Plátce DPH při kombinaci dvou živností

Od: Datum: 16.03.15 17:04 odpovědí: 6 změna: 16.03.15 20:41

Zdravím, řeším teď drobný problém se skloubením dvou aktivit na ŽL. Jedna z živností, zatím jediná provozovaná, je obratem těsně pod hranicí pro povinnost stát se plátcem DPH (nyní cca 800k). K tomuto plánuji přidat ještě jednu činnost, která je však od DPH osvobozená. Někde jsem četl, že pokud člověk provozuje pouze osvobozenou živnost, je jedno kolik si vydělá a DPH neplatí, nicméně pokud si k tomu vydělá byť jen 1 Kč živností která osvobozená není, DPH platit musí. Jinde mi zase řekli že se to nesčítá, a dokud přes 1M Kč není ta neosvobozená, tak je jedno kolik vydělám osvobozenou..

Jak to tedy je? Nebo případně kam se obrátit, existuje nějaká infolinka finančních úřadů nebo tak něco..?

Díky :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.03.15 17:16
avatar

Napadá mě jedině se obrátit na pracovnici FÚ, která vás má na starosti... určitě by toto měla ona vědět.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.03.15 17:30

Ta mi právě řekla že neví :/

Datum: 16.03.15 18:16

Ahoj. Jednou, dříve jsem taky na nich žádal informaci vážnějšího druhu a odkázala mě pracovnice úřadu na firmu, která by mě info dala za nejspíš nějaký poplatek. Prý oni nejsou poradna. Poptej se spíš informovaných účetních. Nebo na Hospodářské komoře v místě?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jasa®
Datum: 16.03.15 19:17

Dobrý den,

co vše se zahrnuje do limitu obratu 1 mil Kč pro registraci k DPH najdete v §4a zákona o DPH. Je zde uvedeno, že se zahrnují:

plnění osvobozené od daně s nárokem na odpočet daně definované v § 63 (např. dodání zboží do jiného člensk. státu)

i plnění osvobozené od daně bez nároku na odpočet daně podle § 54 až 56 (finanční, penzijní, pojišťovací činnosti, převod a nájem nemovitostí a jiných zařízení), pokud nejsou doplňkovou činností uskutečňovanou příležitostně

Z osvobozených se nezahrnují se např. např. poštovní, rozhlasové a tel. služby, zdravotní, sociální vzdělávací služby, členské příspěvky.

Takže záleží jakou osvobozenou činnost budete provozovat...

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 16.03.15 19:51

Určitě to spadá do té formulace "finanční, penzijní a pojišťovací činnosti", takže se to zřejmě počítá.

Díky za odpověď :)

Od: jasa®
Datum: 16.03.15 20:41

Není zač. Ve Vašem případě se to 100% počítá.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.