Mohu si platit soc.pojištění při ÚP?

Od: Datum: 22.03.15 13:06 odpovědí: 11 změna: 24.03.15 10:16

Jsem vedena na úř. Práce, mohu si platit soc. Pojiš. , kolik a kde? Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.03.15 13:08

A jaký by to mělo smysl?

Ohodnoceno: 0x

Od: elza
Datum: 22.03.15 13:28

aby se mi počítal důchod,mám strach,že nestihnu odpr.roky a co potom?Můžu i dodatečně doplat.roky?

Datum: 22.03.15 15:14

http://portal.gov.cz/portal/o…tuace/191/192/4499.html#obsah

tady si můžete také něco přečíst

Ohodnoceno: 2x

Datum: 22.03.15 19:18

Sociální pojištění si hradit nemůžete,

ale můžete se přihlásit k dobrovolnému důchodovému pojištění,

jež od ledna 2015 činí 1.863 Kč měsíčně.

Připomínám, že doba, po kterou máte nárok na podporu,

se Vám započítává do odpracovaných let

(do tzv. vyloučených dob).

Ohodnoceno: 3x

Datum: 22.03.15 19:33

nepobírám podporu

Datum: 22.03.15 19:42
Ano, během doby evidence na up si lze hradit důchodové pojištění libovolne dlouho ze svého čili se přihlásíte k dobrovolne platbě na OSSZ. Už jste priblizne vyčerpala 1rok na up bez podpor? Pro důchodové účely do 55 let se započítává max.1 rok na up bez podpor. Jen doplním jako OBZP je možnost dobrovolné platby maximálně 15 let. Pokud máte možnost rekvalifikace, využijte tuto možnost. Doba během pobírání podpor v nezaměstnanosti/při rekvalifikaci se započítává na důchod - viz příspěvek paní inez výše.
doplněno 22.03.15 19:47: Jej...paní ivzez, ne inez o:( mobilní překlik

Datum: 22.03.15 19:55

vyčerpala jsem rozhodně víc neř rok na ůp bez podpory

Datum: 22.03.15 20:37

Od data podání přihlášky k dobrovolnému důchodovému pojištění si můžete doplatit až jeden

rok zpětně, tzn., že by se Vám do odpracovaných let započetla téměř celá doba evidence na ÚP.

Dobrovolné důchodové pojištění v roce 2014 činilo 1.817 Kč měsíčně.

Ale napřed si zkontrolujte, kolik času přesně jste na ÚP evidována. I z doby bez pobírání podpory se část započítává do odpracovaných let. Celkem jde o maximálně tři roky bez podpory, z toho jeden rok v době do 55 let věku uchazeče a dva roky nad 55 let věku.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 23.03.15 13:11

Děkuji za odpověd,to jsem potřebovala vědět,znamená to tedy,že ,např.když jsem za život byla 7let na ÚP,počítají se mi 3,pokud si doplatím rok-kdykoli,počítá se mi víc let?A jak je to s nemocenskou-při zaměstnání.díky

Datum: 24.03.15 03:06

Těch sedm let bylo souvisle nebo postupně?

Z každé registrace na ÚP se započte celá doba, po kterou jste brala podporu v nezaměstnanosti nebo při rekvalifikaci. Dále se z evidence do 55 let z dob bez podpory započte jeden rok a nad 55 let dva roky.

Důchodové pojištění lze zpětně doplatit od data podání přihlášky k dobrovolnému důchodovému pojištění. Přihlásíte-li k pojištění od prvního dubna 2015, budete moci zpětně doplatit dobu od 1. dubna 2014 do 31. března 2015.

Doba nemoci v době trvání zaměstnání se započítává do odpracovaných let. Stejně jako v případě ÚP by šlo o dobu vyloučenou, takže se "nerozmělní" příjmy. Zjednodušeně (není to úplně přesné) řečeno se vyloučené doby považují za dobu důchodového pojištění, ale nesníží Vám důchod.

Datum: 24.03.15 10:16

Sedm let bylo postupně,-stále se započte jen rok?dík

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.