Insolvence - diety,odměny zahraničí

Od: Datum: 26.03.15 13:38 odpovědí: 2 změna: 27.03.15 08:05

Dobrý den, pokud někdo máte insolvenci a pracujete v zahraničí,prosím podělte se o info.Přítel pracuje v zahraničí a chtěl by podstoupit insolvenci v ČR. Jedna z mnoha položek,které se u insolvence dokladují je výplatní páska a prac.smlouva. V prac.smlouvě je napsáno, že měs.hrubá mzda je pevně daná a to 1700Euro,dále je tam uvedeno,že měs.odměna,která je,ale na úvážení zaměstnavatele zda ji vyplatí je 100Euro. Na výplatních páskách má tyto položky,ale také tam jsou uvedeny diety.Jak v případě insolvence bude soud postupovat?Bude vycházet z pevné částky hrubá mzda 1700Euro, odečte se daň = 1200Euro čistého? Nebo do výpočtu zahrne i uvedené diety a odměny? Diety jsou každý měsíc jiné,dle jízd,tudíž by se muselo každý měsíc vypočítávat nová insol.splátka?Což dle mého názoru nelze. Dále se pak chci zeptat, zda soud vezme v potaz odůvodnění o snížení splátky o náhradu na cestovné.Zaměstnavatel žádné cestovné nevyplácí, jízdné si musí hradit sám.Má půjčené auto za měs.úplatu 2000Kč a náklady na pohon.hmoty jsou 4000Kč. V případě nejasností ohledně mzdy,diet - může český soud nebo insol.správce u jeho zahraničního zaměstnavatele požádovat dokladování?Nebo tato pravomoc sahá jen na území České republiky? Moc děkuji za informace


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.03.15 21:37
avatar

Cestovní náhrady (diety) nejsou zdanitelným příjmem a do insolvenčního řízení nepůjdou.

Odměny, prémie + další nenárokové složky mzdy samozřejmě ano.

Přítel bude v průběhu insolevence každých 6 měsíců dokládat příjmy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.03.15 08:05

Ivzez Vám správně odpověděla ohledně diet.

Já se pokusím zodpovědět zbytek. Odměny se pochopitelně do příjmu počítají. Insolvenční splátky se opravdu přepočítávají každý měsíc dle aktuálního čistého měsíčního příjmu. To není nijak složité.

Snížení splátek - soud dlužníkovi umožňuje požádat o nižší než zákonem stanovené splátky. Nikde není psáno, že dlužník, který má vysoké příjmy, musí daný dluh splatit za např. dva roky. Může požádat o to, aby se tyto splátky rozprostřely na dobu 5ti let.

Nejasnosti kolem mzdy - dlužník musí dokladovat svůj příjem. Poprvé při podání Návrhu na povolení oddlužení, poté každý půlrok se toto potvrzení aktualizuje. Zahraniční zaměstnavatel nemusí na tuto výzvu reagovat, ale v tom případě má dlužník problém a oddlužení může být kvůli tomu zušeno.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.