Škoda způsobená služebním vozidle v cizí firm

Od: Datum: 29.03.15 09:26 odpovědí: 6 změna: 29.03.15 13:55

Ahoj, řeším teď problém, kdy jsem služebním vozidlem v jedné firmě asi něco poníčil. Ta firma v které jsem asi udělal tu škodu to začala řešit až měsíc po té nehodě, já sice mám pojistku z profesní odpovědnosti a na to služební auto je poviné ručení, ale mám strach, že ty pojišťovny to nezaplatí, když se to začne řešit až měsíc po té nehodě, kdy už to poníčení ta firma nejspíše opravila. Tak se bojím toho, že to budu muset zaplatit úplně celý sám. Ještě teda čekám až mi to ta firma nějak dokáže, že jsem to poškodil já, mají tam kamery, tak uvidím jak hodně průkazný a dobrý záznam to bude, zda to nepůjde vyvrátit. Taky jsem slyšel, že aby ta firma mohla ode mě něco požadovat, tak by mě musela při tom chytit hned a něco se mnou sepsat, ale když budou mít ten kamerový záznam? Máte nějaké rady, budu vděčný za každý příspěvek. Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.03.15 09:55

Mohlo se opravdu stát, že na poškození se přišlo až po delší době. Jestli tomu tak bylo, tak poškozená fima musela najít viníka. To se jí pomocí záznamu na kameře asi povedlo. Určila Vás. Jestliže ze záznamu je opravdu dáno, že jste škodu udělal Vy, půjde náhrada za Vámi. Náhrada se může řešit jak z pojištění vozidla, kterým byla škoda způsobena, tak z Vaší odpovědnostní pojistky. To, že se škoda nahlašuje až nyní, nemá na plnění vliv (mluvíme stále o případu, kdy Vy jste prokazatelně viníkem).

Vy nebo Váš zaměstnavatel byste měli kontaktovat firmu, kde ke škodě došlo. Zjistit, na základě čeho jste byl určen coby viník, podívat se na kamerový záznam. V případě, že jste škodu způsobil, sepíší se záznamy o nehodě (poškození majetku) a bude na Vás (zaměstnavateli) nahlásit toto pojišťovně.

Jestliže nebude důkaz o tom, že jste škodu způsobil ( a ani Vy si nejste vědom, že by se tak stalo), bude na poškozené firmě, aby Vám toto dokázala. Pak by to bylo i na dlouhé soudní tahanice.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 29.03.15 10:36

Ty pojišťovny by to zapaltily i když ta škoda už je opravená? Docela mám strach z nějakých soudních tahanic, kdyby na to přišlo, že by to chtěli řešit soudně, tak by snad bylo lepší použít tu pojistku.

Datum: 29.03.15 11:01

Máte pojištění u DAS sjednáno? Jestliže ne, tak Vám pochopitelně nebudou v tomto případě pomáhat. Jaká je škoda? Ano, pojišťovna to zaplatí i když je škoda opravená. Je jasné, že pojišťovna se bude zajímat o to, proč škoda je nahlášena tak dlouho od poškození, proč došlo nejdříve k opravě atd. Bude na POŠKOZENÉM, aby si toto obhájil (fotodokumentace, kamerová nahrávka, výpovědi svědků). Vy si v první řadě ujasněte, zda jste prokazatelný viník nebo ne. Jestliže ano, tak škoda se bude hradit z pojištění. Od toho si ho platíte. Jestliže Vy škodu přiznáte, bude pro poškozeného snažší prokazování.

Ale vaříme tady z vody. Nevíme výši škody, o jaké poškození se jedná, zda jste jej opravdu způsobil atd... Opět opakuji: spojte se s poškozeným, vyžádejte si kamerový záznam, svědectví jiných osob atd. Podle výsledku můžete řešit danou situaci dále. Jinak je krásné přísloví : " Nesundávej kalhoty, dokud je brod ještě daleko". Nenervujte se z něčeho, co není nijak jisté.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.03.15 11:07

Škoda je asi 80 000 kč, ted mi jde o to, kdyby si to ten poškozený u mé pojišťovny neobhájil a moje pojištovna nechtěla nic zaplatit, tak by stejně ten poškozený mohl ty peníze za škodu požadovat po mé osobě.

doplněno 29.03.15 11:11:

Největší strach mám z toho, abych nemusel tu celou částku cca 80 000 kč platiti sám.

Datum: 29.03.15 12:32

To je pořád dokola. Zavinil jsi tu nehodu? Ne? Tak se nestresuj. Ano? Bude plnit pojišťovna.

Sám bys to platil, kdybys řídil pod vlivem (což už nejde zjistit), způsobil jí umýslně apod. Je-li to škoda způsobena provozem motorového vozidla či škoda z nedbalosti plní se z pojistky.

Jak se to u Tebe bude řešit, Ti tady nikdo nemůže říci, páč k tomu chybí informace.

Datum: 29.03.15 13:55
Pokud to pojistovna odmitne zaplatit, pak to budou vymahat soudne.. Po pojistovne nebo tobe

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.