Životní pojištění

Od: Datum: 07.04.15 10:05 odpovědí: 3 změna: 07.04.15 12:44

Zdravím, od jaké pojišťovny byste mi doporučili životní pojištění? Pro případ úmrtí a invalidity? Samozřejmě pokud bude cenově výhodné, tím lépe. děkuji

doplněno 07.04.15 10:48:

Jedná se životní pojištění k hypotéce u KB.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 07.04.15 10:18

Životní pojištění je pro zajištění rodiny... takže musíte počítat právě s tímto faktem. Dnes nemá smysl hledat životní pojišťovnu s dobrým %, hledejte pojišťovnu, která za 10 let nezkrachuje.

Já mám pojištění u ČP (vlastní snad už Generalli) a u AXA. Jen a čistě na úmrtní, invaliditu a úraz s trvalými následky.

Výhodné je, když zemřete v prvních dvou letech - nemusíte tolik naspořit a pozůstalí dostanou plnou částku... Ale pozor na výluky sebevraždy.

doplněno 07.04.15 12:45:

Pojištění k hypo - AXA - pojištění jednoho/dvou ručitelů s "klesající jistinou" - jedná se o pojištění na částku hypotéky, která v případě úmrtí v plné části uhradí aktuální dluh-předčasně ukončí hypo.

V případě délky splácení delší než do vašich 60ti let lze odepisovat z daní!

V rámci pojištění i tr. následky a zproštění od placení invalidita.

na milion hypo a dva dospělé počítejte cca 1200-1500,-Měsíčně - záleží na věku pojištěného!

doplněno 07.04.15 12:46:

* částky v případě hypo na 30 let při věku cca 30 let na částku 1 milion - alespoň takový nástřel...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.04.15 10:29

Takhle radit přece nejde, když jste neřekl žádné potřebné údaje. Proč životko? Jaké riziko tím chcete pokrýt? Jak vysoké by krytí mělo být? (což samozřejmě souvisí s předchozí otázkou) Máte už nějaké bankovné produkty? (banky svým klientům za některých okolností dovedou nabídnout výhodnější podmínky..).

Možná promyslete, jestli opravdu potřebujete životko a jestli náhodou nějaký jiný produkt nebude sloužit lépe...

Datum: 07.04.15 12:44

nechcete se raději zeptat rovnou v bance? Buďte si jistý, že k hypotéce nějakou pojistku budete potřebovat a banky mají s pojišťovnami svoje vlastní smlouvy. Pak možná dostanete i lepší podmínky.

To co potřebujete, nemusí být zrovna životní pojistka. Možná by vám stačila pojistka proti neschopnosti splácet. Ta se hodí v případě úrazu nebo nějaké dlouhodobé nemoci nebo problému v zaměstnání.

Já mám životní pojistku u NN. Ta se mi pořád zdá nejlepší.

No a proto, že jsem si nedávno potřetí v životě vzal hypotéku, pak jsem si zařídil i hypoteční pojistku, právě proti neschopnosti splácet. Hypotéku mám u ČS a pojistku normálně u České Pojišťovny, tak jak mi ji ve spořitelně nabídli. Taky jsme podrobně studovali podmínky různých pojišťoven, ale jak jsme zjistili, rozdíly mezi nimi nemají až tak zásadní vliv. Něco je lepší tam, něco jinde a výsledek nakonec vychází přibližně fifty fifty.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.