Pravomoc neuvolněného starosty

Od: Datum: 02.04.15 15:01 odpovědí: 1 změna: 02.04.15 15:58

Dobrý den, mám takový dotaz.

Jedná se o pravomoce neuvolněného starosty obce do cca 200 obyvatel. Má neuvolněný starosta pravomoc uzavírat sám, a bez vědomí ostatních členů zastupitelstva, smlouvu s fyzickou osobou, kde je určena výše platu za odvedenou práci + odměny v procentech? Jedná se konkrétně o lesního hospodáře, který se stará o obecní les. Ve smlouvě je určena výše úplaty za spravování obecního lesa za hektar + odměny v procentech za prodané díříví. Smlouva je napsána na dobu neurčitou. Ještě podotýkám, že obec nemá radu. Je zde pouze zastupitelstvo a starosta.

Děkuji za odpověď. Ze zákana o obcích z toho totiž nejsme moudrá a nemohla jsem se toho dopídit.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.04.15 15:58
avatar

Důležité je to, že v obci není rada (takže její pravomoci jsou na starostovi).

Je-li uzavřený závazek v souladu s právními předpisy a v souladu s rozpočtem schváleným zastupitelstvem, starosta v obci, kde není zřízena rada, může uzavřít sám každou smlouvu, která není vyhrazena zastupitelstvu.

Tak například souladu se zákonem o zadávání veřejných zakázek a rozpočtem může sám uzavřít smlouvu o dílo, ale naopak nemůže, a to ani v souladu s rozpočtem a plánovanými příjmy za prodej nemovitostí, sám prodat obecní nemovitost, protože o tom musí vždy rozhodnout zastupitelstvo.

Takže pokud máte v rozpočtu peníze na lesního správce a starosta se do toho rozpočtu vešel, je to OK.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.