Proč se uráží?

Od: Datum: 01.04.15 13:01 odpovědí: 10 změna: 01.04.15 23:01

Ahoj,

stalo se mi to už několikrát, teď zas, tak se na to chci zeptat.
Zkrátka - když mám nějakého známého / známou, čili člověka, se kterým občas prohodím pár slov, občas si píšem atd... ale nic víc, tak ho zkrátka považuju za známého, ne přímo kamaráda. Kamarád je pro mě člověk, se kterým si občas pomůžu, občas s ním někam třeba zajdu sednout, více si povídáme, atd...

Kamarádů mám tak 20, známých několikrát víc.

A teď k věci: vždy, když tomu známému oznámím, že je jen známý, a ne kamarád, tak se dotyčný/á urazí. Přitom to říkám jemně.

Např:

Známá mi napsala (kontext netřeba znát): U zkoušky: komu to teď jako píšete... ááále jedné kamarádce z bývalé práce :D

A já jsem odepsal - Spíš známé – ale u zkoušky asi ne – tam mít mobil tak hned končíš :)

A hned začalo divadlo, jak jsem to myslel to známé, proč ji neberu jako kamarádku, atd...
Nebo:

Sedím se známým ve vlaku, povídáme si co v práci, ve škole, atd... (obecná témata, nic konkrétního ani osobního), on mě pak oslovil "kámo" a začal mluvit. Tak jsem mu vysvětlil, že kamarádi nejsme, jsme jen známí, a slušně jsem mu odpověděl... Pak už se se mnou nebavil.

Nevím, proč s tím má každý takový problém. Chci, aby v tom měli jasno už od začátku, pokud chtějí být kamarádi, budiž, ale není to jen tak. Každého za kamaráda opravdu nepovažuju.

Zní to jako volovina, ale docela mě to už štve.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.04.15 13:33
avatar

Úplně jednoduché-u holek-chtějí být brány vážně a to jako kamarádky,chtějí cítit ,že jsou důležité pro toho druhého(i když s ním moc nejsou a realita je jiná)Čím víc berete ženu-holku vážně,tak má větší seběvědomí,cítí se důležité.

U kluka(známého)se nedivte-použil"kámo"hovorově a vy jste ho setřel.Bral to jako urážku,protože nebídl přátelský hovor a vy jste jej uzemnil.Já bych si už držela odstup,nedivím se,že už se nebavil.

Nesmíte to tak dávat najevo a lpět na "škatulkování",berte lidi jak chcete,ale mluvte až když je to nutné.Raději si myslete svoje a mlčteuděláte líp,protože jinak nebudete mít ani známé.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 01.04.15 13:58
avatar

Asi bych se taky divala na vas divne pokud byste na me nastartoval, ze nejsem vase kamoska, ale jen znama.Je to divne to takto lidem rikat primo, protoze je tim deklasujete na neco min nez treba oni chteji a treba i nechteji..Nicmene obcas se mi stava co vam, takze vas chapu..Nedavno jsem musela jedne zname naznacit a tvrde, ze o vic nestojim..Znam ji jen od videni ze skolky a skol nasich deti a upla se na me zpusobem, ze to az hranicilo s blazincem.Nerada lidem ublizuju, nerada je od sebe odhanim, ale u ni jsem musela, protoze me jen vysavala a vubec nechapala, ze jeji chovani uz hranici s normalem..Dlouhy pribeh..Ja rozlisuju zname a kamarady jako vy, ake spousta lidi to tak nerozlisuje, tak to bude mozna tim..Libi se mi nazor vyse, ze to tak nemate resit..Udelejte si to podle sebe jak to citite a kdosi co mysli je jeho vec..

