§ 253/3 NOZ - hlasování o věci, která nebyla

Od: Datum: 04.04.15 16:26 odpovědí: 4 změna: 05.04.15 13:02

Na Shromáždění nechal předseda hlasovat o věci (provedení práce na domě), která nebyla na pozvánce. Hlasování dopadlo PRO. Ale právě kvůli § 253/3 NOZ mám pochybnosti, zda tuto práci můžeme dát provést. 100 % všech vlastníků na schůzi nebylo. Nemůže to někdo z nepřítomných napadnout? A pokud by to někdo udělal a práce by již byla provedena a tedy zaplacena, jaký by to mohlo mít následek?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 04.04.15 18:15

Pokud si to odhlasovali, mají to. Pokud to někdo napadl na shromádění a jiní mlčí, zase se nic neděje. Pokud se ozve později vůči shromáždění, výboru a nebudou to akceptovat, zase nic. A když se práce provedou, opět se nic neděje. Vaše jediná možnost je SOUD. Stojí vám to za to pokud ty práce byly nutné? Po pravdě řečeno, i když je to proti zákonu, aspoň to nanesli, jinde to výbor, nebo předseda rozhodne sám.

doplněno 04.04.15 18:42:

Já myslím, že ano: Pokud se ozve později vůči shromáždění, výboru a nebudou to akceptovat, zase nic.
Takže, půjdete k soudu?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.04.15 18:36

Nějak jste nepochopil dotaz. Já se neptal na lidi, kteří tam byli, ale na ty, kteří tam nebyli.

Datum: 04.04.15 22:16
avatar

V § 253 je uvedeno:

(3) Záležitost, která nebyla zařazena na pořad zasedání při jeho ohlášení, lze rozhodnout jen za účasti a se souhlasem všech členů spolku oprávněných o ní hlasovat.

Z toho vyplývá, že musí být všichni členové přítomni, jinak je hlasování neplatné. Pokud jde o nějakou maličkost, tak kde není žalobce, tam není soudce.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 05.04.15 13:02

A když se žalobce najde, zaplatíme to ze svého, že?

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.