Úhrada pokuty a reklamace

Od: Datum: 23.03.15 12:47 odpovědí: 5 změna: 24.03.15 14:55

Zdravím, potřebuji poradit. Dostal jsem neprávem pokutu za jízdy v autobuse. ( nestihl jsem vystoupit a šel řidiči, aby mě otevřel přední dveře a ve výstupu mě zabránila revizorka, která do autobusu nastupovala)

Dostal jsem domů platební výměr s datem splatnosti do 8 dnů, jinak věc prý může být předána soudu. Pokud prý nesouhlasím, musím podat písemnou reklamaci. To jsem obratem učinil a vše jim tam zaslal, včetně kopie jízdenek, že v dané stanici vždy vystupuji atd.

Musím pokutu platit do 8 dnů nebo počkat na vyřízení reklamace? Jde o poměrně dost peněz 1 500 Kč.

V dopise jsem žádal o prodloužení splatnosti, ale nevím zda to nakonec přijmou.Pokud by na mě šel exekutor, dostanu to nějak vědět ještě předem? (předexekuční dopis, poslední výzva apod)

Moc díky ta radu

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.03.15 18:24

Domnívám se, že pokuta byla uložena správně je jedno zda jste stihl nebo nestihl vystoupit, prokazatelně jste autobusem jel a jízdenku neměl. Podle mne nemá cenu řešit reklamaci, bude vyhodnocena jako neoprávněná.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.03.15 18:33

Jak mohl jet když chtěl vystoupit a zrovna nastupovala revizorka? Jakože za jízdy?

Od: buss®
Datum: 24.03.15 09:13

Zda to bylo neprávem rozhodne ten kdo tu reklamaci řeší. A tam nebylo poučení co s tím, odvolání...prý ...? Zajděte na firmu a prostudujte si spis. Načtěte přepravní podmínky, argumetovat že jsem pokutován neprávem je k ničemu.

Od: asd1
Datum: 24.03.15 13:27

Jakou jsi měl jízdenku? Pokud žádnou, tak to rovnou zaplať, ušetříš si úřadování...

Datum: 24.03.15 14:53

Jízdenku jsem měl do stanice Praha, Dědiny, kde zrovna nastoupila revizorka. Lidi vystupovali zadními dveřmi a řidič mi je před nosem zavřel. Tak jsem šel k předním dveřím, kde nastoupila revizorka a vyhlásila přepravní kontrola. Už nedovolila řidiči mě pustit ven, ačkoliv spoj stál ještě ve stanici a neodjel.

Přišel mě platební výměr s tím, že mám zaplatit pokutu do 8 dnů od doručení tohoto výměru. Výměr přišel obyčejnou poštou. Tam mě hrozí, že pokud nezaplatím do 8 dnů, tak věc můžou předat soudu.

Dále tam píšou o reklamci, že musí být pouze písemná. To jsem také učinil.

Platbu jsem neposlal. Jde mi o to, zda to mohou předat soudu, exekutorovi, ačkoliv jsem podal reklamaci? Bývá zasílána nějaká předexekuční výzva? Odkládá se reklamací termín splatnosti?

Díky

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.