Malba na stěn- olejovky

Od: Datum: 24.03.15 21:27 odpovědí: 6 změna: 25.03.15 11:27

dobrý den, otec by mi chtěl namalovat nějaký obrázek na stěnu,k můžete mi prosím poradit, jakýma barvame, jestli to mohou býti olejovky a jaký podklad by měl být...čím to pak ´´nalakovat´´ aby to bylo chráněno před prachemfilm děkuji za rady P.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.03.15 21:35

pokud olejovkama, tak pak uz netreba "lakovat", spis vyresit podklad, aby se to nesloupalo casem... obrazek na stenu je hodne obsirny pojem, ja si jako prvni predstavim poctivou olejomalbu a to by stalo za to, starou malbu seskrabat a udelat pripadne novou vrstvu stukove omitky, ktera by mohla po prvni vymalbe stetcem primalexem s penetraci nahrazovat platno... ale pokud jde o nejaky normalni obrazek, tak je to uplne jedno

doplněno 24.03.15 21:54:

napenetrovat stuk nebo sterku ano... sadrova sterka je hladka, stuk ma strukturu, to uz je na vas

Ohodnoceno: 0x

Od: dfdfdd
Datum: 24.03.15 21:48

podklad bude zbroušená sádrová finální sterka pro sadrokartonáře...Měl bych ji napenetrovat?.

zeď je ohozená...tedka resím zdali to štukovat či tu sadrovou sterku...bude to obrazek pres celou stenu... děkuju za rady

Datum: 24.03.15 21:38

Může použít akrylové barvy(jsou v tubách jak tempery)Tempery by taky šly,ale akrylové lépe drží,líp se s nima maluje.Hlavně si to lehce překreslit tužkou na zeď a potom na ostro barvou.Aby se to potom nerozmazalo atd.tak postačí postříkat lakem na vlasy.Klidně i více vrstev,ale vždy jemně a nechat zaschnout a potom další vrstvu.

Datum: 24.03.15 22:51

No tak já maluji obrazy olejem ,,ale na zeď ať si snad přilepí našepsované plátno a může malovat.Ale neumím si to představit.Ale znám člověka,který tohle maluje,ale to nevydrží ta malbaAť namaluje obraz na velký sololit ,,natře ho Latexem a může tvořit.Pak Knížák to tak má ...

Datum: 25.03.15 08:18

Já jsem takhle pomalovala několik školek. Malovala jsem na čistou, vymalovanou stěnu. Do skleniček a mističek a hrníčků jsem si kápla Primalex a dobarvila vodovkami v tubě. Barvu jsem nechala hustější, než jakou se líčí. Ploché štětce mi přišly nejlepší. Nelakovala jsem nikdy ničím. Když už jsem byla snad 7 let v důchodu, nakoukla jsem do školky a tam, už po druhém malování, nad dlouhým překladem ze třídy do herny, si vykračovaly moje kačenky.

doplněno 25.03.15 10:43:

Ty barvy, kterými jsem bílý Primalex barvila, byly tempery. :-D

doplněno 25.03.15 16:16:

Olejovky vůbec ne! Stěna se napije oleje a při dalším malování neudrží malbu. Budete mít na zdi flek napořád, když vsákne až do cihly nebo panelu.

Datum: 25.03.15 11:27

Dcera malovala pokojík, podklad je obyčejný Primalex a jinak použila barvy Het, hezké je to už pátý rok.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.