Zneužívání soc. dávek

Od: Datum: 25.03.15 08:09 odpovědí: 4 změna: 25.03.15 12:32

Máte někdo zkušenost, resp. víte o nějakém příkladu, kdy jsou zneužívány sociální dávky?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 25.03.15 08:42
avatar

Dobrý den, ano, vcelku je rozšířené a známé, že matky samoživitelky pobírají tento soc.

příspěvek od státu, ale žijí v domácnosti normálně s druhem, který má příjem a tvoří tak normální finančně zajištěnou rodinu. Ale, pro úřad tam jiný živitel v domácnosti nefiguruje, protože tam jako není. Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.03.15 09:08

Stačí se porozhlédnout - neprovdané maminky žijící s druhem pobírají dávky jako samoživitelky, invalidní důchodci pracují na plný úvazek, příspěvek na péči o ještě čipernou babičku či dědu, a o příspěvku na bydlení radši nemluvit. Samosebou to neplatí paušálně, na druhou stranu lidé opravdu potřební soc.dávky nedostanou.

Než jsem dopsala, je tu ben :)a totéž.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.03.15 11:39
avatar

Poslední zneužívání co jsem zaznamenala je, že ten kdo bere příspěvek na péči a skončí na měsíc v nemocnici, nenahlásí (ač má povinnost nahlásit), systém není propojen a tak pokud ho někdo neudá, úředníci to nezjistí. Zaměstnávání lidí s plným ID vidím jako nesmyslné, jsem-li nemocná beru důchod a nepracuji. Průkaz mimořádných výhod (ztp) zneužívají zdraví aby si na něj koupili slevněné lístky do divadla, plavenky (on to totiž nikdo nekontroluje), vzpomenu i to, že značka invalida v autě platí jen pokud je tam fyzicky přítomen. Jak zneužívá dávky jedna skupina obvatel raděj vynechám zcela, to by bylo na dvě A4.

doplněno 25.03.15 12:53:

Když jsem žádala o příspěvek na zvláštní pomůcku (auto) poctivě jsem ofotila z katastru listy vlastníka svoje i manžela, úřednice říkala, že s tímto se ještě nesetkala. Oni totiž co jde snadno, dělají složitě, vypisujete kolonky co vlastníte, lžete jako když tiskne jelikož to nikdo nekontroluje. Patrně by stačila malá změna v zákoně, povinnost přiznat a sankce, nějaká kontrola. Třeba konkrétně příspěvek na péči, lze přece snadno doložit k čemu byl využitý, pokud je někdo blízský pečující osoba člověka co má v papírech, že potřebuje péči 24h nemůže ten pečující chodit denně do práce a pokud chodí, musí na tu dobu platit jinou osobu.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pb®
Datum: 25.03.15 12:32

Mám v rodině vlastně hned dva zneužívatele. Sestra jakožto samoživitelka na mateřské pobírá příspěvek na státní byt, v kterém téměř rok nebydlí a bydlí u svého nového partnera.

Babička partnera pobírá příspěvek na péči ve výště 4000Kč, ovšem žádnou péči si z něj nehradí, za to za Sportku utratí měsíčně 1600 a za zásilkové obchody dalších něvím kolik tisíc.

Ale on si stát za to může sám, protože je mu to jedno a pobírače nekontroluje. Jak to, že dá příspěvek na bydlení a nezajímá ho majetek toho člověka, jen příjmy? Tak proč by se člověk nepřiživil, když je stát tak štědrý ( a blbý).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.