Máte někdo zkušenost s dětskou migrénou?

Od: Datum: 27.03.15 11:38 odpovědí: 56 změna: 14.05.15 18:31

Mám 6 letého syna, trpí dětskou migrénou. Přijde mi to dost neobvyklé, že by tak malé dítě mělo trpět migrénami. Docházíme na neurologii, ale to je v podstatě vše. Vlastně ještě ted jsme byli u přírodního léčitele a ten nás poslal na osteocranialní masáž, že má zablokovanou páteř? Je možné že ten blok je spouštěč bolestí a že těmi masážemi se to upraví?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: fuj
Datum: 27.03.15 11:41

Jak se ty migrény projevují?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.03.15 11:48

bolesti hlavy samozřejmě mohou být od páteře, to ví snad každý...hlavně myslím od krční páteře

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fuj
Datum: 27.03.15 11:52

Bolest hlavy není migréna.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepekiki*
Datum: 30.03.15 19:04

no paní doktorka na neurologii říkala že jsou to migrény. Asi i to zvracení, není to že by ho chvilku bolela hlava, fakt mu to dá zabrat.

Datum: 29.04.15 12:12

fuj není fuj a poťukej si na čelo

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepekiki*
Datum: 30.03.15 19:05

Ano ted už to vím, ale jelikož jsem s tím neměla zkušenost, ani u dětské, ani na neurologii mi to neřekli, tak jsem to nevěděla.

Datum: 27.03.15 12:14
avatar

pepe, mně masáže (resp. měkké techniky) a cvičení na uvolnění šíje a tak nějak celkové rehabilitační cvičení na nápravu držení těla pomáhá - když cvičím, migrény nejsou. Je mi mnohem lépe v autě (dělává se mi opravdu hodně špatně), netrpím různými nevolnostmi i mimo migrény, méně mně i bolí hlava (ale ta, když je spouštěč - stres, málo spánku, přepracování, tak stejně přijde). Jen v létě mi to nepomáhá, migrény přicházejí, často různé nevolnosti... Migrény jsou mrchy, mají různé příčiny, nemusí se na ně přijít. Zkusit to můžete. Jestli jsou ty masáže drahé, zkusila bych nejdřív u obvoďačky vyloudit poukaz na rehabilitaci, oni to tam s krční páteří taky umí.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: pepekiki*
Datum: 30.03.15 19:14

Na masáž nás poslal až ted doktor homeopat. Po roce a půl bolestí, dětská ani neuroložka nam nic takového neporadila. Tak jsem šli k dr homeopatovi, a ten nás poslal na masáž, že prý má ztuhlou krční páteř. Tak snad mu to masáže pomůžou. Někdy mám pocit, že mu ti migreny přijdou když se mění počasí. S tím pokazem je to dobrý nápad, zkusím se zeptat dětské. Díky

Datum: 30.03.15 19:38
avatar

S tím spouštěčem ale má doktorka pravdu. Mně přišly první migrény s první antikoncepcí, ale asi jsem k nim vždy měla sklony (silné tepavé bolesti hlavy). Spouštěčem byla umělá sladidla v pití - dodnes, když se něčeho takového napiju, je mi na zvracení. Takže to opravdu sledujte. Pak je léčba snazší, resp. vyhýbáte se té věci a částečně eliminujete možnost těla spustit migrénu. Určitě zkuste nejdřív "normální" rehábku (resp. dětskou), mně to (snad!) doopravdy zabralo. Snad narazíte na dobrého fyzioterapeuta, na rehábce bych rovnou řekla, že je to kvůli migrénám, bývají tam ti specialisti na krční páteř. Byl to první tip obvodní doktorky - "no, Vy máte to držení těla všelijaké, vidím tam hlavu vystrčenou vpřed, šíje dostává zabrat, zkusíme nejdřív rozhýbat a napravit krční páteř".

Dejte pozor na silné pachy, prý někomu může migrénu způsobit silný parfém nebo stálý mírný závan např. aviváže či pracího prostředku. A ještě si pamatuji na nějaká jídla, ale nevím přesně, která to byla. Když si vzpomenu, dám vědět. Ale když poprosíte strýčka Googla, ten určitě něco napoví.

