Polský zlotý

Od: Datum: 05.04.15 09:20 odpovědí: 5 změna: 07.04.15 18:11

Jak dlouho ještě poroste cena za polský zlotý? Nejlevněji se dá nakoupit za 6,84 Kč, každý den o něco vzroste.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 05.04.15 09:49

Jak to někdo může vědět, myslíte, že někdo stanovil hranici? Kde skončí korun? Sledujte trendy k €, dolaru, oslovte jasnovidce...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.04.15 10:45

Bohužel, zlotý bude velmi pravděpodobně posilovat vůči euru ještě zhruba do konce června. Protože ČNB neustále uměle oslabuje korunu, efekt posílení PLN je o to horší => PLNCZK ještě oslabí o cca 10-20 haléřů.

Samozřejmě - odhady platí, pokud nepřijde další intervence Národní Banky Polska nebo změna politiky ECB.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.04.15 18:15
avatar
Poláci měli vždycky zlotý vázaný víc na dolar a protože dolar v současné době posiluje, šel by PLN nahoru i bez té zasr@né intervence ČNB. Pochybuju že se kdy dostaneme zpátky na krásných 5.15 které už jsem taky zažil, stejně tak jako dolar už asi těžko kdy bude za17.
doplněno 05.04.15 19:53: Nejsem ekonom ale slyšel jsem to už několikrát že Polská národní banka má v hmotných rezervách větší podíl dolarů. Taky co pamatuju za komouše toužili polský kšeftmani vždycky víc po dolarech než po markách. Samozřejmě že dneska už to zní jako pohádky ovčí babičky.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.04.15 18:55

To samozřejmě není pravda. PLN je vázán skoro stejně jako CZK na EUR. Vývoz z ČR do USA a PL do USA je zhruba stejný, kolem 2 procent. Rozdíly dělá monetární a hospodářská politika, základní jsou mnohem vyšší úrokové sazby na PLN než na EUR nebo CZK.

doplněno 07.04.15 17:52:

Ano, NBP má mnohem větší podíl USD v rezervách než ČNB, nicméně to neznamená, že se jejich měna houpe s dolarem. Kurzy a trendy jsou určovány velmi zhruba dle předpokládaných výsledků hospodaření dané země. Jde tedy o obchodní bilanci, ne o papírky nebo třeba zlato v trezorech.

A PL, stejně jako ČR, obchoduje mnohem víc s eurozónou než s USA, případné oživení v USA se tedy kurzu PLN dotkne jen zcela zběžně. Oproti tomu například krize v eurozóně oslabí poměrně dost i PLN a CZK.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tombrava
Datum: 07.04.15 18:11

PLN běžně kopírovalo EUR, ale po zahájení QE v posledním měsíci různé fondy z celého světa se zbavují CP denominovaných v EUR a nahrazují je v portfoliích relativně solidními (bonitou a úrokových výnosem) polskými denominované v PLN, proto ten tlak na posílení PLN (poptávka) a odchylný vývoj od EUR

tu souvislost s USA si pletete s Británií, která má tradičně vysokou obchodní bilanci s US, a proto libra koreluje s dolarem.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.