Bolest ruky po vyjmutí kanyly

Od: Datum: 21.11.12 22:41 odpovědí: 7 změna: 22.11.12 10:59

V pondělí jsem byla na drobném zákroku v celkové narkóze. Byla mi zavedena kanyla do levé ruky, kterou mi pak večer vyndali. Dneska měla ale ruka začala bolet, objevuje se mravenčení v malíčku a nad místem vpichu (né přímo nad, ale o kousek výš a stranou) mám bulku, která bolí. Mohlo by se jednat o nějaký zánět nebo je to normální stav. V celkové narkóze jsem byla už po třetí, ale nikdy dřív jsem po vyjmutí kanyly žádný takový problém neměla.

Díky za odpověď.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.11.12 00:06

Nejjednodušší a nejjistější bude si tam zase zaskočit, ať se na to podívají. Na dálku ti nemůže nikdo říct co to je.

Datum: 22.11.12 00:57

Dobrý den. Mohu se zeptat, zda je místo po vpichu zarudlé? Aspoň mírně. Pokud ano, i bulka a mravenčení tomu nasvědčuje, jedná se o flebitidu. Čili o zánět povrchových žil. To znamená, že máme zánět po zavedení kanyly. Pamatujete si,co Vám tam kapalo? Stačí, když mi řeknete, proti čemu jste to měla. Pokud Vám tam totiž kapala třeba glukóza, tak se žíla mohla slepit a proto máte tyto komplikace. Poradím Vám. Kupte si v lékárně višňový obvaz a mazejte si místo na noc a za pár dní je po problémech. Je to taková tmavě červená hodně tuhá omáčka. Jakoby konzistence bramborové kaše to má. Ale upozorňuju, pěkně to zapáchá! Jako barbeque omáčka z MCdonaldu Nebo si kupte mas jménem Heparoid. Tím to můžete mazat i v práci třeba. Ale višňák má výhodu, že vytahuje zánět a to Vy potřebujete. Počítejte, že to bude stát do 100Kč. Bohužel se to holt stává. Blbě se to píchne a je to na světě.

Ohodnoceno: 2x

Od: arabart*
Datum: 22.11.12 07:07

Díky za obsáhlou odpověď. Místo po vpichu zarudnuté není, ale zhruba 2cm šikmo nad vpichem je lehce zarudlý pruh tak 3 cm dlouhý a 1 cm široký. Předpokládám, že mi tam tou jehlou šlo uspávadlo. Jednalo se o opravdu krátkou narkózu v trvání ccca 5 minut. Zkusím koupit zapáchající mast, jsem do pondělí doma, tak to nevadí. Zítra jdu i na kontrolu, tak se zmíním a třeba také ještě něco navrhnout. Díky ale moc.

Datum: 22.11.12 07:31

Ten višňák je skvělý, prověřený mnoha lety. Zítra na kontrole se nezmiňujte, hodně hlasitě říkejte. Mohlo by se jednat o zánět a to není žádná sranda. Všude se mě vždycky ptají, jestli jsem neprodělala zánět žil. Je to velmi nebezpečné! *hej*

Ohodnoceno: 2x

Od: arabart*
Datum: 22.11.12 07:48

Díky za upozornění, abych se pořádně hlásila. Něco na tom je. Doktoři rádi takový věci přeslechnou.

Datum: 22.11.12 10:00

Pro tento účel mám při sobě vždy slivovici a dělám si obklady i po obyčejné infuzy, sledujte zda místo nezatvrdá a nečervená. Do 3 dnů by to mělo být v pohodě.

Datum: 22.11.12 10:59

Tento problém dobře znám,používám LIOTON 100 000,je to gel specielně na žilní problémy.

JABRAKA

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.