Tykání šéfovi-muži kamarádky

Od: Datum: 04.04.15 11:12 odpovědí: 10 změna: 06.04.15 20:06

Ráda bych se zeptala, zda nabídnout tykání šéfovi. Vím, že nadřízený nabízí tykání podřízenému. Před rokem se do naší obce nastěhovala rodina-s ženou jsme se zkamarádily a začaly se navštěvovat (bez přítomnosti jejího muže). Před časem jsem nastoupila do jeho firmy. Jednou jsme potřebovali něco pracovního pořešit a vzhledem k tomu, že pospíchal z práce, nabídl mi, abych se stavila k nim domů na kafe (ať se domluvím s jeho paní-ví, že se přátelíme). Po návštěvě jsme se dohodli, že příště dorazí oni k nám. Tak by mě zajímalo, jestli je nevhodné navrhnout tykání šéfovi v takové situaci. Je mi nepříjemné, když jeho ženu oslovuji TY a jeho VY (ona se tomu taky směje, ale ještě jsem s ní nemluvila, co si o tom myslí).


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: webbiecz*
Datum: 04.04.15 11:15

Tykání by měl nabídnout šéf. Vztah nadřízený-podřízený je významnější, než "tykám si s jeho manželkou"

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.04.15 11:16
avatar

Já si myslí, že nabídnout tykání by bylo správné. Jen v práci sice tykat, ale neoslovovat jménem. Vždycky oslovit "šéfe". Tak se vlk nažerea šév zůstane celý. Má na to právo. V zaměstnání žádné familierní chování! ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.04.15 11:20

Domnívám se, že toto by měla vyřešit Vaše kamarádka se svým manželem. Oni by měli být ti, co Vám tykání vůči manželovi nabídnou. Docele se divím, že to ještě neudělali.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hromar
Datum: 04.04.15 11:27

Nevím, možná sám tápe. Jsem o tři roky starší. Třeba taky neví, zda je to z jeho strany vhodné. Je mi jasné, že v práci bych určitě neměla tykání navrhovat, ale nejsem si jistá, jak je to s těmi návštěvami, jak se vlastně toto řeší v kombinaci pracovní vztahy-soukromé vztahy. Možná zkusím zjistit něco od kamarádky.

Datum: 04.04.15 12:07

Zde je řešen podobný případ – nadřízený muž, 32 let, podřízená žena, 28 let: http://www.ptejteseknihovny.c…-spolecenskeho-chovani-tykani

Pro Vás je asi podstatná tato věta z příspěvku (dotaz pokládal onen nadřízený): "Pokud si vykáte, nabízí tykání žena muži, starší mladšímu, šéf podřízenému (v případě, že jste její nadřízený, pak v práci nabízíte tykání vy, ale v soukromí ona!)"

Osobně bych to na Vašem místě řešila tak, že bych mimo zaměstnání nabídla šéfovi, aby mi tykal. Jen a jen na něm by bylo, zda by jednostranné tykání rozšířil na vzájemné.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 04.04.15 22:17
avatar

Moc hezky clanek.. Dotaz ohledne teto situace jsem cetla uz odpoledne, ale odpoved jsem neznala a neznam ani ted, ale premyslim jak to asi je a libi se mi vase odpoved, ale jen me tak napadlo, ze tazatelka mu v soukromi nabidne, ze ji v soukromi muze vtykat, on to pripadne prijme, ale prijde mi malinko degradujici pokud v soukromi nenabidne tykani taky.Mam obavu, ze potom by to narusilo trosku pripadny pratelsky mozny vztah..Nevim, jen si tak premyslimJak se znam, tak ja bych kamaradce tykala a jemu vykala s tim, ze se dal uvidi..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.04.15 12:09
avatar

Promě jednoduché řešení. Kamarádce bych tykala a jejímu muži-mému šéfovi, vykala. I pro něj to bude nepříjemné a myslím že u dobrého posezení se nakonece rozhodnete o vzájemné tykání.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.04.15 23:36

Já myslím, že to tady všichni moc hrotíte. Pokud to není náfuka, tykání mu nabídni a on ho jistě přijme. V práci si to už sedne samo, leda by jste měli nějaké extra exponované povolání. I třeba na vojně si spousta vojáků mezi sebou tyká a tam je hierarchie jasně daná. Pokud je si každý vědomý svého místa a povinností, není tykání na překážku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.04.15 02:51
avatar

Jak je to s tykáním ve firmě?

Jestli si šéf se zaměstnanci vyká, zůstala bych i já u vykání

(ve firmě by tykání nemuselo "dělat dobrotu").

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hromar
Datum: 06.04.15 20:06

Ve firmě si se zaměstnanci tyká, ale k tykání se všemi došlo údajně v době, kdy ještě šéfem nebyl.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.