Práce přes personální agenturu

Od: Datum: 23.03.15 08:57 odpovědí: 5 změna: 25.03.15 15:38

Zdravím, máte někdo zkušenosti s hledání přes personální agenturu? Jaká je pravděpodobnost, že vám něco najdou? Jsem z Brna a přemyšlím o využítí této možnosti. Děkuji za reakce!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: fram
Datum: 23.03.15 09:22

Je to asi stejná praděpodobnost, jako bez agentury. Některé jsou teoreticky specializované na určité profese, takže vybrat tu správnou. Fungují mj. na tom, že si nzaměstnaní platí rekvalifikaci, jen "ty nejlepší" vybrou do nějaké firmy. Některé p. ag. už moc parazitující jsou výhledově už zrušitelné - podle jednání vlády. Jen soukromý názor: Za totáče bylo tzv. kádrové oddělění, nástupcem jsou právě p.ag. Za totáče bylo kriterium (velké) členství v tehdejší jediné straně, nyní je to věk a pohlaví. Obé stejný princip.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fex
Datum: 23.03.15 09:39

Pokud nemůžeš najít práci sám, tak proč ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.03.15 17:12

Ahoj. Všechno má své ale. Služby Agentur jsou nejvíce výhodné pro zaměstnavatele, kteří si u nich objednávají levnou pracovní sílu. Hlavně rychle odvolatelnou sílu. Dnes tě potřebují, klidně i několik dnů či týdnů, ale pak třeba ,, zítra už nechoďte.,, . Firma to má bez vyplácení odchodného a vůbec, bez jakýchkoliv potíží. Nejlepší je, se stát kmenovým zaměstnancem. Je to výhodnější i po finanční stránce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fuu
Datum: 25.03.15 15:27

Hlavně si u mnoha agentur menší velikosti dávej pozor,co podepisuješ,protože je to někdy na hraně zákona a vydírání.Je to tam třeba i velice nenápadně formulováno ve smlouvě.Takže velice důkladně vše pročíst před podepsáním smlouvy.Hodně agentur vlastní zmetci,kteří parazitují na lidech a ti musí makat za pár korun třeba od nevidím do nevidím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.15 15:38
avatar

Dělala jsem u Japonců pod agenturou 5 měsíců. Oproti kmenovým zaměstnancům samé nevýhody. Menší plat, žádné ohodnocení, holý základ. Když nebyla práce, přijeli jsme tam a poslali nás domů. Jela jsem 20 km zbytečně. U některých agentur to bylo ještě horší: příštích 14 dní vás nepotřebujeme, pak se když tak ozveme. Lidé se báli shánět něco jiného, co kdyby se ti původní ozvali.

Kmenoví zaměstnanci oběd za 13 kč /firma jim ho dotovala/, agenturníci, pokud ho chtěli, tak za něj dali 65 Kč. Velký rozdíl. Raději jsem si nosila chleby s sebou, než tolik utratit za jídlo.

21. prosince nám řekli, že s námi končí, a´t jdeme na pracák a 6. ledna se jim ozveme, že nás zase vezmou.*ee*Prostě aby nám nemuseli nic platit.

Vydržela jsem to těch 5 měsíců jen proto, že mi bylo slíbeno, že jak to půjde, přijmou mě mezi kmenové. Což se za těch 5 měsíců povedlo.

Agentura není to pravé ořechové, ale v nouzi lepší, než drátem do oka. Nastálo ne, na čas se to nechá vydržet, pokud je naděje na vylepšení. Jestliže jiná práce v okolí není, klidně to zkuste. Okoukněte tu práci a pokud se Vám to bude líbit, snažte se dělat dobře a rychle, abyste se dostal mezi kmenové. Tam už je to přece jen o něco lepší. /výhody i finance/ Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.