Jak se přestat hádat s nejlepší kamarádkou?

Od: Datum: 24.03.15 20:54 odpovědí: 5 změna: 25.03.15 07:53
Ahoj, chtěla bych nějakou radu.
Mám nejlepší kamarádku, se kterou se znám už tak 7 let. Je super, mám ji moc ráda a neumím si bez ní život představit. Jsme si hodnĕ blízké, zkrátka se z ní stala skoro moje sestra. Problém je v tom, že se často hádáme. Vĕtšinou to jsou prkotiny, ale i přesto se kvůli tomu doķážem pěkně rafnout. Už mě to nebaví a vím, že ji to taky štve. Ale když my si nejspíš nekokážem pomoct. Potřebovala bych nĕjakou radu, jak se toho zbavit. Děkuji předem za odpovĕď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.03.15 21:00

Snažte se obě vyhýbat konfliktům. Když se schyluje k hádce, obraťte list a začněte se bavit o něčem jiném. Nebo prostě řekněte jako první - nechme toho, zbytečně bychom se zase pohádaly a pak by nás to mrzelo. Je dobré, že si uvědomujete, že se hádáte o prkotinách. Tak to berte trošku s nadhledem a lépe se ovládejte. Neznepříjemňujte si přátelství na kterém si obě tolik zakládáte.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 24.03.15 22:18

Naučit se ovládat.

To se bude v životě ještě mockrát hodit ...

Ohodnoceno: 0x

Od: ben®
Datum: 24.03.15 22:40

Dobrý den, já na to mám trochu jiný názor. Jste mladé a učíte se komunikovat a tříbíte si názory - a k tomu hádky patří. Píšete, že jste jako sestry a jak známo, tak hádky mezi sourozenci jsou časté (a přesto se mají rádi). Takže, ubrat můžete, ale ponechte si ten vlastní názor a můžete i nesouhlasit s jiným názorem a oponovat. Zdravím!

doplněno 25.03.15 08:02:

Ano, ta tolerance, naslouchání a empatie jsou také důležité - ale, mělo by to být oboustranné a vyvážené. Pouze ustupovat jinému názoru a podřizovat se kamarádce není dobré. Za pevným názorem je třeba si stát a třeba se i pohádat. Také není ostuda se případně i omluvit a chybu přiznat.

Datum: 25.03.15 01:52

No ona je hádka a hádka. Nepříjemné je, když se jeden snaží za každou cenu prosadit jen svůj názor a není přístupný argumentům, to je pak lepší opravdu přejít na jiné téma. To má výhodu, že se jednak zamezí opravdové hádce, která by mohla někoho zranit, ale také to poskytne čas, aby si to člověk v hlavě přerovnal a třeba zjistil, že věci jsou možná trochu jinak, než si myslel. Rozhodně se vyplatí trochu se zamyslet nad argumenty druhého, zda na nich něco není. Chce to trochu taktu i taktiky, a čím déle toho člověka znáte, tím lépe se s ním pak diskutuje , no a samozřejmě si tříbíte názory, takže se ve skutečnosti vlastně přestanete vážněji hádat.

Datum: 25.03.15 07:53

Já si myslím, že se ani jedna, nesnažíte dívat očima té druhé. Poslouchat, co říká ta druhá a podívat se z jejího pohledu. ;) Představ si, že sedíte v hodně zšeřelé místnosti, každá v jednom koutě. Obě jste přesvědčené, že vidíte všechno. Ne, nevidíte! Ta druhá vidí něco úplně jiného a snaží se to té druhé říci. Ale ta nechce, protože je jí naprosto jasné, co vidí ona. Navíc, chce tu první přesvědčit o tom co je v jejim zorném poli a vůbec neposlouchá. Přesně tak to je, proto se hádáte. Snažíte se, jedna druhou, přesvědčit o tom, co vidíte ze svéhou kouta. :-D

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.