Léky na vysoký tlak

Od: Datum: 02.04.15 20:51 odpovědí: 5 změna: 03.04.15 07:11
Kolik cca korun doplacite za léky na vysoký tlak? A plati se něco za vyšetření u internisty nebo kardiologa?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.04.15 21:10
avatar

Vyšetření vám provede váš obvodní lékař zdarma. A může vám předepsat na vysoký tlak léky, které jsou plně hrazené zdrav. pojišťovnou, takže vás to nemusí nic stát.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.04.15 21:10
avatar
Základní Ramipril je bez doplatku. Ke specialistovi by tě měl doporučit obvoďák. Když ti bude chtít napsat prášky na tlak tak může sám ani tě k vyšší instanci posílat nemusí. Navíc k dobrému kardiologovi se bez objednání dost dlouho dopředu stejně nedostaneš. A při objednávání se tě budou stejně ptát kdo tě na vyšetření k nim posílá.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.04.15 21:12
avatar

Beru Amlozek a nic za něj nedoplácím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.04.15 06:04
avatar

Beru Betaxu a Lozap, nedoplácím nic. Ani za vyšetření u internisty se nic nedoplácí, dříve vybírali těch 30 kč, což už dneska není.

Mám ale takový divný pocit, že čachrují některé lékárny. Se svou jsem spokojená. Ale babičce jsem brala léky na recept /běžné/ v jiné lékárně. Za tyto léky jsem nikdy nic neplatila. Tady chtěli 86 korun a navíc ze 3 krabiček stejného léku měli jen 2. Prý mi napíší výpis z receptu a za to připočítají 10 korun. Nakonec to dopadlo tak, že lékárnice mi chybějící krabičku léku donesla, prý ji měla v kanceláři! *ee* Ale těch 10 Kč už mi nevrátila.

Byla jsem z toho dost zmatená, v té chvíli jsem se nedovedla bránit, ale jedno vím jistě. I když je tato lékárna jen 1 km od mého bydliště, raději si zajedu 10 km do města. Rozhodně to bude lepší. A ještě si přitom zajdu do knihovny a udělám si nákup. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.04.15 07:11
avatar

Já beru Tarku a také nedoplácím. Je pravdou, že jsem brala už nevím co, ale tam byl docela velký doplatek. Požádala jsem doktora, ať mi napíše něco, na co se nedoplácí. Napsal Tarku. ;) U jednoho léku mi jiná lékařka řekla, ať požádám v lékárně, jestli mají stejné od jiné firmy, že klidně mohou vyměnit. I takhle se to dá řešit. Někdy stačí jiná firma výrobce a cena je jinde. Požádejte lékaře o lék bez doplatku. Doktor má všechno v počítači a není to pro něho problém.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.