Ostuda-zánět dásní?

Od: Datum: 19.03.15 15:39 odpovědí: 13 změna: 20.03.15 11:02

Pěkné slulečné odpoledne, cítím se naprosto trapně ale potřebuji poradit. Je mi 19 let, od včerejška mě bolí dáseň vlevo nahoře, u 3 zubů při čištění dásně mírně krvácí. Také je trochu červenější než zbytek. Vím, že je to špatnou hygienou ale rodiče mě k čištění zubů nikdy nevedli, až ve 12 letech jsem se to učila sama pomocí internetu. Až poslední rok se to zlepšilo, a naposledy poprvé bez kazu. A teď toto *plac*Je mi hrozně trapně jít s tímhle k zubařce, když je mi terpve 19. I rodičům se to bojím říct. Je zubař nutný, nebo pomůže nějaká ústní voda, mast apod. (používám Listerine, ale na tohle asi moc nezabírá)? Děkuji za každou radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: fex
Datum: 19.03.15 15:43

Měkký kartáček, ústnní vodu Corsodyl, pokud se nebude lepšit, návštěva zubaře.

Není se za co stydět, zubaři jsou zvyklí na lecos.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 19.03.15 16:11
avatar
Nemůže to být jen aft? Jinak pokud chcete obětovat čas klidně běžte k zubaři. Není důvod se stydět. Ten corsodyl je na tohle nejlepší, ač je drahý a hnusný. Teď už se asi jmenuje jinak, ale v lékárně budou vědět.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 19.03.15 16:21

Není trapné s tím jít k zubaři. Lékaři jsou od toho, aby léčili, né se posmívali. Trapné je nemít ve 30ti zuby, protože byl člověk prase a nečistil si je. Jako první pomoc pořádně vyčistit a použít třeba Corsodyl, ten je přímo na zánět dásní. Pak se objednat na dentální hygienu, nechat si odborně vyčistit zuby, jednou dvakrát do roka návštěvu opakovat a mezi tím používat krom normálního kartáčku i ten mezizubní a jednosvazkový. Je Vám 19, jste dospělý člověk, rodičům nic hlásit nemusíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.15 16:34
avatar

Zdravím ,

za svůj stav chrupu se stydět je přece hloupost. Kaz na zubech se tvoří i lidem, kteří si zuby čistí pečlivě každý den. Kazivost zubů podporují i některé chemické složky a přídavky v potravinách a nápojích a samotné čištění tomu nezabrání. Ale k dotazu... je-li zánět od zubu pak je lepší zajít k zubnímu lékaři. Je-li to jenom zánět dásně ,pak to většinou přejde . Dobré je si koupit v lékárně na výplach kysličník nebo-li peroxid vodíku který dobře stahuje a vydezinfikuje dásně , někdy pomůže i jediný aspirin a výplach horkým bylinným čajem.

Přeji rychlé uzdravení :)

Petr Baier

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.15 16:35
avatar

Co všichni řekli, se vším souhlasím. Jestli na tom s penězi nejste nejlépe, kupte si čaj-šalvěj, buď sypaný nebo v pytlíčkách a pusu vyplachujte. Šalvěj je na tohle moc dobrá a také na zažívací potíže. Čaj doma vždycky využijete. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: icko
Datum: 19.03.15 18:33

Děkuji všem za rady. Corsodyl znám, kdysi jsme ho měli doma, když ho máma používala. Zítra se po něm kouknu. To se šajvějí jsem netušila, mám ji doma právě kvůlu střevním potížím, tak ji vyzkouším.

Opravdu mě štve, že mě do toho rodiče v dětství netlačili. Většina ze spolužáků neměli nikdy kaz, zbytek jen pár. To jenom já mám plombu v každém zubu. Ale hlavně jsem teď nemusela řešit tyto problémy. *plac*

Datum: 19.03.15 19:37

Ten zánět vůbec nemusí být důsledkem zanedbání.

Stejně tak zubní kaz.

Klidně s tím zajděte odborníkovi, ať si nezaděláte na větší problém.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.15 20:36
avatar

- co je to za blbost, že je Vám trapné jít k zubaři?! -

mně se zuby kazily už od ca 12 let, u zubaře jsem byla jako doma a zuby jsem si čistila normálně 2krát denně.

doplněno 19.03.15 20:41:

- ale do teď mám svoje zuby i když s hojnými plombami - možná i proto, že jsem s každým problémem ihned běžela k zubaři.

doplněno 19.03.15 21:43:

- jinak - s Corsodylem mám ty nejlepší zkušenosti ! - používám o,2%ní roztok, namočím do něj vatovou tyčinku na čištění uší a přidržím několik minut na bolavém místě.

A ještě lepší zkušenost jsem učinila s jodovou tinkturou - stejným způsobem použít vatovou tyčinku na čištění uší a několik minut přidržet na bolavém místě. Kúru opakovat několikrát. U tinktury pozor na popálení sliznice úst - chránit vatou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: icko
Datum: 19.03.15 20:54

Já vím, že by mi to nemělo být trapné, ale řešit tyto problémy v 19 není časté, tak proto. Zkusím tu šalvěj+Corsodyl a uvidím, jak se to bude vyvíjet. Zítra tam stejně není, takže to nechám na příští týden. Děkuji

Datum: 19.03.15 21:13
avatar

Nemáte pravdu, že je to špatnou hygienou. Ono stačí maličké poranění kartáčkem nebo kusem jídla a už to jede. Takže to není žádná ostuda, ale úplně běžná věc. I kazy jsou z velké části podmíněny geneticky, samozřejmě pokud si zuby denně neničíš sladkým apod.

Listerine je na zánět dobrý, ale jinak ne - jak jsem zde byla poučena, tak je hodně agresivní a leptá sklovinu. Nicméně na záněty, afty apod. je skvělý, osoně mnohokrát vyzkoušeno.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.03.15 22:23

Za to se nemusíš stydět. Mnohem lepší zajít k zubaři teď, nebo by se ti to mohlo třeba i zhoršit. A co se týče Listerine, nedoporučuji. Nedělá dobře. Neříkám přímo z vlastní zkušenosti, ale ze zkušeností mých známých a ani zubařka nedoporučuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.03.15 06:26
avatar

Icko, budu trošku protivná, omlouvám se. Neházej všechno na rodiče a zvláště ne tímhle způsobem. Určitě tě k umývadlu postrkovali, jen ty ses zaťala. Od určitého věku máš už sama dost rozumu, abys poznala, co je důležité, co se má nebo nemá. Teď už jsi dost velká holka na to, abys za sebe nesla zodpovědnost, nepřenášela a nesváděla ji na rodiče. Udělali to, co pokládali za důležité a ty musíš sama nacházet to, co je důležité pro tebe. Třeba každého půl roku zajít na preventivní prohlídku k zubaři. Třeba. Je docela možné, že se o zánět dásně nejedná, že je v dásni nějaká píštěl. ;) Pochopila jsi, že to nemyslím zle?

doplněno 20.03.15 16:13:

Icko ;) :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: icko
Datum: 20.03.15 11:02
K zubařce chodím na preventivní kontroly dokonce 3x ročně. Až v těch 12 jsem se začala více věnovat sobě, a co si pamatuji, tak moc nenutili. Ale chápu co chcete říct.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.