Jak je na tom syn s jízdou v dopravních prostředcích, bývá mu špatně? Na kolotoči, na houpačce? Já mám podezření, že mi migrény nyní spouští "práce oka" - vždy, když se objeví, zrovna něco čtu, na něco se dívám, bedlivě sleduji hodiny nebo prohlížím něco v obchodě a rychle kmitám z detailu na detail (zaostřování). Toho se, narozdíl od umělých sladidel, vyvarovat nemůžu *plac*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pepekiki*
Datum: 31.03.15 16:21

Jo jo , musím dávat pozor na všechno, co jí, jestli pije, různé pachy. No ty sladké věci musí omezit, on je na to sladké dosti. Asi to vyřešíme domácíma buchtama a tak. No je toho hodně těch spouštěčů. Jen nechápu že to má odmalička, většinou tím trpí dospělí. Snad tomu trochu pomůžeme těmi masážemi. Na očním jsme byli, má to v normě. Dostal okluzory na zostření vidění. tak snad to pomůže.

Datum: 27.03.15 20:29
avatar

Já měl migrény trvající asi rok a půl okolo mých deseti let. Je jedno v jaké situaci, ale prostě jsem tak dvakrát do měsíce najednou neviděl, mžitky před očima jak kdybste se podívali do slunce. Trvalo to vždycky asi 15 minut a stav "nevidění" se pomalu ukončil, poté ale přišly velké nevolnosti a krutá bolest hlavy, což trvalo den, dva. Naposledy, když jsem to dostal, jsem neviděl 3 hodiny, myslel jsem, že snad skočím radši z okna. Ale od té doby jsem to už nedostal, takže nevím, čím to bylo. Na neurologii mi dali prášky proti nevolnosti, protože tu auru zastavit neumí. Prý jsem měl sledovat, kdy se mi to spustí. Ale nešlo to odhadnout, možná to bylo měnícím se tlakem v těle. Ale z mých postřehů jsem to měl asi z hladu, když jsem třeba šel do školy a jedl až někdy v 11 - pocit hladu a druhá varianta, že jsem to měl ze stresu nebo vypjatých situací.

Jestli má zablokovanou páteř, by měl poznat neurolog.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepekiki*
Datum: 30.03.15 19:09

no to je síla, to musí být frustrující nevidět a pak mít nevolnosti. Nedovedu si to představit. To mi syn neříká, že by neviděl. A to jste měl jen v dětství? Náš neurolog mi bohužel o zablokované páteří nic neřekl, Jen že prý mám hlídat, co mu to spouští.

Datum: 31.03.15 09:17
3 tipy: nechte synkovi zkontrolovat oči. Zda třeba potřebuje brýle. Někdy i malo dioptrii může udělat migrénu, ani nemusí vědět, že potřebuje brylky. Zadruhé pitný režim - mě někdy bouchá v hlavě když dopoledne málo piji. Kamarádka má stejnou zkušenost. Třetí odstranit z bytu všechny uměle pokojove pohlcovace a odstranovace pachu - jsou dráždivé. Plus tu krční rehabilitaci
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepekiki*
Datum: 31.03.15 16:23

na očním jsme byli, dostal okluzory na zlepšení vidění. Pití se snažíme dodržovat, myslím že pije dosti. Umělé pohlcovače ani moc nemáme. rehabku zkusíme. Díky za rady

Datum: 31.03.15 17:02
avatar

Tímhle svinstvem jsem trpěl od nějakých sedmi let. Vždycky se mi udělalo špatně, začala bolet hlava tak, že jsem se pozvracel. Nesnášel jsem světlo, hluk, vůně, pachy. Musel jsem se z toho vyspat. Ve třetí trídě jsem byl tři týdny v nemocnici. Přivezli mě tam se záchvatem migrény a od té doby jsem po celou dobu hospitalizace měl klid, tak mě poslali domů s tím, že si to vymýšlím. Pak se mnou máma zašla k jednomu starému doktorovi, který měl v ordinaci nahuleno tak, že by se to dalo krájet a ten mi diagnostikoval "migrénu jako prase" . Bylo to cca v roce 1979. Napsal mi Ergofein a Dyhydroergotamin při počátečních příznacích. Ty léky docela zabíraly. Mělo to jednu nevýhodu. Uvolňovaly žilní stěny a protože jsem závodně běhal, ve třinácti jsem měl dobře zaděláno na křečové žíly. V pubertě jsem měl pokoj, ozvalo se to zase kolem třicítky. To jsem měl období, kdy jsem musel při uzáchvatu zajít na injekci Algifenu a Apaurinu. Jedna do žíly, jedna do svalu, byl jsem sjetý, ale během pěti minut bylo po bolesti a do rána jsem se z toho vyspal.

