Budování bonity v ČSOB

Od: Datum: 25.03.15 21:31 odpovědí: 6 změna: 26.03.15 01:54

Netušíte, jestli ČSOB bere jako plus při žádosti o hypotéku, když mám několik let účet v Eře (dříve Poštovní spořitelně)? U samotné ČSOB jsem nikdy nic neměl.

Formálně právně jde o jednu banku, ale mají oddělené pobočky, oddělené procesy, všechno samostatné, jako by se de facto jednalo o různé banky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.03.15 22:06

Co se týče bonity, banky nezajímá u koho máte účet, ale kolik na tom účtu máte, pokud jste pro ně zajimavý klient, pak vám dají i maličkou slevu za to, že u nich máte účet. To už je ale po oveření o tom, že jste bonitní klient.

doplněno 25.03.15 23:30:

Tak ono také záleží kolik si chcete půjčit, to je na dlouhé diskuze co přesně je zajímavý klient, protože může vzniknout několik situácí, ja to myslel tak, že zajimavý klient je takový, který má pravidelné příjmy a není dlužníkem.

Co se týče výpisů banky stále papírové výpisy posílají, na požádání a samozřejmě za poplatek. A je to tak jak píšete výpis si prostě vytisknete, pokud nežádáte u úvěr u vaší banky.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: sn
Datum: 25.03.15 22:43

Dobrá, ale co to je zajímavý klient? To by mě zajímalo. Nemám představu.

Myslel jsem si, a v podstatě v ČSOB mi to tak řekli, že když mám u banky účet a posílám tam nějaké příjmy, banka vidí moji historii, že se třeba nedostávám do mínusu a že je to pro ní jakousi garancí, že budu moct splácet.

A když teda banku nezajímá u koho mám účet, jak to doložím? Dneska už banky neposílají výpisy poštou, takže jedině můžu vytisknout transakce z internetbankingu.

Datum: 25.03.15 22:26

co se týká bonity, tak jde o to, kolik vám na účet chodí výplata popř. dalších příjmů. Akorát nebudete muset dokládat výši příjmu.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: sn
Datum: 25.03.15 22:48

Jo to je komplikované, mám účet právě v Eře, ale prakticky ho moc nepoužívám, nechávám tam jen to povinné minimum, plus něco navíc, vpodstatě Eru využívám, jen když potřebuju něco rychle ten den zaplatit na jiný účet v ČSOB a pak zase to minimum nakonci měsíce doplním.

Aktivněji využívám účty jinde, ale mám jich víc, vlastně jsem zřídil účty u všech tzv. bezpoplatkových bank, mBank, Fio, Air, Zuno, Equa, i ta Era je bezpoplatková. No ale potřebuji trochu komplikovanější úvěr a to tyhle malé banky neumí, tak zkouším štěstí v "klasické bance" a ČSOB asi vyjde vstříc.

Datum: 25.03.15 22:52

Zkuste se poptat v Poštovní spořitelně na hypotéku. Tam znají Vaší historii jako klienta. V ČSOB ani jinde Vás neznají.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: cicko*
Datum: 26.03.15 01:54

"Bonita klienta" je pro banku souhrnem informací o žadateli o úvěr. Zabývá se v první řadě tím, zda bude žadatel schopen při udržení aspoň základních finančních nároků v běžném životě, požadovaný dluh se stávajícími a doloženými příjmy splácet.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.