Úspěch nebo v tom je něco jiného

Od: Datum: 16.03.15 21:11 odpovědí: 12 změna: 17.03.15 20:04

Nedokáži pochopit některé lidi. už mi táhne na 50 let statisticky mám tedy největší uspěchy v pracovním i osobním životě za sebou a po 20 letech v jedné nejmenované firmě pracující s kovem dostávám jako kmenový zaměstnanec 18 tis. a teď jsem ještě s velkou slávou dostal bonus 500 Kč za mé dlouholeté zásluhy ale musel jsem si dodělat inženýra. Soused má kluka takovej vejrostek udělal si vyučnák udělal firmu na krku má vyuční list možná rok- dva praxe a přehazuje prachy pomale lopatou. Dnes mě to v práci opravdu dorazilo, přijel kluk odhadem ne víc jak 25 let - novej hezkej mercedes na sobě kvádro, který byli dražší než moje auto když šel přes halu tak všem tykal s ředitelem naši firmy si plácl z pozdravem "zdar kámo" pak jen vešli do kanclu, na konci směny jsem se dozvěděl že si tam objednal zakázku za několik milionů že to byl ředitel nějaké velké firmy. Asi jsem "fosil" ale vysvětlete mi jak takový lidi můžou mít takové úspěchy?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.03.15 21:20
Velký klobouk dolů těm, co to dokázali legálně a eticky. Přál bych si věřit, že jich je alespoň polovina
Teoreticky pokud si dokáže nabrat půjčky, má dobrý plán, jak nabrat zakázky a dostat za ně zaplaceno může být bohatý velmi rychle.
Ten soused může mít pouze napujcovano. Je těžké takhle odhadnout podle toho jaký dělá dojem. Jsou i opačné případy, kdy milionáři dáte korunu.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 16.03.15 21:22

Dobrý den, možná, kdybyste šel po rodokmenu ono pětadvacetiletého ředitele velké firmy v obleku za cenu lamborghini (aha, nemáte doma lamborghini...), no to nevadí, tak v tom obleku za cenu favorita (to asi ne, viďte), ... no to je jedno, ale asi byste přišel na to, že onen mladý ředitel pochází z rodiny, co nemá vysoko do žlabu. A když jsou v rodině peníze, a to ne ledajaké peníze, tak to už se pak dělají jinak ty obchody. Dám svůj příklad. Syn chodí na vysokou školu, kde někteří jeho spolužáci mají měsíční kapesné ve výši 30 tisíc a výše a k narozeninám dostávají BMW X6. Synek je tam brán jako ten chudý nemajetný ubožáček.

Od: jjj
Datum: 16.03.15 21:25

To byl můj syn. A důvod je otec,ktrerý 25 let podniká. Když se jede domlouvat obchod,tak se nebere firemní dodávka a rifle.Jo přijel bílým tátovým BMWX6

Ohodnoceno: 0x

Od: kri
Datum: 16.03.15 21:37

U nás jezdí 3 majitelé v BMW X 6 , ale že dluží za pronájem 700 000 kč je vůbec nelechtá

Od: jjj
Datum: 16.03.15 21:39

Tak snad brzy dojedou.

Datum: 16.03.15 21:43

Asi ti neodpovím, ale já dělám 18 let v jedné nejmenované kovo firmě, kde jsem 8 let vedoucím.17 zaměstnanců a mám 20 čistého.S podivem zjišťuji, že o 10 let mladší jedinec, který jezdí v kamenolomu s bagrem má 27 čistého , takže hledat odpověď, proč má kravaťák to co má, nemá smysl...Hodně štěstí...

Datum: 17.03.15 14:25

Pokud ten kravaťák dokáže domluvit kšeft za pár milionů, tak to mimo jiné znamená i to, že několik lidí jako vy budete mít co dělat a dostanete za to těch svých 20 tisíc čistého. Pokud kšeft není, jdete na dlažbu. Tak proto má, to co má.

Od: nutt®
Datum: 17.03.15 03:06
Zdravím,
osobně si myslím že dnes je více mladých kteří se nespokojí ve fabrice za 20.000kc čistého a chtějí něco víc a nemyslím jen peníze. V první řadě je to vše o známých, rodině, kontaktech a hlavně štěstí. Mě je 24let jsem zaměstnanec beru cca 25.000kc čistého + k tomu momentálně rozjíždím vedlejší kšeft, zase náhoda kamarád v Brně má vlastní živnost a potřeboval zastoupení pro jeho firmu na druhé straně ČR tak oslovil mě a šup zatim se to rozjíždí a už z toho mám 10.000kc měsíčně navíc. S přítelkyní dokončujeme vlastní bydlení, sice se nevozim v autě za milion ale chudý taky nejsem a troufám si tvrdit že vše tohle mám jen díky tomu že jsem odmítl dělat ve fabrice když jsem dodělal školu. Když vidím moje spolužáky jak ještě bydlí u rodičů a každou chvíli si stěžují na práci nebo peníze tak je nechápu ale je fakt že cesta za tímhle vším nebyla nijak lehká.
.
Vím že zde myslíte lidi s daleko větším příjmem než je 35.000kc / měsíčně ale třeba za pár let tam také budu :-D a nebo taky ne.
.
Hezký den

