Platba DPH na účet finančnímu úřadu

Od: Datum: 19.03.15 22:09 odpovědí: 1 změna: 19.03.15 22:34

Dobrý den,
podával jsem přiznání k DPH a platil daň jako neplátce DPH - identifikovaná osoba, za přijetí služby ze zahraničí.

Díval jsem se ale na web finanční správy ohledně toho, jak zaplatit zde: http://www.financnisprava.cz/…ncnimu-uradu-v-roce-2014-4628

Není mi jasné toto
"Specifický symbol - v případě zajištění daně dle zákona o DPH se do kolonky Specifický symbol uvede kmenová část DIČ příjemce zdanitelného plnění (blíže viz bod III.)."

Co tam mám uvést? Mám trošku zmatek v tom, kdo je příjemce a kdo poskytovatel atd. Zároveň toto odkazuje na "§ 109a zákona č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty, ve znění p. p."

Platí toto i pro mě jako identifikovanou osobu? Jako identifikovaná osoba se mě netýká ručení za DPH ne? Co případně dělat v případě, že jsem daň zaplatil, ale toto neuvedl?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jasa®
Datum: 19.03.15 22:34

Specifický symbol nevyplňujte, dáváte přiznání a platíte za sebe a FÚ si Vaši platbu s přiznáním dohledá podle podle VS.

V případě, že byste platil z titulu ručitele daně, vyplňujete svůj základ z DIČ nebo rodné číslo, pokud DIČ nebylo přiděleno do VS. Do SS pak navíc základ DIČ nebo rodné číslo toho, za koho platíte.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.