Začínající demence

Od: Datum: 03.04.15 00:27 odpovědí: 10 změna: 09.04.15 12:51

Zdravím vás, chci se s vámi podělit o můj problém a chci znát váš názor. Myslím, že se ze mi přestává fungovat mozek. Nebaví mě nad ničím přemýšlet, špatně reaguji v konverzaci - zadrhávám se, nemám co říct, nevnímám co mi kdo říká a nedokážu reagovat na vtipnou poznámku nebo řeknu kravinu. Občas mám podivné výpadky myšlení. Už 2x se mi stala děsná věc, nemohl jsem otevřít dveře.V prvním případě stačilo pouze zmáčnout kliku a přitáhnout je k sobě, ale v tu chvíli jsem vůbec nepochopil, jak to mám otevřít. V druhém případě stačilo pouze zatlačit, ale úplně jsem zkoprněl a nevěděl, co mám dělat a čekal až půjde někdo jiný. Nebo jsem najednou v obchodě zapomněl PIN ke své kartě, tak jsem zaplatil hotově, ale po pár minutách jsem si na PIN zase vzpomněl. Je mi 21 a jsem ve druháku na technické vš a nechápu, jak jsem mohl s tímhle dojít tak daleko, určité věci a schopnost se učit je nejspíš zachována, ale trápí mě ty výpadky a špatná komunikace s lidmi. Někdy také mívám problémy s pohyby. Když jdu před více lidma, mám pocit, že mě sledují a každý krok je pro mě těžký a je mi hrozně.Od známých jsem slyšel, že chodím jak holub nebo že si ladně vykračuji. Myslíte si, že je to na psychiatra? Popřípadě kde jinde můžu zajít.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: dam®
Datum: 03.04.15 00:53

V 21letech bych nelenil a zašel k svému lékaři. Zkousni to a běž a neboj se mu to říct . Jinak to nevyřešíš, nečekej a jdi

Ohodnoceno: 3x

Datum: 03.04.15 06:40

Kolik máte roků? 21 jak píše dam?

doplněno 03.04.15 07:54:

Ještě se chci zeptat, dříve, než vám cokoliv doporučím, jaký vedete život? Nestaráte se jen o barviva a zahušťovače v jídle, ale naprosto nerespektujete dobu, kdy se má žít a kdy spát, tedy nechat mozek odpočinout a dovolit mu, aby se sny vyčistil? Všichni přece víme, že v některých ohledech je mozek jako počítač. Nataháme si do něj viry a nepoužijeme cleaner. Nevyčistíme ho a nerestartujeme ho. A divíme se, co to vyvádí. O tělu se ani zmiňovat nemusím. :-D Tohle všechno za nás ani doktoři, ani antidepresiva neudělají. Je to naše tělo, je potřeba se o něho správně starat. Návodů je všude hodně. Jen se vydat správným směrem.

Ohodnoceno: 1x

Od: rybana
Datum: 03.04.15 07:06

Nemáš depresi? Nebereš nějaké drogy nebo léky?

Od: dement
Datum: 03.04.15 13:54

Je pravda že spím pokaždé jinak, protože každý den vstávám v jinačí dobu do školy a ve volné dny do práce a doto ještě dělám řidičák. Depresi nemám, avšak měl jsem velké deprese (bez důvodu) asi před půlrokem. Pak to nějak přešlo a v poslední době mám dobrou náladu i když něco podělám. Drogy neberu žádné, jen si občas dávám Mg. Co mi můžete doporučit?

Datum: 03.04.15 18:24

Doporučit ti mohu, že bys měl dát svému životu řád. Pravidelnost, jistotu. Měl by ses naučit používat nudné, ale nutné činnosti jako nástroj ke klidu a jistotě. Život bys měl nechat plynout a ne skákat. Dostatek spánku a relaxace by mělo být samozřejmostí. ;) Nemusím připomínat, že by ses měl vyhnout drogám, alkoholu a jiným neřádům. Že? Pak tě demence obejde obloukem, protože si zbytečně neponičíš mozkové buňky. .

doplněno 03.04.15 18:35:

isteron, k neurologovi jdu tehdy, když si hnu s páteří a bolí mě v zádech.

Od: isteron
Datum: 03.04.15 18:27

Možno by pomohol aj neurológ.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.04.15 18:56

Podle mě to není žádná demence, ale zkrátka výpadky soustředěnosti...taky se mi to stává a vím, jak je to nepříjemné. Myslím, že by pomohlo, jak už napsala "babkazov" nechat život víc plynout...prostě zvolnit, dát si pauzu od počítače, třeba i meditovat nebo chodit na procházky, aby sis pročistil hlavu. Mě pomáhá cvičení, hraní na klavír nebo vaření, kdy se soustředím jenom na jednu věc a nemyslím na nic jiného.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 07.04.15 13:14

jj, znám. Vítám tě do klubu. Bývávaly časy, kdy jsem si zaplatil párek v rohlíku, než mi ho připravili, tak jsem na něj zapoměl a šel pryč. Nepoznával jsem lidi. Svoji neteř jsem jednou oslovil Karle i když žádného Karla v rodině nemáme. A vrcholem bylo, když jsem vybíral peníze z bankomatu. Pin jsem sice na rozdíl od tebe nezapoměl, ale zapoměl jsem si vzít ty vydané peníze. Naštěstí to bylo jen 800.

Příčina? Trvalý a dlouhodobý pres.

Proto ti radím, nepropadej panice, možná jsi taky jen v trvalém presu, který se začíná projevovat na tvém chování. Pak by stačilo trochu zpomalit.

Od: marf
Datum: 09.04.15 12:24

Znám dobře: např. 3x se vrátím, je-li zamčeno. Jasně stres. Technika je těžká VŠ - škola. Výšezmíněná pravidelnost žití pomáhá, i když se ve 21 doržuje hůře. Pokud půjdete s dobou a dle USA, pak psycholog a třeba reminiscenční terapie, 1 sezení za 1000 Kč. (Nikoli psychiatr)

Datum: 09.04.15 12:51

Můj případ. Jsem s kamarádkou na kávě a ona mluví,mluví a mluví. Proč nemluvími já?Já si totiž zaboha nemohu vzpomenout, jak se jmenuje, takže ji nemohu skočit do řeči, musela bych ji nějak oslovit.Takže zatím co ona mluví a mluví, já si v hlavě přeříkávám abecedu, snad se u některého písmena zastavím a rožne se mi.

To se mi stalo před cca 5 ti lety. A jestli se dá říct , že je to případ pro psychiatra? Tak asi ano, protože já už užívám pár let AD. Byl to počínající stres a něho vyplynula deprese.Ale vůbec se nepovažuji za blázna.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.