Domov důchodců - přijetí

Od: Datum: 01.04.15 23:55 odpovědí: 5 změna: 02.04.15 20:01

Zajímalo by mě, jaké máte zkušenosti s přijetím seniorů do domova důchodců? Několikrát jsem slyšela, že jsou přijmuti, jen ti kteří mají příspěvek na bezmocnost?!?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.04.15 00:01
avatar

Jde o to, jak na tom daná lokalita je s počtem míst. Ale obecně míst je málo jedná se o oblast, kterou stát stále více zanedbává.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cicko*
Datum: 02.04.15 01:46

Jen ty nejlepší. Ale velice záleží jak na možnostech, tak i výběru. Povídá se ledacos, ale neplatí to obecně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.04.15 06:24
avatar

Příspěvek na péči je určen pro osoby, které pro svou sníženou soběstačnost potřebují pomoc jiné osoby. U člověka, který příspěvek na péči nemá přiznán, se má za to, že péči jiné osoby nepotřebuje. Z toho vyplývá, že ten, kdo není příjemcem příspěvku, může být doma a nikoli v pobytovém zařízení, jehož provoz je výrazně dotován státem (krajem, obcí). Není důvod, proč by soběstačné osoby měly pobývat v domově pro seniory. O osoby se sníženou soběstačností by se měla postarat zejména rodina. Až tehdy, kdy rodina není schopna se o seniora postarat (nebo žádnou rodinu nemá), by měla být poskytována institucionální péče.

doplněno 02.04.15 17:56:

Fram: Znám desítky domovů pro seniory (domovy důchodců už 8 let neexistují), ale neznám žádný, kde by nebyl zdravotnický personál. Musíte se samozřejmě vyhýbat soukromým zařízením bez registrace, které se tváří jako sociální zařízení, ale jsou to jen ubytovny s minimální péčí. Domy s pečovatelskou službou jsou určeny pro víceméně soběstačné občany, kteří potřebují jen občasnou pomoc ze strany pečovatelky, pedikérky a pod.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: fram
Datum: 02.04.15 17:40

Určitě - jak již bylo zmíněno - jak kde. Myslím že ve skutečnosti je to obráceně. Domovy důchodců přijímají rádi zdravé seniory. Někdy tam ani sestra není, jeden doktor k dispozici už vůbec ne. O něco méně zdravé vezmou domy s pečovatelskou službou, tam sestra je, atd. Všeobecně všechny instituce berou ty, kteří na to mají (o sponzorských darech se ví veřejně).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.04.15 20:01
avatar

Podle mých zkušeností na 99% neumístíte osobu s Alzheimerem a s nízkým příspěvkem na péči, bez příspěvku ani nemluvě, naopak osobu s vyšším příspěvkem a vyšším důchodem umístíte hravě. Náklady na péči jsou propočítány tak, že průměrný důchod bez příspěvku stačí jen s odřenýma ušima, proto přijímají mnohem radši seniory s příspěvkem, kteří navíc moc péče nepotřebují. Ironií je, že ten, kdo se obejde bez péče, nebo jen minimálně, tak si vystačí sám a žádný domov důchodců nepotřebuje. Sponzorské "dary" jsou s prominutím zhovadilost. Nechápu, proč by měl někdo bydlet v paneláku, kde nikoho nezná, ve stejném bytě, v jakém bydlí dosud, jenom proto, že si tam může objednat donášku jídla nebo vyprání prádla a pedikérku. Mnohem lepší je, když mu tyto služby dokáže zařídit sociální služba v místě bydliště. Jenže ty jsou nyní na pokraji kolapsu, díky nedostatečnému financování. To je věc, kterou vůbec nechápu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.