Vyhláška 6

Od: Datum: 03.04.15 17:40 odpovědí: 4 změna: 03.04.15 20:25

Dobrý den abych si mohl zařídit vyhlášku 6 potřebuji vyhlášku 5? vystudoval jsem elektromechatroniku s maturitou a praxi po skole v elektru mam rok a půl děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.04.15 19:07
avatar

Ano na §6 stačí rok praxe, ale je zajímavé že máš elektro praxi a nemáš žádnou vyhlášku, kterou musíš mít.

doplněno 03.04.15 20:16:

ve "vyučáku" nic takového uvedeného nemusí mít, pokud si vyhlášku v době studia neudělal, respektive po jeho ukončení. (nemůže mít vyhlášku §5 pokud nemá potřebné vzdělání)

doplněno 03.04.15 20:18:

Nic se nezměnilo, stále platí jeden rok a je to i jedna z otázek na testech.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.04.15 20:09
avatar

Ve výučáku musíš mít uvedenou kvalifikaci dle vyhlášky 50 §5. Pak jsi osoba znalá a můžeš si udělat §6 a dál.

Jinak jsi jen osoba poučená §4 bez elektrotechnické kvalifikace a nemůžeš nic. (Měnit žárovky akorát.)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.04.15 20:15

Ve výučáku? Já měl mauturitní vysvědčení a navrch jsem musel ještě na "kurz" a k tomu jsem měl osvědčení o §5

doplněno 03.04.15 20:15:

A na §6 nám před cca 7mi lety také říkali, že musí být rok praxe... jestli se to nezměnilo, takže první příspěvek bod ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.04.15 20:25
avatar

Vyhlášku 6 a ni 5 si určitě neuděláš. Jelikož máš elektromechaniku, tak se bude určitě jednat o vyhlášku 50/1978 a podle ní pak příslušné paragrafy. Polud potřebuješ §6, tak nemusíš mít §5, ale je tu důležitá potvrzená praxe. Praxi potřebuješ potvrzenou 1 rok, ale pokud jsi přestal dělat v oboru tak je důležitá doba přerušení :

(5) Doba praxe uvedená v odstavcích 1 až 4, získaná před více

než pětiletým přerušením, se započítává do celkové doby praxe jen polovinou.

Takže při pětiletém přerušení nesplňuješ podmínky a můžeš mít jen §5.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.