Nejistota ve vztahu

Od: Datum: 04.04.15 14:23 odpovědí: 11 změna: 07.04.15 15:42

Dobrý den, předně prosím o toleranci, jsem tu registrovaná, ale i přes určité množství indicií budu dnes inkognito.

S přítelem jsme spolu skoro 6 let, ale poslední měsíc je to takové divné, nejsem si jistá, jestli se něco děje, anebo to zbytečně řeším. Vždycky jsem si během týdne, kdy jsme se neviděli, psali, na dobrou noc, nebo sms, jaký byl den a takové ty milé připomínky, že někoho zajímáte. Poslední dva týdny však nic moc, sms bez smajlíků, jako kdyby povinné, jen pár telefonů a taky jaksi zdrženlivé. Prý má hodně práce a problémů, je unavený a znechucený a nechce mě tím zatěžovat. A já bych mu ráda řekla spoustu věcí, ale když slyším ten nenadšený tón, tak to ze mě vyprchá a stejně mám pocit, že by ho to moc nezajímalo. Poslední moji návštěvu jsem se ptala, jestli je všechno v pořádku, prý ano (co taky říct, že). Čekala jsem, že se bude po týdnu těšit, ale on si prostě lehnul vedle a usnul. Pak jsem samozřejmě i já byla protivná. Jak to na vás působí? Mě to totiž děsí.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.04.15 15:57

Já si myslím, že vztah na dálku nevydží. Snad v zavedeném, starším manželství ano, ale u mladých ne. Nejde jen o sex, ale o žití, o společný život. Sdílení, dýchání stejného vzduchu. Je to asi špatné přirovnání, ale příjde mi to tak. Je už to oprvdu dlouho, co jste spolu, ale spolu nejste. Ten vtah nikam nepostupuje, nerozvíjí se. Už to musí být únavné. Čekání, těšení, vzpomínání bez fyzické přítomnosti. *sok* Je možné, že on hodně vystřízlivěl a nechce se mu to řešit, měnit. Kapku bych se obávala, jestli bude chtít pokračovat, ikdyž všechno vyřešíte. Že už nebude chtít nic. Zamilovanost zmizela a láska skomírá.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 04.04.15 16:25

To se mi taky prilis nelibi..6 let spolu,pres tyden se nevidite a i presto je takovy makovy..Taky bych rekla, ze to prilis nikam nevede, bohuzel..Kazdy vztah by mel nekam postupovat a ten vas dle toho co pisete stagnuje, takze bych s nim asi promluvila jak to vidi on a nejak ten hovor rozplest, protoze takto to nikam nevede, nebo mozna ku konci.. Ja jsem vztah na dalku zazila,kdy vzdalenost byla 320km.Vydrzela jsem rok a neco a pak jsem se zacala uz dost trapit jeho nepritomnosti a pouze vikendy.Chtela jsem deti a takto bych mohla cekat dalsich 100 let.Jelikoz vztah jsme meli krasny, denne jsme si psali, vikendy uzasny, ale prestavalo mi to stacit, protoze opravdu mi chybel opravdovy dotek, takze jsme se casem sestehovali a dnes jsme spolu 10 let a je to porad krasne.Jinak tehdy mi vylo 25, jemu 26..

Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.04.15 16:29

Pěkný den. Za sebe říkám, že to na mne nepůsobí moc dobře. Právě proto, že jste spolu již takový čas, je to znepokojující. Pokud se začíná partnerovo chování měnit, je to na vážný rozhovor mezi vámi. Partněři po tolika letech by měli být jeden druhému oporou atd. Jakmile jeden z partnerů používá větu - nechci Tě tím zatěžovat, mám hodně práce atd., většinou se jedná o výmluvy. Pokud nemá nějaký zdravotní problém, pak bych si myslela, že potkal prostě jinou a vztah se blíží ke krachu. Ale to je jen můj pocit, Vy svého partnera znáte, ale myslím si, že Vaše pochybnosti a obavy o vztah jsou na místě. Promluvte si spolu o tom, co pro váš vztah máte udělat, abyste se vzájemně nezačali odcizovat. To se bohužel může stát i párům, které žijí již i v manželství několik let. Řešte to s partnerem. Pokud je to jen krize ve vztahu, buď ji ustojíte, nebo ne. Ale nenechávejte to být.

Ohodnoceno: 3x

Od: ben®
Datum: 04.04.15 21:32

Dobrý den, myslím, že Váš vztah na dálku se vyčerpal. Snad by se hodil i termín přetažená známost. Vše již bylo, nyní není nic a budoucnost se nerýsuje žádná. Zdravím!

doplněno 06.04.15 09:57:

Jsem skeptický - vztah na dálku trvá 6 let, je přetažený, stále stejný rytmus, nic dalšího tam takto nelze asi ani očekávat další rok. Potom (možná) spolu začnou bydlet a zjistí, že je to o ničem nebo je zničí každodenní starosti. Možná hezkých, možná ztracených sedm let. No, ale optimisté věří.