Datum: 17.03.15 06:52

no jako kovoobrabec v nejake firme toho moc nevydelate, musite podnikat a to jste ve vasem veku docela prosvihl, protoze revoluce byla jedinecna moznost (ted uz je firem jak n* a trh je vicemene pokryt a dira se hleda tezko), ...bez ambici vas nikdo ani zivot neodmeni, male cile = male penize... mercedes ani bmw nemam, ale mam dum a rozhodne nejsem zadny nepoctivy *, podnikat jsem zacal ve 24 letech v roce 2003, vsechno z meho oboru jsem se naucil sam bez skoly, uz par let pro plat skoro nic nedelam (tuk tuk na drevo... kdybych delal, mam vic, ale nejsem hamizny, rad vymenim pohodli za mene penez), ale ucim se ve volnem case tvrde nove a nove veci, abych mohl vydat do par let vlastni AAA PC titul (hru)... toz tak v kostce... nicmene take nechapu, jak se da ve 20ti byt za vodou, to bych videl na rodice, rizikove podnikani, podnikani na hrane, prodej drog a nebo holt nejaky dobry napad na prvni dobrou...

Datum: 17.03.15 12:43

Inu proč by neměl. Je to otázka schopností, štěstí i odvahy jít do rizika. S dobrým nápadem se dá prorazit i dnes bez většího kapitálu, ale o to více je na tom zpočátku potřeba dřít. S kapitálem je to o něco lehčí, ale bez těch ostatních věcí to fungovat stejně nebude. Dost možná převzal firmu po rodičích. Pochopitelně může jet i v nějaké černotě.

Jak už jste sám zjistil - jako běžný zaměstnanec příliš nezbohatnete, na to byste musel skutečně v něčem vynikat a v takovém případě nepředpokládám, že byste byl schopen zůstávat takovou šílenou dobu na jednom místě. Z vlastní zkušenosti vím, že po pár letech je potřeba práci změnit, zkusit se třeba i živit sám, jinak profesně zakrníte a získáte špatné stereotypní návyky. Člověk prostě nesmí zpohodlnět a je nutno občas i zariskovat. Já vím, že je to těžké v okamžiku, když třeba máte na krku rodinu, malé děti a hypotéku, ale i tak to jde.

Datum: 17.03.15 19:11

Ahoj. Vydělávat-podnikat, lze různými způsoby. Třeba jeden můj známý, dokončil Průmku maturitou a začal se věnovat kovoobrábění. Nejdříve drobné věci pro další známé, později i samostatné drobné zakázky. Pak dostal zakázku větší a složitější, na kterou neměl strojní vybavení. Co udělal? Udělal operace, na které měl a ty další zadal jinde. Teď mu už jeho strojový park spíš stojí a on dělá takového ,,faktora,, . Bere zakázky, dává dohromady jednotlivé operace, které mu už provádí další nasmlouvaní strojaři. On s tím začíná a na konci i končí. Je ke každýmu spolupracujícímu slušný a tak se zakázky nabízí skoro samy. Vím, že mu to takhle funguje už několik let.

Od: hm®
Datum: 17.03.15 20:04

Víte, pracovat jako zaměstnanec, to nikdy nebudete mít moc. Ale "podnikatel" (o kterých píšete), to je hned jiný kafe. Dám příklad.

V naší ulici teď začali kácet stromky, celou alej berou. Mladé, zdravé, před pár lety zasazené (protože tehdy najatá firma otřesně "odbornou péčí" zlikvidovala všechno, na co šáhla, takže se sázelo). Celkem se v našem městě bude v ulicích měnit asi 550 stromů a vysadí se asi 150 dalších. Vyhrála prý nejlevnější nabídka. Víte, na kolik těch cca 700 stromků vyjde? Předpoklad je PŘES 8,5 MILIÓNU KORUN! ! Přijedou to dělat až z Ostravy (350 km cesta). Bodejť by ne, to je cena přes 10000 Kč za každý (!) stromek. Za kolik asi byly ty dražší nabídky?! Kdo je dával? No "podnikatelé"! Takhle se vydělávají peníze, ne chozením do práce. A to jsou ještě peníze malé, na české zakázkové poměry.

Takže jestli nemáte žaludek na podobné podvo obchody (občas podpořené sem tam obálkou) a jste jen zaměstnancem, nestěžujte si, že vyděláte málo. Ani slušný podnikatel nevydělá moc, takže jako normální zaměstnanec už teprv nemáte šanci.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.