Válečné filmy, vaše oblíbené?

Od: Datum: 27.03.15 17:08 odpovědí: 21 změna: 26.05.15 12:26

Zdravím!

Nějak se mi zalíbily válečné filmy, filmy které mají příběh,akci,případně nutí člověka trochu se zamyslet, nedávno jsem viděl film Železná srdce ( originál Fury ), nebo také např. Americký sniper, chtěl bych se Vás proto zeptat, jaké jsou Vaše oblíbené filmy, které stojí za shlédnutí? Války v cizině, 2.ww na tom nezáleží! Je to čistě pro zaplnění volného času!

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.03.15 17:33

No každý má jiný vkus , já si vybírám tady , napřed si o filmu něco přečtu a pak většinou na U----o ztahuju , vybereš si kategorii , stát , atd.

http://www.fdb.cz/vyhledavani-rozsirene.html

Ohodnoceno: 0x

Od: film
Datum: 27.03.15 17:43

Nejvíce na mně zapůsobil : Jdi a dívej se.

Doporučuji.

doplněno 27.03.15 17:50:

Nikde nepíšu líbilo, tak proč ta reakce? Píšu, ale zapůsobilo. Silný film o krutostech , v podstatě jakékoliv války. Film nutí k zamyšlení. Každý má jiný vkus, ale nepíšu líbilo!

Válka je vůl!

Datum: 27.03.15 17:46

To jako opravdu? Byla jsem na něm povinně, se zavřenýma očima jsem vydržela půl hodiny a pak musela odejít, to se vám fakt líbilo nebo je to ironie?.

doplněno 27.03.15 17:54:

Aha, omluva, nepřečetla jsem pořádně, ano to asi máte pravdu, zapůsobil, proto si ten film i po těch mnoha letech pamatuju, ale nevydržela jsem, nedalo se ...

Od: film
Datum: 27.03.15 17:58

Lapko, je to děs, já ho taky dokoukala jen tak tak, ale je to zažítek silný, smutný ... Po druhé bych ho už nedala. Probrečela jsem ho.

Datum: 27.03.15 18:02

No já po chvíli musela zavřít oči, ale i zvuk stačil k tomu, že jsem po půlhodině odešla, přestože to byl film povinný, ale nemám na tohle, buďme šťastní my, kteří to nemuseli prožít.

Datum: 27.03.15 18:09

Hmm - Jdi a dívej se... dost propaganda. Ještě se podívejte na Katyň - to je zase druhá strana mince, ale krutý je to až až.

Datum: 27.03.15 18:08

Za sebe doporučuji Nepřítel za branami (snad jsem to nespletl, je to o Zajcevovi), určitě se mi líbilka Memphiská kráska, Nejdelší den, Zachraňte vojína Ryana, Dvanáctero špinavců - i když knížka byla o dost lepší, Ponorka je taky super.

Datum: 27.03.15 18:17

Líbí se mi stejný filmy, jen si dovolím upřesnit, Nepřítel před branami. Přidal bych Valkýru.

Datum: 27.03.15 18:12

Na otázku jsem neodpověděla - válečné filmy nevyhledávám, ale příležitostně se podívám, z našich filmů na Nebeské jezdce . Sovětské filmy jsem viděla povinně, "Osud člověka" jsem obrečela, ostatní mi nějak zapadly. Teď jsou k vidění filmy západní, neporovnávám, jen se pokaždé zamyslím a uvažuju, kolik krásných chlapů, mladých kluků i fotrů zahynulo na obou stranách a je mi z toho smutno.

Datum: 27.03.15 19:07

Mám ráda filmy ne přímo s válečnou, ale nacistickou tématikou. Mefisto, Hannusen, Anglický král, Spalovač mrtvol, Chlapec v pruhovaném pyžamu... a i třeba v jiných filmech jako je Hannibal - Zrození. Ale víc k tomu tématu čtu, filmy okrajově - jsem velký Bergmanův fanda. Určitě stojí za shlédnutí Hannusen - jak píšete, nutí člověka zamyslet se.

Už dlouho toužím po Habermannově mlýnu a Lidicích. A právě jsem zjistila, že existuje film na téma jedné z mých nejoblíbenějších knih, Já, spravedlnost... to mě podrž *srdce*

Datum: 27.03.15 22:00

Pokud někoho zajímá historie WW 2 : Patton-generál Patton byl pozoruhodná osobnost, Most přes řeku Kwai-myslím, že získal několik Oskarů, Most u Remagenu-válečné scény se natáčely v tehdy bouraném Mostu,Schindlerův seznam,Tora,tora,tora -o přepadení přístavu Pearl Harbour japonci.

