Jak stornovat objednávku

Od: Datum: 29.03.15 12:48 odpovědí: 7 změna: 30.03.15 10:29

Zdravím, Včera večer jsem si objednal zásilku "balík do ruky" v obchodě http://www.azmall.cz/shop

Dneska bylo vše přehodnoceno a původně dárek přítelkyně už nechce a já neočekávaně ani nebudu doma. Jsem v tlaku a v pondělí to má být expedováno a mě mají kontaktovat sms nebo E-mailem. Již dnes ráno jsem jim napsal, a poprosil o zrušení a pak jsem udal důvod, a takto je kontaktoval na E-mail, který udávají. Stačí to? Mám jim zavolat? KDy mi odepíší? O víkendu nebo až v pondělí kdy to má být expedováno? Problém je ten, že bydlím s rodiči a nechci aby se někdo dozvěděl, že jsem něco objednával a aby na ně někdo zvonil. Jak to tedy zrušit aby vůbec nejezdili? Stačí to co jsem udělal? Předem díky

Divné je, že na stránkách nemají jak objednávku zrušit,

doplněno 29.03.15 20:45:

Zdravím, ještě se mi neozvali ale uvažuji o tom, že kdyby to nešlo stornovat což je pravděpodobné tak bych jim zavolal nebo napsal jestli by nebylo možné mi balík hodit na poštu z toho důvodu, že nebudu v tu dobu doma. Je tento způsob možný? zavolám nebo napíšu zítra.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.03.15 13:11
avatar
Obecně stačí kontaktovat emailem, nicméně je víkend a některé obchody odpovídají pozdě, jestliže je už zásilka na poště, budete muset zaplatit stornovací poplatek, v takovýchto situací mi připadá vhodnější telefonický kontakt.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: petr12*
Datum: 29.03.15 13:13

Ale já jsem dal balík do ruky, to zanmená, že mi to dodají před dům, je to tak? Na poštu až když nebudu doma.? Jak to tedy je

Datum: 29.03.15 13:21

Pokud se vám to nepodaří stornovat, tak vyčkejte, až pošlou sms nebo zavolají a sdělte, že nebudete doma a objednejte si dodávku na dobu, kdy to budete moci sám převzít a nebo odmítnout, bez vědomí rodičů, nebo na poště. Někdy je ta možnosti i za pomoci tzv. sledování zásilky, což bývá uvedeno v mailu o odeslání zboží.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.03.15 14:02
avatar

Není nic divného že na stránkách nemají možnost zrušit objednávku. Zcela určitě tě před dokončení objednávky na stránkách informovali že objednávka je závazná, tedy rozmyslet sis to mohl do té doby. Doufej, že na tvůj email zareagujou a zboží nebude expedováno. Oni totož nakonec, v případě nepřevzetí zásilky, mžou po tobě chtít zaplati "pokutu", poštovné, balné a pod.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: sos*
Datum: 29.03.15 14:13

Dvě jednoduché možnosti - balík nepřevztít a pošta jej pošle zpět a oni si zatím přečtou onen imeil nebo zásilku převzít a vrátit zpět do 14 ti dnů bez udání důvodu. Ta první možnost je snadnější i když be zrovna férová - hrát mrtvýho brouka a poštovnímu muži tvrdit, že sis nic neobjednal. Je to bez jakékoliv pokuty, jak někdo tvrdí. Prostě riziko internetového podnikání.Jinak - podle nového občanského zákoníku je objednávka "kliknutím" platná a proto již není jiná možnost na její zrušení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.03.15 10:04

Když to uděláte hned ráno, mohl byste to stihnout, expedují většinou odpoledne - aspoň podle meilu, který mi vždy poslali. Jinak se domluvit s poštou, až budou doručovat, jak jsem psala.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.03.15 10:29
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.