Lituji vašeho synka, že má tenhle problém. Těžko se hledají spouštěče migrény. Každopádně to nejčastěji jsou kmitočty obrazovek, monitorů a displejů. Fyzická námaha, teplo, větší množství čokolády, česneku, u dospělých červené víno... Je toho spousta.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 31.03.15 17:12

sonyboj. Dovolím si Tě doplnit : změna počasí - spouštěč jak hrom.

Pro tazatelku. Opravdu není lehké najít příčiny migrény a najít léky. Každému zabírá něco jiného. Obejděte s dítětem více lékařů, snad najdete řešní.

doplněno 31.03.15 17:16:

A není pravda, že tím trpí jen dospělí. Rodiče, kteří mají to štěstí a v životě migrenu neměli, třeba ani nenapadne, že jejich dítě trpí na migrenu. Domnívají se, že je pouze bolí hlava. Moje sestra měla úporné bolesti při migréně, ale všichni kolem si mysleli, že simuluje a nechce se jí do školy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepekiki*
Datum: 01.04.15 09:42

S tím počasím máte pravdu, mám posit že je to tak často když se mění počasí, bolí ho hlavička. No po lékařích běháme, ještě máme jít do Brna do dětské, tak uvidíme.

Od: pepekiki*
Datum: 01.04.15 09:41

No to jste mě moc nepotěšil. Já jsem myslela že je to třeba i růstem, že ho to v dospělosti přejde. Tak musíme věřit že to nebude mít tak často. Každopádně se snažíme vyvarovat těch věcí co to spouští ale je toho opravdu moc.

Datum: 01.04.15 13:53

Záchvat migreny se musí podchytit hned v začátku. Nesmí se nechat rozjet. Jak tady už někdo napsal - to je potom na vyskočení z okna. Já už na sobě poznám, že se to blíží *zed*, takže si stihnu vzít prášek dříve, než začnu mít to rozmazané vidění. Když to takhle podchytím, tak mi stačí Algifen nebo někdy i Kinedryl. Jinak je to na injekci (tu mám naštěstí doma). Určitě v případě záchvatu na nic nečekat a dojet na pohotovost pro injekci. Tady pozor. Každému zabírá něco jiného. Nutno odzkoušet, co nejvíce zabere.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fakirka
Datum: 01.04.15 15:00

Musím se přidat. Můj, teď skoro 14tiletý, syn migrénou trpěl několik posledních let.Zašalo to nenápadně...jednou za měsíc, pak za 14 dní, pak za týden a loni už ani nevstával z postele...měl ji denně, omdléval, byl světloplachý...po každých lécích se to zhoršilo, klasické léky na mígrénu nezabíraly...měsíc strávil na neurologii na kapačkách. Ale nic se nelepšilo. Pak z bezradnosti udělali RTG páteře a začal ještě v nemocnici rahabilitovat. Zároveň se poradili s psychiatričkou a nasadili nové léky..Setralin...a stal se zázrak...od června 2014 neměl jedinou migrénu. Rehabilitoval ještě další 2 měsíce a stále cvičí cviky na uvolnění páteře. Vlastně dodnes nevíme, jestli pomáhají léky nebo to byl ten krk...Ale prožili jsme si všichni peklo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.04.15 21:16
Sertralin je antidepresivum a mladistvým má byt dáván jen v nejnutnějších případech. V tak mladém věku může mít více nežádoucích účinků než u dospělých. Taky může způsobit impotenci...což by mohlo za pár let vadit. Přečtěte si raději dobře příbalový leták a optejte se lékařky na jak dlouho ten sertralin syn bude mít. Po dlouhodobém uzivani je někdy dost obtizne vysazovat
Ohodnoceno: 0x
 
Od: fakirka
Datum: 02.04.15 10:56

Já vím, co to je...budeme zkoušet v létě vysazovat...

