Zvýšená teplota

Od: Datum: 25.03.15 15:15 odpovědí: 7 změna: 25.03.15 19:54
Dobrý den, 24 hodin v kuse mám teplotu 38 někdy něco přes..nemůžu ani chodit n,lék jsem si dala naposled v 7 hodin ráno a to valetol,ale četla jsem, že když je zvýšená teplota nebo horečka,tak se léky nemají brat..myslíte, že je mám brat nebo nějaké jiné rady? Děkuji.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.03.15 15:27

Imunita nejlépe pracuje při teplotě + - 38ºC. Proto se naší předkové potili, aby vira tělo uvařilo a imunita zlikvidovala. Nevíme, čím máš nemoc způsobenou. Jestli bakteriemi nebo viry. Doufám, že když teplotu nesrážíš, že imunitu posiluješ klidem na lůžku, spánkem, teplem a hojným pitím. Jestli ano, pak vytrvej. Jestli chdíš do školy a couráš po venku, prášky si vezmi podle pokynů lékaře.

Ohodnoceno: 0x

Od: lola*
Datum: 25.03.15 15:58
Jenom ležím, už jsem si musela vzít prášek, teplota se furt zvyšovala
Od: fu
Datum: 25.03.15 16:25

proč se tak hloupě ptáte a nejdete raději k doktorovi?Udraví máte jen jedno.

Datum: 25.03.15 16:26

Valetol je pouze proti bolení hlavy. Zvýšená teplota signalizuje nějaký zánět v těle - utíkejte k doktorovi, ať Vás vyšetří !

Datum: 25.03.15 16:38

Pokud nemáte nad 38°, tak neberte nic, jen třeba na noc Paralen, tělo bojuje s nemocí samo. Základem je pocení a hodně tekutin. Až na 38°C berte Paralen nebo Modafen, ne Valetol, který s horečkou nic neudělá, tak se nedivte, že ta pořád stoupá.

Pokud teplotu nesrazí ani Paralen a poleze ke 40°C, nebojte se sjet na pohotovost. Jinak by měla teplota do tří dnů odeznít. Teď je stále období chřipek a silných nachlazení.

doplněno 25.03.15 20:06:

Valetol je oproti Paralenu asi pětkrát méně účinný... je spíš na bolest.

Ohodnoceno: 1x

Od: lola*
Datum: 25.03.15 18:08
Děkuji, no a k tomu valetolu, je u něho napsané že snižuje horečku
Datum: 25.03.15 19:54

No, Valetol obsahuje i paracetamol a tedy i trochu může teplotu snižovat. Ale tableta Valetolu jako 1/4 tablety Paralenu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.