Komunikace - jak rozmluvit protějšek?

Od: Datum: 25.03.15 09:06 odpovědí: 3 změna: 25.03.15 11:32

Ahoj,

když jste s někým mluvili, určitě se vám občas stane, že prostě najednou dostanete potřebu se tomu člověku vyzpovídat, častěji se to stává u lidí které znáte, ale může se to stát i u člověka kterého znáte chvíli, ale víte, že ten člověk má s vámi něco společného, společné téma, koníček, zálibu, a nebo cítíte, že vám prostě rozumí a zajímáte ho. Takovému člověku často řekneme spoustu věcí, které jsme třeba neřekli lidem, které známe o dost déle. Zároveň si k takovému člověku vytvoříme dost zvláštní vztah, jako bychom pro něj měli slabost.

Má otázka zní: zkoušeli jste někdy tento stav u protějšku uměle vyvolat? Např. dobře položenými otázkami? Zkoušel jsem to, ale je hodně těžké se trefit do tématu, o kterém se dá tak rozpovídat a které dotyčného/dotyčnou velice zajímá a hodně o něm ví - zvlášť když ten protějšek znáte chvíli.

Díky moc ! :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 25.03.15 09:14
avatar

Dobrý den, snad jsem Vás pochopil správně - musíte u druhé strany vyvolat dojem, že máte schopnost empatie, naslouchání, pochopení a tolerance. Pak se (snad) rozmluví a začne se více svěřovat i ta druhá strana. Ovšem, lepší je, když tomu tak skutečně u Vás je a není to jen přetvářka. A pozor na introverty - tam je to obtížnější. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.15 09:36
avatar

Nezkoušela jsem to a nikdy to zkoušet nebudu.

Více si cením spontánního jednání a důvěry.

Jestli mohu poradit, nezkoušejte to ani Vy.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.03.15 11:32
avatar

To, na co se ptáte, to je hodně nebezpečné. Sdílnost znamená důvěru, přátelství. A jestliže takový "svěřovací" vztah nemá pevný základ v dlouhodobém přátelství, stane se to, že sám řeknete něco, za co se stydíte a pak se tomu člověku budete vyhýbat a nebojím se říci, nenávidět ho. Jen proto, že on bude vědět. Bude vědět, že jak se chováte, to je jen maska, přetvářka, ale opravdovost, skutečnost, je úplně někde jinde. ;) Proto se dovedeme svěřit naprosto cizímu člověku, protože víme, věříme, že už ho nikdy nepotkáme.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.