Každý lék může mít nějaké nežádoucí účinky..ale my to i přesto riskneme, po tom několikaletém utrpení. Kdo nezažil, nepochopí. Dnes se démonizují všechny léky...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepekiki*
Datum: 03.04.15 08:30

A v kolik let mu ty migrény začaly? Můj syn to má tak jednou za 14 dní asi 2apůl roku to trva. Ale až ted jsme začli navštěvovat masáže, respektive uvolňování blokací kraniosakrálního systému. Poslal nás tam homeopat. Na neurologii ani u dětské je ani nenapadlo nám to nabídnout. A ty léky bere stále? A jak často chodíte na rehabilitace? Já nevím jestli by nestačily ty rehabilitace, hradí Vám to pojištovna? Za tu masáž dáváme 400,- každý měsíc. ALe když to pomůže tak proč ne.

Od: fakirka
Datum: 08.04.15 15:12

Začalo mu to kolem 8 let. Napřed to nebyly přímo bolesti, ale bylo mu divně, pak se mu točila hlava. Někde jsem četla, že malé děti mohou mít migrénu "bez bolesti". Prostě ten divný styv s tím spojený, ale ne přímo tu bolest...

Bolet to začalo asi za rok. V té době už podstoupil všechna dostupná vyšetření a rozbory, nic se nenašlo.

A jak už jsem psala, loni už nevstával z postele a několikrát skončil na kapačkách. Chodili jsme k vyhlášenému homeopatovi, nasypali do toho tisíce korun, chudák...pil všechny ty čaje, chodil na akupunkturu...

Teď bere ta antidepresiva a cvičí cviky na páteř.

Rehabilitace mu napsala dětská doktorka, chodil asi 3 měsíce, teď už cvičí sám.Poptejte se.

doplněno 08.04.15 15:22:

A jak často chodíte na ty masáže? Rehabilitace byla častá, ze začátku tak 3x týdně, pak 2x ke konci jen jednou. Ale mezitím musel denně cvičit doma. Masáž jednou měsíčně asi nebude to pravé.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepekiki*
Datum: 03.04.15 08:25

no ale u dítěte je to těžké, protože on sice řekne že ho bolí hlava, ale jak poznám jak moc? Stejně se z toho vždy musí vyspat. Zatím mu stačil nurofen.

Datum: 01.04.15 17:07
avatar

Musím potvrdit to, že změny počasí jsou taky spouštěčem a taky to, že je potřeba podchytit záchvat hned na začátku. Bohužel, s dětmi je v tomhle trochu problém, než se ty příznaky naučí rozeznávat. Já trpím svěštloplachostí díky migréně neustále. Je jen málo dní v roce, kdy venku nenosím sluneční brýle. A z vlastní zkušennosti mohu říct, že vím, kdy se mi začíná ozývat migréna. První je jen takový pocit jistoty, že to na mě leze. V tu chvíli jsem ve střehu a když začínám vidět "auru" , beru si normální běžné analgetikum. Panadol, Paralen, Ibalgin, Algifen...Prostě to co je při ruce. V 99% případů se mi to povede odvrátit. Průser je, když se s migrénou probudíte. To je akorát tak na to zajet k lékaři na buchnu. A ještě si troufám tvrdit, že rozeznám normální bolest hlavy způsobenou čímkoli jiným od migrény. Zkušení to určitě porvrdí ;)

Ale nezouzfejte, synek může mít pokoj třeba po pár letech. Někomu to přejde, někomu se to ozývá ve vlnách s různým věkem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fakirka
Datum: 02.04.15 11:50

Někde jsem četla, že pokud se migréna objeví v ranném děrství, je velká šance, že během puberty zmizí. Horší je, pokud se objeví právě až v pubertě nebo těsně před ní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepekiki*
Datum: 03.04.15 08:32

mě to taky na neurologii říkali, že když se objeví v dětství, může pak odeznít. Ale čert ví, jak to je.

Od: fakirka
Datum: 03.04.15 09:24

Je dobře, že mu zabírají klasické léky. Synovi nezabíralo nic. On se s tím vždycky probudil a to už je pozdě. Pak mu nasadili profylaktickou léčbu, protože měl záchvaty stále častěji, ale trvalo skoro 2 roky, než našli, co pomohlo.

