostředků? Úročí se celý účet nebo podúčty a vím z kterého kolik?

Pročítal jsem ceník a nějak nechápu výběr z jiného bankomatu. Je výběr zdarma až po útratě 4.000,-? Mě osobně by stačil i jeden měsíčně.

doplněno 05.04.15 17:44:

Podobně jak popisuješ to používám u Equabank. Tam tedy není možnost podúčtů, ale mám tam dva spořící. Na jeden spořím a na druhý měsíčně odkládám zálohy na různé služby, které se platí jednou ročně.

Na tomto účtu by byl pohyb tak třikrát do roka. Třikrát vklad a výběrů a plateb by bylo asi víc, vždy před konkrétní akcí. Jinak tam ty peníze budou prostě ležet a čekat. Ale mám takový dojem že by mi to mohlo vyhovovat.

Od: opus*
Datum: 05.04.15 17:27

Dobry den zkuste Zuno, ucet zalozite online a zadne poplatky za vedeni tam nejsou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.