Ohodnoceno: 0x

Od: omg
Datum: 05.04.15 15:09

Děkuji za všechny rady a připomínky, včera už to málem spělo k nějakému akovému rozchodu, ale nakonec jsme se domluvili, že to ani jeden nechceme, mluvili jsme o společném bydlení, které by mělo být reálné někdy za rok, a hlavně jsme si řekli, že si navzájem stojíme za to, abychom na vztahu zapracovali. Takže to zatím vypadá poměrně slušně a budu doufat, že o tak vydrží. :).

Datum: 05.04.15 15:58

Drzim palce!

Datum: 05.04.15 19:13

Tak to je fajn. Škoda ztratit něco, co známe a přesto máme rádi a co stojí za trochu námahy. Když je perspektiva, je vidět konec, je to o něčem jiném. Hodně štěstí. *slunce*

Datum: 05.04.15 23:04

Ahoj. Jen aby jsi si děvče něco nenamlouvala. Něco, co nakonec nebude fungovat. I po těch letech, si to ještě dobře rozvaž. Aby to nadále nebyl ztracený čas. Kdyby to mělo pomoct, i palce bych třeba držel. Tak ahoj a měj se fajn.

Datum: 06.04.15 06:14

Připadá mi, že ten vztah už je "přezrálý", že vyprchal. 6 let uběhlo - a nic se za tu dobu neposunulo k lepšímu. Přes týden se nevidíte, sobota a neděle nestačí a je to zatraceně málo, na 2 dnech v týdnu chtít budovat společný život.

Něco na tom dřív bylo: poznali se, zamilovali se, začali spolu chodit. /Pozor, ne žít, ale chodit, v tom je rozdíl/. Pak přišla svatba, děti. Rodina se naplnila. Spolu žili, spolu řešili různé problémy, byli si nablízku, když jeden druhého potřeboval.

Dneska každý žije navolno a nadivoko, sotva se něco šupne, začně balit rance. Nenaučil se toleranci, neumí žít v rodině. Ani se tomu nedivím, když spolu trávíte jen víkendy, že to drhne. Lidé také čím dál víc zvažují, zda dítě ano či ne a kdy. Až ten vztah nakonec přezraje, pěkné roky se promarní a oba už toho společného života-neživota začnou mít dost. Je to stereotyp, není nic, co by ty lidi posouvalo dál.

Myslím, že je to tím, že dneska lidé čím dál víc o všem příliš uvažují a jsou pohodlní pro sebe i pro druhého něco udělat. /Zatím nám to tak vyhovuje, v týdnu od sebe máme klid, o víkendu si zaskotačíme...a zase čau./ Ale jak si představujete svůj život dál? Ono promarnit 6 let a čekat a čekat /na co? *ee*/, to je opravdu trestuhodné.Promarněné roky se už nikdy nevrátí. Jaga.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 07.04.15 12:41

Jste spolu 6 let a on je "divnej" poslední dva týdny. Když si s tebou nepromluví, tak nezjistíš, jestli je ve stresu, co má za problémy, jenže - musí chtít on... Nicméně dělat mi tohle přítelkyně, tak bych si s ní promluvil a to pořádně - ne nějak ve smyslu že jestli nepřestane tak od ní odejdu, ale že se 2 týdny chová divně, mě to trápí, že vidím to že říká že je vše ok není pravda a že mi to vadí a rád bych aspoň věděl tak nějak obecně, co má za problém, že to nějak detailně popisovat nemusí, ale rád pomůžu...

Jinak - docela mě překvapilo, že se tu lidi pozastavovali nad tím, jak se vidíte často. Abych řekl pravdu, já to měl při studiu skoro stejné. Já i přítelkyně jsme byli z Brna, jenže každý z jiného konce. Cesta skoro na hodinu, škola žrala docela dost času a autobusy jezdily tak blbě, že i kdybychom spolu přes týden chtěli někam večer jít (na skleničku) tak to prostě pořádně nešlo. Takže jsme se vídali 1x přes týden po škole a 1 den o víkendu - oba jsme bydleli u rodičů, tak jsme u sebe ani ze SO na NE nemohli přespat. Samozřejmě že když někdy nebyli rodiče doma, tak jsme se na školu vykašlali ale to byla spíš výjimka. Vždycky mi to vadilo, ale měl jsem jí tak moc rád, že jsem to vždycky přes ten týden do dalšího víkendu prostě vydržel...

Datum: 07.04.15 15:42

Karle, jak to dopadlo? Jste spolu stále? Jak dlouho?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.