Léčí se to různě...antidepresiva, antiepileptika...je mnoho léků, všechny mají strašidelné možné vedlejší příznaky, ale teď jsme moc rádi, že jeden konečně funguje. O prázdninách chceme zkusit pomalu vysadit, i teď bere nizoučkou dávku, tak uvidíme...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepekiki*
Datum: 03.04.15 15:05

tak držím pěstičky at to zvládnete. Já doufám že nám pomůžou ty masáže zase. :)

Od: fifalona
Datum: 03.04.15 18:26

a nejste ten typ ujetých rodičů,kteří dítě neustále někam posílají do kroužků,a jiných činností a má stále nabitý celý den nějakou činností místo toho aby trávilo čas podle svého?Všeho moc škodí

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepekiki*
Datum: 04.04.15 08:21

teda to není hezké dělat si srandu z někoho kdo má problém. To rozhodně nejsem, navíc u nás na dědině ani žádné kroužky nejsou.

Od: fifalona
Datum: 05.04.15 12:05

Nedělám si srandu.Takových dětí je co trpí vinou hloupých rodičů.Třeba i tím,že dítě sedí celý den ve škole a pak hloupý rodič mu dá trest domácí vězení za nějaký prohřešek.VE své hlouposti otec nebo matka si ale nedokáže uvědomit,že je to ještě horší,protože ditě sedí celý den na zadku ve škole a nemá žádný pohyb a pak jěště sedí celý den doma protože je domácí vězení.Kdežto rodiče jsou celý den v pohybu.Např. jedna nána od nás dala dceři celý týden domácí vězení a to bydlí v bytovce,kde dcera nemůže ani na zahradu se proběhnout.Prostě tupka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.15 20:38
avatar

No, v dnešní době je pro děti spíš trest, když je z toho "domácího vězení" vyženete ven na čerstvý vzduch

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.15 21:22

Měl jsem v mládí migrény také a trvají už s menším intervalem a bolestí doteď.Když jsem jezdíval do lesa na houby a pokaždé mě rozbolela hlava aj.Že by z toho čerstvého vzduchu?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepekiki*
Datum: 08.04.15 08:54

Už ani ten čerstvý vzduch není to co býval, můj syn tráví venku spoustu času, rád se rýpe v hlíně nebo pmáhá tatovi zdít, no prostě dítě venkova, ale ty bolesti jsou stejně. Takže ten pobyt venku to moc nezlepší.

Od: fakirka
Datum: 08.04.15 15:24

Podle mne, pobyt venku pomůže na běžnou bolest hlavy. Při migréně určitě nemáte chuť na procházku. Jste rád ,že jste.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.04.15 16:23
avatar

Ale opravdu se snažte přijít na účinný způsob jak jeho migrénu aspoň omezit, nedej bože aby mu začla i aura. Protože pro toho člověka je to hroší než smrt..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepekiki*
Datum: 29.04.15 09:20

ano, už se snažíme s rehabilitacemi. Má dosti ztuhlý krk. A taky cvičíme. Tak snad to pomůže.

Datum: 08.04.15 15:51
avatar

zwiki Máte pravdu. Z lesa jsem se jako dítě taky vrace s rozbíhající se migrénou. Je to zvláštní...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sfs
Datum: 14.04.15 19:31

já bych řekl,že to možné od páteře je.Když přetěžuji páteř a pak mi bolí,třeba i od jen dlouhého sedění nebo stání,tak je to poslední signál,že si mám lehnout a mít klid na páteř.Když to neudělám,začne mi bolet hlava,někdy i ta aura.Pak pomohou jen prášky a ležet

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepekiki*
Datum: 29.04.15 09:20

jojo, byli jsme u druhého doktora, a ten hned poznal že je to páteř.

Od: fakirka
Datum: 29.04.15 09:32

tak pokud je to opravdu od páteře, bylo by to fajn, stačí jí rozhýbat a udržovat v dobrém stavu

bude to asi nadýl, ale rehabilitace popřípadě nějaký zkušený masér nebo chiropraktik...

odkud jste?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepekiki*
Datum: 29.04.15 10:17

No ted musíme najít nějakého dobrého fyzioterapeuta, my jsme z Hustopečí.