Datum: 28.03.15 00:15

Zdravím,nedá se říci oblíbené, ale rozhodně zanechaly stopu.

9. rota

Dopisy z Iwo Jimy

Četa

Na život a na smrt (2013)

Hotel Rwanda

Most přes řeku Kwai

Nepřítel před branami

Kříž cti

Poslední vlak (není přímo válečný, ale z období války)

Chlapec v pruhovaném pyžamu (taktéž psychologický, ne přímo válečný), a stačilo vidět jednou, podruhé nemám odvahu.

doplněno 28.03.15 00:21:

a Za nepřátelskou linií.

Ohodnoceno: 3x

Od: elispnn
Datum: 28.03.15 13:07

za mě Pianista nebo Schindlerův seznam

Datum: 29.03.15 16:14

Pacific- serie, Tenká červená linie, Zachraňte vojína Rayena, Pearl Harbour, Tora, tora, tora, Stalingrad, Bratrstvo neohrožených -serie.

To je druhá světová. Pak jsou pěkné filmy i z první světové nebo americké občanské války, případně z ještě dávnější historie.

Od: marf
Datum: 02.04.15 18:01

Práče, černobílý český film. Takový hezky ideový, asi z 50-tých let. Je tam také kravka jménem Lysaňa...a dvě skvěle hrající děti. A ještě jeden starší český: Kočár do Vídně.

Datum: 02.04.15 19:32

1. světová:

Rytíři nebes; Rudý baron; Na západní frontě klid

2. světová:

Nepřítel před branami; Zachraňte vojína Ryana; Příliš vzdálený most; Bitva v Ardenách; Bitva o Británii; Stalingrad; Železný kříž; Bratrstvo neohrožených; Pacifik; Bitva o Midway; Tora! Tora! Tora!; Nejdelší den; Tenká červená linie; Kód navajo; Želzná srdce; Memfiská kráska

Vietnam:

Apokalypsa; Četa; Olověná vesta; Údolí stínů

Afghánistán:

9. rota

Jugoslávie:

Za nepřátelskou linií

Kavkaz:

Průsmyk smrti

Irák:

Generation Kill; Americký sniper

A určitě jsem na spoustu zapomněl.

Od: rybana
Datum: 02.04.15 21:56

Na dnešní filmy, většinou americké se nedívám, za minulého režimu běželo v tv nemálo válečných filmů, některé

dost kvalitní.

Když si mám teď na rychlo vzpomenout vybaví se mi Vyšší princip a Osud člověka, při shlédnutí nejedna slza ukápne.

Od: mp
Datum: 02.04.15 22:58

Když to tak čtu, tak všechny zásadní válečné filmy tady padly, je z čeho vybírat.

jen za mě:

Četa (i když Stouna nemám moc rád - levičák jak prase)

Stihači na start

Na západní frontě klid

Bratrstvo neohrožených (seriál)

Sedmnáct zastavení jara ( Sovětský seriál s Tichonovem v hlavní roli)

Memfiská kráska

Zítra vstanu a opařím se čajem (česká sci-fi komedie)

Kapitán šťastné štiky (Sovětský film, který taky zapadl)

Kód navajo

Zachraňte vojína Ryana

Nejdelší den

Třetí říše

Valkýra

Tora, Tora, Tora

Bitva o Midway

Teď jsem ještě využil internet (ČSFD) a připoměl jsem si -

Černý jestřáb sestřelen (opět skvělý Stoun)

Pahorek

Most přes řeku Kwai

Signum Laudis

Tak máte o zábavu postaráno.

doplněno 02.04.15 23:09:

Snažím se přemýšlet. Vzpoměl si někdo na skvělý film "Pád Itálie"?

Od: chica7
Datum: 26.05.15 11:48

Mám ráda francouzské válečné komedie... Pochopím, že se to nemusí líbit, protože když se někdo zajímá o válku, tak je více v oblibě např. drama nebo životopisný film. Občas to chce něco oddechového u čeho se člověk zasměje, tak doufám, že se Vám tyto filmy budou líbit. :)

http://www.csfd.cz/film/37842-kam-se-podela-sedma-rota/

http://www.csfd.cz/film/37843-navrat-sedme-roty/

http://www.csfd.cz/film/37845-sedma-rota-za-uplnku/

http://www.csfd.cz/film/32115-velky-flam/

http://www.csfd.cz/film/642-zivot-je-krasny/

http://www.csfd.cz/film/33276-bazanti/

http://www.csfd.cz/film/33277-bazanti-jdou-do-boje/

Od: polskavalecna
Datum: 26.05.15 12:26

Taky poláci mají dobrou válečnou trilogii-Jak jsem rozpoutal druhou světovou válku.Sice rok výroby 1970, ale celkem fajn komedie.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.