Pronájem pozemku - doba neurčitá

Od: Datum: 18.03.15 17:40 odpovědí: 2 změna: 18.03.15 18:55

Dobrý den, máme zemědělský pozemek a nájemce nám navrhl ve smlouvě buď: pronájem na dobu neurčitou s 5 letou výpovědní lhůtou nebo totéž s 10 letou výpovědní lhůtou. Prý se pozemky takto pronajímají. Co je výhodnější? Samozřejmě u té 10 leté výp. lh. nabízejí více peněz.

Pokud se podepíše smlouva na dobu neurčitou dá se po nějaké době zvýšit nájemné?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.03.15 18:47
avatar

Pozemky mám pronajaté na 5 let, pokud nechci pokračovat tak na konci pátého hospodářského roku ( myslím, že je doslovně uvedeno přesné datum a není to konec běžného roku) dám družstvu výpověď a ono už nezaseje. Pokud výpověď v termínu nedám, smlouva běží dál. Ve smlouvě mám uvedeno za kolik pronajímam 1ha, kdo platí daně, jak se cena navyšuje-inflace a td, že má družstvo právo, pokud chci prodat, být první v řadě a koupit pozemky za mnou udanou cenu v případě, že prodám družstvu nemusím dávat výpověď...U nás pokud pronajmete tak 5 let je minimum. Dáte-li si vše do smlouvy není problém nájemné zvýšit.

doplněno 18.03.15 19:10:

"Buss", nevyplatí se pole zúrodnit (vyhnojit a zbavit plevele), zaset, sklidit a odejít u nás na méně než 5 let nikdo pronájem nechce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 18.03.15 18:55

Je to na vás, také je možné navrhnout po sklizni nebo dobu kratší, tak si rozhodněte! Nebojte se!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.