Od: fakirka
Datum: 29.04.15 14:47

Škoda. Netuším sice, kde Hustopeče jsou, ale asi daleko.

Mám kontakt na jednoho machra z Ostravy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepekiki*
Datum: 04.05.15 09:25

škoda, ale díky

Datum: 29.04.15 10:14
avatar

Já jsem trpěl migrénama od 11-12let a období do cca 18let bylo hodně silné. Měl jsem migrény 10x a více do měsíce a komplet průběh včetně zvracení, tak si to asi dovedete představit, jaké to bylo, když jste ráno šli do školy se zrněním v očích a za pár hodin bolesti hlavy a břicha a zvracení. Kolem 18let jsem začal více sportovat a rehabilitace a domácí cvičení na páteř,krk a hlavu. Od té doby začala migréna ustupovat a hlavně už mizelo finální zvracení a už to bylo maximálně 1-2 za rok a migréna byla tak cca 10 do roka a ještě se to lepšilo. Dneska již 4 křížky a migrénu mám hlavně z přepracování a při velké fyzické námaze a změně počasí,...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepekiki*
Datum: 29.04.15 10:20

Tak jak vidím tak to cvičení hlavně a sport. Tak se tomu musíme hodně věnovat. I když malý moc neposedí a pořád někde lítá, ale asi musíme i hodně cvičit. Migrénu má tak dvakrát do měsíce a zdá se mi že se to zlepšuje,tak uvidíme. Je mu teprve 6 a nechci aby kvůli migrénám trpěl.

Datum: 29.04.15 10:37
avatar

K jeho věku bych vyhledal vhodnou odbornou knihu, rehabilitační a sport instruktora aspoň do začátku a až odkoukáte vhodné speciální cviky a metody, tak pak to cvičit sami doma. Taky koukněte na Youtube videa v češtině a zahraniční. Hodně štěstí a sport radosti

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepekiki*
Datum: 04.05.15 09:26

cvičit už jsme začli, tak snad to pomůže. Na ten youtube se určitě podívám

Datum: 29.04.15 18:20

Když byl syn malý, tak jsme také docházeli na neurologii s migrénou. Pomáhalo mu, když se vyhýbal ostrému světlu a vypozorovali jsme, že mu nedělala dobře různá blikací světla a 3D kino. Naštěstí se to časem urovnalo a samo to přešlo. Paní doktorka nás poslala také na rehabilitace, potřeboval uvolnit šíji. Možná mu to na chvíli pomohlo, ale nijak zvlášť. Spíš musel hlídat spoštěče.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepekiki*
Datum: 04.05.15 09:29

no my už chodíme skoro dva roky, ale rehabilitace nám neporadila. Až ted jsme změnili neurologa, a ten nás poslal na rehabilitace hned, a hlavně musíme cvičit.Taky nám předepsal Magne forte na uvolnění. Na spouštěče zatím nemůžeme dojít, někdy mám pocit že je to při změněn počasí. Na televizi moc nekouka, spíš lítá po venku, tak si nedovedu vysvětlit, že je celý den venku, anebo je doma v klidu a bolí ho hlava. Asi taky nějakým jídlem to bude. Snad ho to přejde do dospělosti.

 

Od: fakirka
Datum: 04.05.15 10:23

My jsme spuštěče taky nevypozorovali. Ke konci to bylo už snad všechno. Může to být jídlo, hlad, fyzická námaha, počasí, úplněk...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.05.15 10:29

pepekiki. Nesmíte zapomenout na to, že spouštěč NEMUSÍ pokaždé migrenu spustit. Já reaguji na změnu počasí. Nejhorší období migren mívám právě teď v tomto jarním období.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.05.15 03:42
avatar

sestru take v detstvi hodne bolivala hlava, neprislo se na to proc... ted uz davno v poradku

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.05.15 18:31
avatar

Já bych s tím sportem byl opatrný. Závodně jsem jako kluk běhal a jezdil na běžkách a po fyzické námaze mi ta migréna často naskočila. Kolikrát se stačilo jen "ulítat" venku s dětmi. Takže sport ano, ale ne závodně a nepřepínat se. A asi pod dozorem kvůli dodržování pitného režimu a podobně.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.