Manipulace dítětem

Od: Datum: 16.03.15 21:40 odpovědí: 3 změna: 18.03.15 16:56

Dobrý den,

potřebuji poradit ohledně mě a rozvedeného manžela ve vztahu k synovi.

Jsme s manželem již 1. rok rozvedeni. Pro syna (6.let) si dochází pravidelně každé úterý a jednou za 14. dní na sobotu a neděli.

Problém je v tom že jsou ze strany otce vnutkány věci které najsou až tak obvyklé. Povídání o tom jak umře a bude si pro syna chodit jako oživlá mrtvola, pouší mu filmové horory, bitvy. Stále ho nutí k násilnostem a vede ho k zlobě k druhým. A ke všemu když je syn nemocný, tak na truc ho vezme k řece a tam se s ním v únoru cachtá a pak ho vrací že sním musím být na OČR (vše zřejmě jako schválnot ke mě) - neprokazatelně. Nyní má syn zánět středního ucha a zduřlené uzliny v krku a otec si vyžaduje i přes synův stav jeho vyzvednutí a že sním půjde házet petrady, ...!

Prosím jak se mám bránit, nevím si rady a bojím se dokud synovy nublíží, že nemouhu nic dělat.

Předem děkuji všem za rady K. V.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.03.15 21:45
avatar

Pokud je syn nemocný, stačí potvrzení od lékaře a syna otci po dobu nemoci prostě nedat. Dokud nebude zdravý, musíte přece dohlédnout na to, aby syn dodržoval léčebný režim. A otec dítěte s tím nic nenadělá. Jen pokud nebudete mít potvrzení od lékaře, že je syn skutečně nemocný, jste povinna syna ke styku s otcem připravit a vydat mu ho tak, jak určuje rozsudek.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: klaban*
Datum: 16.03.15 21:46

OMG, nezlobte se, ale žila jste s magorem. To se takto projevoval i na začátku nebo až po nějaké době? Takovému psychoatovi bych teda dítě nepůjčil (pokud je pravda, co tvrdíte). Nahlásit na sociálce a to hned. Tohle není normální a Váš bejvalej by se měl léčit.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 18.03.15 16:56
avatar

Dobrý den ,

zkuste si o tom ještě osobně pohovořit s Vaším bývalým manželem ... vklidu ,bez hádek a zvyšování hlasu. Když to "tak nějak" doposud fungovalo ,nemyslím si že by oznámení sociálce byl zrovna ideální krok... jen by se vztah mezi vámi zbytečně vyostřil a kluk by to těžce nesl . Otec by si měl hlavně uvědomit že správná výchova jeho dítěte mu přinese do budoucna určitý plus. Výsledek vaší společné výchovy dítete se pak pochopitelně ukáže v jeho dospělosti zejména pak v okamžiku ,kdy budete v důchodu. Může se stát ,že se na vás syn prostě "vykašle" když vy budete potřebovat pomoci a bude na vás zlej. Tohle by si měl každý rodič uvědomit. Trend vysokého počtu rozpadu rodin který počal pár let po té "takzvané" revoluci je toho důkazem ... vlastní děti o své rodiče nejeví zájem. Rodiče pak končí v ústavech a pečovatelských domech nebo končí naprosto osamocení v jednopokojových "kůčách".

Držím Vám a Vašemu synovi palce.

Petr Baier

kontakt: pb.consulting@mail.com

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.