Praskající žilky a modřiny

Od: Datum: 03.04.15 21:34 odpovědí: 4 změna: 23.07.15 16:50

Dobrý den,

pokud by se našel nějaký odborník nebo někdo, kdo má zkušenost, byla bych moc ráda. Mám problém s praskajícími žilkami, nejdřív se mi to dělo hlavně na obličeji a na pažích, ale momentálně mám celé tělo poseté drobnými krvavými tečkami, jako píchnutí špendlíkem. Občas mi i praskne větší žilka na obličeji a musím jít na laser to odstranit. Mám asi hodně tenkou a citlivou kůži, každý škrábanec a otlak je vidět, prosvítají mi žíly, ale hlavně co, tak se mi dělají snadno modřiny a jizvy. Stačí, aby mě někdo pevněji chytl za ruku a druhý den tam mám fialový flek ve tvaru prstů nebo z každé sedředné kůže se stane hrozná jizva. Taky mi praskají žilky při odběrech a dělají se mi menší fialové modřinky samy od sebe na místech,kde bych neměla ani šanci si je udělat (např. v dekoltu). Chtěla bych spíš vědět příčinu,nemám nic s krví, proto se chci zeptat, co jiného by to mohlo být. Děkuju za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.04.15 21:53

Příčin může být celá řada. Špatná srážlivost krva, nekvalitní žíly atd, Jistě nečekáte, že Vám tady někdo od monitoru určí přesnou diagnozu. Určitě navštivte více doktorů, aby Vás pořádně vyšetřili. Nenechte se odbýt tím, že vše je v pořádku. Může být, ale nemusí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.04.15 06:59
avatar

Zajděte si na hematologii. Tam vám vyšetří složení krve a určitě dají léky na ředění krve nebo naopak na srážlivost. Bylo by dobře, kdyby vás viděli i na cévním. Tam zjistí pružnost cév. Je možné, že máte cévy pevné, tvrdé a snadno prasknou. Dají vám něco na podporu pružnosti cév. *hej*Neměla byste příliš dlouho otálet, protože vám mohou drobné cévky prasknout v očním pozadí, v mozku a já nevím kde všude. Bývá to fatální. Kdybyste si cokoliv takového uvědomila, musíte ihned, ihned! k lékaři. V očích rychle k očnímu, tohle mohou napravit snad jen pár hodin, pak nastává neřešitelná slepota. Vlastní zkušenost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.04.15 17:51
avatar

Možná máte příliš křehké cévy. Kdybyste se zeptala svého prakt. lékaře, jistě by Vás doporučil k odborníkovi, asi internistovi a pak třeba k dalšímu specialistovi. Rozhodně ale běžte k lékaři co nejdříve, co napsala babkazov je velmi důležité, vlastně výstraha. Příčin může být víc, mně se např. po Acylpyrinu spustí krev z nosu (praskne žilka v nose, museli mi ji "opravit" na ORL), tak užívám jiné léky a problémy nemám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zdenka*
Datum: 23.07.15 16:50

Mám dobré zkušenosti s vit C, Je třeba užívat 1000 mg denně. Pokud lidé krvácí z nosu často, nebo krvácí dásně,

problémy přestanou a je to tím, že cévy jsou pevnější.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.