Kdy přijdou výsledky krve po polic. kontrole?

Od: Datum: 07.04.15 08:43 odpovědí: 2 změna: 10.04.15 20:20

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda nemáte někdo osobní zkušenost..

Před týdnem si přítel vzal extázi. Není žádný pravidelný uživatel, bylo to výjimečně, i když to v tomto případě nehraje moc roli. To jen prostě na úvod. Čili bylo to před týdnem a včera řídil a kontrolovali ho policisté. Udělali mu kontrolní test ze slin a obejvily se tam amfetaminy, metamfetaminy (což je tedy ta extáze) a taky THC (marihuana, tu ale přítel neměl tak půl roku minimálně). Odvezli ho do nemocnice, kde se udělal test z moči a tam už nebylo THC, ale jen ta extáze. Čili šel na odběr krve. Na místě mu zadrželi ŘP a řekli mu, že pokud by byla krev negativní, přijde mu dopisem výsledek domů a pak by si pro ŘP šel. Pokud tam něco bude, proběhne řízení na úřadě nebo se zahájí trestní řízení.

Trestní řízení nepadá v úvahu, protože vzhledem k tomu, že si ji vzal před týdnem, rozhodně se nebude jednat o řízení pod vlivem jako takovým, jako kdyby si ji vzal hodinu před řízením.

No a teď záleží na tom, co tam bude. Na internetu jsem našla, že v moči a slinách lze extázi detekovat až tři týdny po užití, záleží hodně na složení. No a v krvi 1-3 dny, to uvádí v podstatě všechny zdroje. A jediný ten krevní test je relevantní. Takže i kdyby se tělo špatně srovnávalo s látkami tohoto typu, pořád má dost náskok nad ty 3 dny. Takže dle mého by měl být test negativní nebo by se minimálně měl vejít do povoleného limitu.

No a můj dotaz zní - za jak dlouho se asi dozví výsledky? Protože co jsem se dočetla, tak bylo někde uvedeno i několik týdnů či měsíců a to mi přijde strašné. Čekat třeba tři měsíce než se dozví negativní výsledek? Jasně, on si to zavinil sám, ale dočetla jsem se, že až překvapivě často jsou testy z moči nebo slin falešně pozitivní. Takže to tito chudáci, co si třeba v životě žádnou drogu nevzali, čekají třeba týdny se zabaveným ŘP? To je fakt peklo...

Předem díky za odpověď, pokud jste toto někdy řešili nebo třeba vaši známí. Nepište zkušenosti z internetu, hledat umím. Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.04.15 19:17
No rozbory z toxikologie jsou do několika hodin, obvykle do 1-2 dnů. Nevím, proč by měl čekat tak dlouho.
I kdyby byl výsledek v krvi negativní, bude muset podstoupit řízení na magistrátu o navrácení řidičského průkazu. Negativní krevní testy slouží jako důkaz. On je teď vinen, musí prokázat nevinu.v
Nicméně jak jste správně uvedla, testy mohou byt pozitivní i po více dnech, kdy člověk už jistě není pod vlivem.
Proto si má člověk sám od sebe zajít ještě na lékařské vyšetření, kde ho lékař vyšetří klinicky a (ne)prokáže vliv drog. To je aspoň nějaký důkaz proti pozitivním krevním testům.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.04.15 20:20
Všichni jsou nevinní!.:) Než přijdou výsledky, trvá to zhruba pět dní.. Z krve to je přesnější.
Spíš chudáci ostatní co tyhle fetky ohrozí!..
Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.