Cholesterol, srdce. Jaké jsou testy?

Od: Datum: 21.03.15 16:53 odpovědí: 5 změna: 22.03.15 10:40

Dobrý den, mám 27 let, slabší postava. Nikdy jsem nesportoval ani nijak se nepřejídal či nejedl něco vyloženě nezdravého. Posledích asi pět let mě znepokojuje, píchání na srdci. Stává se to jenom někdy, ale vyhýbám se jakékoliv fyzicky náročné práci, jelikož nemám ani moc energie. A jsem rychle odrovnaný. Pracuji za stolem, takže pracovně mě to neomezuje.

Před pár dny se ke mě dostal leták, na kterém bylo ilustrováno srdce s těmi kanálky do kterých pumpuje krev. Bylo tam znázorněno nezanešený stav, a stav zanešený zřejmě cholesterolem.

Existuje nějaký test, na kterém by mě mohli vyšetřit jestli nemám ty kanálky zanešené?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.03.15 17:01

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, jestli jste nějak nemocen na srdce...? Tady jde o to, že srdce se posiluje fyzickou činností. Proč myslíte, že jsou např. lázně pro srdcaře (nemocné na srdce) v kopcích? Aby si to srdce při procházkách posilovali. Jestliže jen sedíte za stolem a jinak se moc nehýbáte, tak vám srdce slábne a slábne a slábne...a slábnete pak i vy sám a jste nevýkonný. Jestliže nejste nijak nemocný a máte strach z fyzicky náročné práce, budete za chvíli jak věchýtek. A na test ohledně cholesterolu si zajděte k obvodnímu lékaři. Vezme vám krev a zjistí, jak jste na tom se svým cholesterolem.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.03.15 18:53

Cholesterol vám obvoďák zjistí z odběru krve. Ale, když se málo pohybujete, máte oslabené drobné svalstvo zad, které nedrží správně páteř. Když v páteři dojde k drobnému posunu ploténky, ta přiskřípne nerv, který jde k srdci. Z toho to píchání, bolest, strach z nadechnutí. Je potřeba se pohnout a přimět ploténku, aby se vrátila na své místo. ;)

Např.:http://www.stream.cz/uservide…ske-krysy-mezilopatkove-svaly Net je plný návodů, jak cvičit pro uvolnění páteře.

doplněno 21.03.15 18:55:

Ikdybyste měl jakékoliv kanálky zanešené, neexistuje způsob, jak je vyčistit. Pouze a jen mechanicky *modla*

Ohodnoceno: 0x

Od: pb®
Datum: 21.03.15 23:33
Test na cholesterol se dělá při preventivní prohlídce u praktického lékaře. Na preventivní prohlídku byste měl jít jednou za dva roky. Tím, že nebudete nic dělat, si moc nepomůžete, naopak si jen škodíte. Přiměřené sportování ještě nikomu neuškodilo. Moje známá by ten váš stav popsala jako umřel ve 30ti, pohřben v 60ti.

Od: ghjdtzjrz
Datum: 22.03.15 00:44

Vzhledem k tomu, že neprovozujete žádnou fyzickou aktivitu a sedíte celý den za stolem, je můj tip, že máte v háji záda (a to píchání máte od páteře/žeber/hrudní kosti). No a kdo by nebyl hned unavený, když nemá žádnou fyzičku? Kde byste chtěl vzít nějakou výdrž? Jít k obvoďákovi můžete, ale líp byste udělal, kdybyste si vybudoval nějakou fyzičku.

Od: bbbb
Datum: 22.03.15 10:40
Asi myslis vencite tepny ty vyzivuji srdce a az se ucpou doufej ze te najdou vcas ale nemusis se bat telo ti da vcas vedet ale nejvic mu pomuzes ty sam rozumnou zivotospravou a troskou pohybu denne.To pomuze vic nez ten nejlepsi lekar.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.