Sleva na dani pro důchodce

Od: Datum: 20.03.15 22:14 odpovědí: 4 změna: 20.03.15 22:56

Maminka je starobní důchodce, vloni zahájila živnost a letos podává poprvé daňové přiznání, vyšla jí daňová povinnost 19000 Kč. Může uplatnit slevu na dani 24840 Kč? Něco jsem slyšel, že důchodci nesmí, a snad loni proběhlo médii, že museli doplácet daně, kdo uplatnil slevu. Nevíte, jak to je?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.03.15 22:30

Dobrý den, maminka může uplatnit slevu, ale jestli nepodnikala celý rok, musí uplatnit pouze poměrnou část. Eva

Ohodnoceno: 0x
 
Od: erp
Datum: 20.03.15 22:41

V živnosti podnikala od 1.10., tedy 3 měsíce. Mám tomu rozumět tak, že může uplatnit jen 24840 / 12 * 3 = 6210 Kč?

Ona ještě současně pronajímala jeden byt a ten pronajímala celý rok, příjmy z nájmu jsme dali do kolonky § 9. Kdyby tedy jenom pronajímala, pak by asi mohla slevu na dani uplatnit celou, tj. celých 24840 Kč.

Trochu zapeklitá záležitost.

Datum: 20.03.15 22:48

A podle čeho jen poměrnou část? Ta sleva se přece uplatňuje vždy celá (tedy do výše daňové povinnosti).

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.03.15 22:56

Slevu na poplatníka si uplatnit může a to v plné výši.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.