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.04.15 20:10
avatar

Ó ano, klasické škatulkování. Vaší známou, když byste byl mým kamarádem, bych být nechtěla.*smich* A takové "uvádění věcí na pravou míru" je škodlivé. Netaktní. Taky nechci být škatulkována. To bych se pak mohla dozvědět, že sice jsem kamarádka, ale až ve škatulce č.8 *plac* Mona.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.04.15 20:15
avatar

Mezi tím, za koho člověka považujete, a tím, za koho považuje on Vás, může být rozdíl. Nevím, proč ale muset svůj vztah k tomu člověku dávat najevo. Považujte jej za koho chcete, ale proč mu hned cpát "ty jsi jen známý i když já jsem pro tebe kamarád". Je to divné, takhle člověka "usazovat". Ten člověk v podstatě projeví první krok k bližšímu vztahu - dá najevo, že Vy jste pro něj kamarád, a Vy ho odstrčíte a odkážete do "patřičných mezí". A oslovení kámo, to je stejně nezávazné jako "ty vole", vůbec přece neznamená, že ten člověk si Vás nárokuje jako kamaráda.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.04.15 20:39
avatar

Když tak dobře víte kdo je pro Vás kamarád a kdo jenom známý, tak to můžete dát najevo úplně jinou formou a ne to někomu vpálit "slušnou formou" do obličeje. To, co Vy považujete za slušnou formu, je vlastně hodně neomalené a netaktní chování. Vysvětlovat "slušně" ve vlaku klukovi, který se s Vámi dá do řeči, a osloví Vás "kámo", že nejste jeho kamarád, je doslova pitomá reakce a divím se, že se s Vámi jenom přestal bavit. Tím dokázal, že je slušný on, a Vy jste neomalený trouba.

Volovina to není a jste politováníhodný chudák. Pochybuji, že vůbec máte nějaké kamarády. Ti, o kterých si to myslíte, jsou na rozdíl od Vás taktní a nechovají se tak, jako Vy. A to jsem přesvědčena, že si o sobě ještě myslíte, jak jste úžasný a korektní člověk. Jinak byste to totiž takhle ani nemohl napsat. Tak se rychle vzpamatujte a přehodnoťte svůj přístup k lidem a hlavně názor který o sobě máte. Není to totiž nic moc.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 01.04.15 20:52
avatar

Proč se urážejí?

Protože se k nim chováte

netaktně a necitlivě.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 01.04.15 21:05
avatar

Lidí se může dotknout Vaše chování. Mohou to brát tak, že se k nim chováte arogantně, povýšeně a odkazujete je do mezí, kam podle Vás patří. Nechtěla bych Vás ani za kamaráda, ani za známého. Podle Vašeho příspěvku na mne nepůsobíte dojmem, že jste člověk, s kterým je fajn se vidět nebo se pustit do řeči. Neberte to ve zlém, ale možná je chyba na Vaší straně a ve Vašem přístupu k druhým. Ono se dá říci vše, ale i tak, aby se člověk druhého nedotkl k vůli malichernostem a docela zbytečně. Zamyslete se především sám nad svým chováním, když už přemýšlíte o tom, proč se uráží druzí.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.04.15 21:13
avatar

Přesně tak, zní to jako volovina, která ale člověka dokáže zamrzet i urazit. Začít mi někdo po takové banalitě, jako je nějaké hloupé oslovení, důležitě "vysvětlovat", že nejsem kamarád, ale známý, tak se taky zvednu a odejdu.

Ne proto, že mě někdo nebere jako kamaráda, osobně si s každým taky netykám a skutečných kamarádů mám málo, ale pro tu nadřazenost a aroganci.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 01.04.15 21:43
avatar

- dost dobře nechápu, o co Vám jde. Pokud se s někým dobře bavím, je tak důležité, jestli je to kamarád, nebo známý? Mám pocit, že se buď z nějakého důvodu povyšujete nad ostatní, anebo se bojíte, aby po Vás někdo snad probůh "ve jménu kamarádství" něco nechtěl !

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.04.15 23:01
avatar
Upřímně, stát se tohle mně, aby mi někdo tohle řekl, tak si asi v duchu pomyslím, co je to za blbce, když mi tohle říká a příště se mu obloukem vyhnu.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.