Kdo může požádat o sponzorský dar?

Od: Datum: 20.03.15 14:19 odpovědí: 13 změna: 21.03.15 21:05

Dobrý den,

jezdím na letní tábor, kde marně hledáme nějakého sponzora. Nejde nám o peníze, pokud by se nějaký sponzor našel, stačily by nám nějaký propagační předměty, např. lízátka, létající talíře, trička a tak podobně. Celý personál tábora jsme dostali za úkol někde se poptat, popřípadě sponzora sehnat. Bohužel jezdím jako praktikantka a ještě jsem nedovršila osmnácti let. Je vůbec možné se v mých letech ptát či někam napsat email?

Děkuji za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 20.03.15 14:32

Pokud dostanu takový e-mail - nereaguji. Osobní dotaz na rodiče dětiček, kteří na tábor pojedou je maximální výhra. I ti rodiče mají kamarády, známe atd., kteří mohou i propagační materiál nabídnout a nebo finance. Takže osobně oslovit rodiče. Tak to vidím já. Když je osolovíte osobně, nebude poznat, že nemáte 18. Dáte jim kontakt a vedoucího tábora.

Ohodnoceno: 0x

Od: adla
Datum: 20.03.15 14:40

Dobře, děkuji.Takže pokud bych chtěla i tak napsat nějaké firmě, mám to raději předat rovnou vedoucím.

Od: buss®
Datum: 20.03.15 14:56

Žádat, psát firmám klidně můžeš, s věkem to nesouvisí. Jen kdyby sponzor chtěl nějaké potvrzení, popř. odečet z daní tak pak úřaduje šéf.

Datum: 20.03.15 14:59

Je mi jasné, že napsat klidně můžu. Maximálně mě odmítnout. Ale pokud jim budu psát, musím se podepsat a napsat, že vystupuji právě za tento tábor, to můžu?

Od: lego®
Datum: 20.03.15 17:59

Presne.
Napis jim kdo jsi a pro koho ma dar byt. At se klidne podivaj na mozneho adresata daru, hlavne jednat otevrene a nemlzit. Pripadne smlouvy a finance at resi s urcenym zastupcem adresata daru.

Od: dam®
Datum: 20.03.15 18:44

ProsímTě, žádat můžeš kdekoliv o cokoliv, zřejmě účinek bude nulový. Když osobně probereš s nějakým majitelem firmy oč Ti vlastně jde, na 70% podpoří Vaší aktivitu (pokud to není jen tahání peněz) ,ale věz - v systému jenž se všeobecně eticky má podporovat to takhle nefunguhe. Když dokážeš, že se jedná třeba jen o letní tábor a banda která pořádá tyto akce tohle nedělá pro vlastní zisk, ale hlavně pro všeobecné dobro - máte vyhráno. Jinak, poslední roky se o tábořiště dělíme a nebýt jednoho rodiče, který dětem platí sponzoruje 2 autobusy tam zpět, a z nás starších si většina si bere dovolenou na dobu tábora... je to o chtění... Spíš mě zaráží, že se snažíš a ti jenž by měli se snažit - nic neřeší, aspoň takový mám pocit.

doplněno 20.03.15 18:55:

Tábor pro dětí nepotřebuje trička a loga, pro tábor jako takový by vás mělo spíš zajímat vstupné na hrady a pod.

Datum: 20.03.15 21:11
Ano, ovšem. Ale pokud hrajete každou chvíli nějakou hru. Třrba 2x za den, pak je potřeba děti něčím odměnit. Tak třeba ty lízátka, talíře, kšiltovky.
Datum: 20.03.15 22:04

Děti na tábory jezdí a hry hrají (většinou) proto,

že je to baví, nikoliv pro odměny.

My jsme dávali odměny jen v závěru tábora za olympiádu apod.

Datum: 21.03.15 20:08

Ano, taky to tak máme. Ale pokud máte tábor o cca 100 dětech a na konci tábora soutěže, ve kterých soutěží a nakonec máme odměnit ty nejlepší v různých aktivitách a nakonec odměnit všechny jako oddíly, tak těch odměn je zapotřebí poměrně hodně.

Od: buss®
Datum: 20.03.15 18:43

Píšeš:Je vůbec možné se v mých letech ptát či někam napsat email? Takže ANO, předpokládám, že to máš od šéfa spolku, nebo co to máte schválené a pochopitelně jeho jménem a popř. i účet, ne svůj. To by jsi něco chtěla pro sebe? No proč ne. Osobně ... jdu požádat pro nás... no a co daně?Takových pochtívačů je, a někteří dostanou, ... dárky do soutěží. Co nabídneš jako protislužbu?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.03.15 06:41

Když jsem jezdila na tábor, měla jsem v záloze 2 triky:

1/ Známou paní, která dělala vedoucí v oddělení hraček a dom. potřeb ve velkém supermarketu. Ta mi v průběhu roku shraňovala různé reklamní předměty, které dostávala od dodavatelů zdarma. Byli to malí plyšáci, autíčka, omalovánky, puzzle, pexesa apod. Prostě takové drobnosti.

2/ Na táboře - v nedalekém městě jsem vymetla hračkárnu, drogetii, papírnictví, trafiku...A všude jsem chtěla, aby "vymetli šuplíky", že potřebuju hodně levných drobností na táborovou pouť. Paní v papírnictví našla plno zboží, které jí tam jen tak leželo. Dětské prstýnky, náramky, pestré záložky do knih, levné propisky, ořezávátka, gumy na gumování, ozdoby do vlasů, pohledy...A napočítala mi to opravdu velice levně, za pětistovku jsem měla velikou krabici zboží na táborovou pouť. Starší děvčata byla nadšena levnými očními stíny a rtěnkami, které jsem zase usmlouvala v drogerii. To bylo něco!

Určitě seženeš podobně. Zadarmo to v obchodě nedají, ale udělají slušnou cenu. A ještě jsou rádi, že se zbavili zboží, které jim tam dlouho leželo. Jaga.

Datum: 21.03.15 20:09

Super nápad. Určitě se někde poptáme, pokud narazíme na někoho jako vy, budeme opravdu vděční.

Děkuju moc za radu. :)

Datum: 21.03.15 21:05

Nedávno jsem navštívila jednu banku a všimla si, že na stole mají skleněný kvádr plný nafukovacích balonku s jejich logem. Požádala jsem zda bych nemohla pár dostat pro děti když se na vesnici dělá nějaká akce, dostala jsem jich přesně 56 v igelitovém sáčku. Ve společnosti EON jsem zase vyptala reflexní pásky, pravda v jedné společnosti mi dali 4 propisky a mysleli si kdoví jak se nepředali, to je zatím vše ale dívám se stále kolem sebe a nebojím se zeptat. Možná mám menší výhodu, přijíždím na invalidním vozíku a hraju to tak trochu na city.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.